Nacrt DID alata za zakivanje lanca

frane.p

Member
Evo nacrti za izradu DID alata za zakivanje lanca, pošto su kvalitetni jako skupi...! Na nacrtima sam stavio koji je potreban materijal za izradu, nije mi se dalo ubacivati sastavnicu pa san samo onako napisa na nacrtu. Nadam se da ce nekome biti od pomoci ŽIVILI  :piva:

http://www.ebay.co.uk/itm/Original-DiD-KM500R-Km-500-R-Chain-Cut-Rivet-Tool-Zj-type-Riveting-/151325324226
 
frane.p said:
Evo nacrti za izradu DID alata za zakivanje lanca, pošto su kvalitetni jako skupi...! Na nacrtima sam stavio koji je potreban materijal za izradu, nije mi se dalo ubacivati sastavnicu pa san samo onako napisa na nacrtu. Nadam se da ce nekome biti od pomoci ŽIVILI  :piva:

http://www.ebay.co.uk/itm/Original-DiD-KM500R-Km-500-R-Chain-Cut-Rivet-Tool-Zj-type-Riveting-/151325324226
svaka čast  :naklon: :naklon:
 
Svaka cast na nacrtu,al to napravit je skuplje od kupnje novog :misli:
 
ma daj ... pa to ti forumska ekipa CNC-aca napravi čas posla za cijenu malog piva...  :LOL:

no, btw ... od svih alata na tržištu za zakivanje lanca još nisam našao na alat koji je bolji od mog ... :neznam: .. ili je stvar navike ili nešto drugo, ali dobar dio alata za tu namjenu koje sam s vremenom pokupovao sam ili negdje bacio u ćošak ili već nekome poklonio jer ovaj stari koji imam jednostavno ne može zamjeniti ništa.. :neznam:
 
strasilo said:
ma daj ... pa to ti forumska ekipa CNC-aca napravi čas posla za cijenu malog piva...  :LOL:

no, btw ... od svih alata na tržištu za zakivanje lanca još nisam našao na alat koji je bolji od mog ... :neznam: .. ili je stvar navike ili nešto drugo, ali dobar dio alata za tu namjenu koje sam s vremenom pokupovao sam ili negdje bacio u ćošak ili već nekome poklonio jer ovaj stari koji imam jednostavno ne može zamjeniti ništa.. :neznam:
Apsolutno si u pravu  (y) Jedan put posudio i odma mi je puka onaj vrh :palacdolje: Uzeo jedan stari radavciger(izvlakac) pripravio ga i jedonstavno je savršen (y)
 
http://www.novema-nova.hr/?page=webshop&category_id=245&brand=16 ,nije skup,a i jednostavan je ,mislim da nece bit problema
 
Jel moze ovaj zakovat did-ov lanac,jer vidim da je afam-ov,pitam gluposti da ne bacim novce
 
taj alat ti je  :wc:

ak vec radis uzmi si bolji nacrt  8)
 
moj alat je na principu "lastinog repa" i čekića i nakovnja .... nema veze s ovim šemama koje su na temi .. :)
 
Ljudi ne kažem da nema boljih alata i lošijih ali kad je meni trebalo tražio san po internetu nekakav nacrt alata da sam napravim ali nigdje nisam moga naći pa san posudija ovaj i precrta ga. U principu oblik alata uopce nije bitan osim ovoga dijela koji zakiva tj. mora biti od kvalitetnog materijala da se ne dogodi da dobije oblik glave zakovice ;) 
 
ma svaka tebi čast na nacrtu...  (y) ... lijepo od tebe zaista...  (y)
 
Na sto obratiti pozornost prilikom zakivanja lanca,koje su razmaci bitni?
 
strasilo said:
najvažniji je razmak između tebe i majstora...  :LOL:
:LOL: :LOL: :LOL:,jebiga kriza je,a najbitni je razmak izmedu prstiju i cekica :LOL:,a ima u manualu sve,al eto da se cuje nesto i od iskusnih mestara (y)
 
kawahrva said:
Na sto obratiti pozornost prilikom zakivanja lanca,koje su razmaci bitni?

Izmedju vanjske i unutarnje plocice lanca kako bi karika ostala pokretna, a ne "zapecena".
Sa nekim master link karikama se dobije distancer koji se umetne i sluzi bas tome da ne pretjeras. Ovako nesto kao na slikama.
A moze se i "od oka", ali ako pretjeras, trebas novi masterlink, a postojeci maknut

 
ili treba imati alat kojem ne treba taj distancer ... (iako ih imam za nedajbože nekoliko komada  :LOL: )