MZ 150 '79. god - Problem

Runner_180

New member
Bok svima, e ovak..

znači imam emzeja, 150 kubika, sedamdeset deveto godiste, ima na satu 4.750 kilometrov, pravi su, posto sam prvi vlasnik (ne ja osobno, al prenosi se na mene) :LOL: uglavnom, vozen je samo prvih par godina, a od tamo kasnih osamdesetih, stajao je u staglju, licio na balu sijena. S obzirom na to kakav je bio, sad je ko novi, upalio je, vozio sam se, ali ne puni mu akumulator (6V mu je akumulator), odnosno.. napunim ga punjacem, ukopcam, vozim se dok ima struje (10-15min) i onda vise nece upalit.. napunim akumulator, upali opet i opet ista prica, vozim se, ide, sve 5.. sve probleme koje je imao sam sredio, ali ovo nisam siguran, jel do reglera, jel do akumulatora, jel do neceg drugog? mozda do platina? (ali su uredu)  :misli:

molim pomoc, treba mi cim prije to da ga sredim do 10.4. da mogu na motosusrete s novom pilom :LOL:
 
Ako nemaš potrebno znanje i alat, odi kod električara da ti provjeri izlaznu struju iz alternatora - da li proizvodi struju i koliko, i regler da li je u redu.
To se da jeftino riješiti i samo piči  (y)
 
Tu opciju znam , samo me zanimalo moze li se "ovako" rjesit na jednostavan nacin na temelju ovih podataka koje sam napisao :)  :misli:
 
do reglera ce biti...on ima jos onaj starinski tip reglera(sa oprugama unutra) pa se to da ocisiti i srediti....ili su cetkice na dinamu crkle....ali najprije se pozabavi reglerom... (y)