Najbolji motocikl za osobe sa bolovima u leđima?

Sunseeker

New member
Dakle, dečki i cure, zanima me što mislite kakav oblik motocikla je najpogodniji za osobe sa hernijom diska i stalnim bolovima u donjem dijelu leđa?


Vjerujem da dosta ljudi ima probleme sa leđima pošto je to danas pošast zbog modernog načina života.

Naime, trenutno vozim chopper i moram priznati da koliko god on udoban bio da osjećam da mi svaki udarac ide točno u donji dio leđa.

Na polaganju sam vozio Yamahu XJ 600 i bio sam jako zadovoljan što se tiče bolova u leđima ali mi je problem u nogama onda jer sam visok 190 cm. Isto tako sam probao Kawasaki ER 5 i on mi je super za kralježnicu ( ali mi je malo mali za moju konstituciju ) ali je opet problem u nogama koja me krenu boljeti nakon 30-tak km.
 
Ocito se kod tebe radi o polozaju sjedenja. Na customu sjedis "cijelom tezinom" na dupetu i normalno da ce se vibracije i udarci prenosit jako na ledja.

Mene je kod kupnje prvog z750 dupe bolilo nakon sat-dva voznje, al kako sam poceo aktivnije vozit i sve vise koristit fuzere kao oslonac, taj problem je rijesen. Sad i nakon 500-600km nemam problema sa dupetom (al imam sa koljenima i kvadricepsima, al to je druga prica - koljena su potrosena u mladosti raznim sportovima, a kvadricepsi su atrofirani jer vec godinama nisam aktivan pa imam muskulfiber nakon duljeg djira)  :mrgreen:
 
Sunseeker said:
Dakle, dečki i cure, zanima me što mislite kakav oblik motocikla je najpogodniji za osobe sa hernijom diska i stalnim bolovima u donjem dijelu leđa?

Vjerujem da dosta ljudi ima probleme sa leđima pošto je to danas pošast zbog modernog načina života.

Naime, trenutno vozim chopper i moram priznati da koliko god on udoban bio da osjećam da mi svaki udarac ide točno u donji dio leđa.

Na polaganju sam vozio Yamahu XJ 600 i bio sam jako zadovoljan što se tiče bolova u leđima ali mi je problem u nogama onda jer sam visok 190 cm. Isto tako sam probao Kawasaki ER 5 i on mi je super za kralježnicu ( ali mi je malo mali za moju konstituciju ) ali je opet problem u nogama koja me krenu boljeti nakon 30-tak km.

... konstatirao si ono što je većina prije već isprobala - shvatila ;)

ali što misliš da će se tvoj upit izgubiti u moru "ontopic" postova kao npr. u ovoj temi
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,240595.0.html
ili smatraš da to zaslužuje zasebnu temu  :mrgreen:  :LOL:

ako ti tema ostane i ako te zaista pate najviše leđa - onda kupi neki R - bez zezancije  (y)

ali obzirom na navedeno - koljena/visinu onda neki veći sport-touring  8)
 
Motor sa mekšim ovjesom i da si malo više na rukama tj. da leđa nisu potpuno okomita.
Imam sličan problem (leđa okomito i bolovi) i kad se nagnem na ruke gotovo odmah me prođu bolovi u leđima. Pretpostavljam jer opteretim drugu grupu mišića, dok se prva lufta.
A i prešao sam na motor sa mekšim ovjesom i koliko god jamram na ponašanje u vožnji leđa me više ne bole.
Prije me počne boliti tur, nego leđa i to mi je odličan pokazatelj (y)
A i za protezanje nogu moraš visoko sjediti, znači enduro. Ali ne imati ispružene ruke, nego biti lagano nagnut naprijed.
 
Stressless-Voyager-M.png
 
Super Jura said:
Motor sa mekšim ovjesom i da si malo više na rukama tj. da leđa nisu potpuno okomita.
Imam sličan problem (leđa okomito i bolovi) i kad se nagnem na ruke gotovo odmah me prođu bolovi u leđima. Pretpostavljam jer opteretim drugu grupu mišića, dok se prva lufta.
A i prešao sam na motor sa mekšim ovjesom i koliko god jamram na ponašanje u vožnji leđa me više ne bole.
Prije me počne boliti tur, nego leđa i to mi je odličan pokazatelj (y)
A i za protezanje nogu moraš visoko sjediti, znači enduro. Ali ne imati ispružene ruke, nego biti lagano nagnut naprijed.
:shock: rekao sam ti da će te RSV preporodit...  :lolcry:  :mrgreen: :LOL: :LOL: ovo ljeto s njom na put...  :mrgreen:
potrosnja-goriva.net said:
to i ja kažem... mekani su...  8) (y)
 
CB 1300 s malo povučenim nazad komandama za noge meni idealna, imam uprao takav problem izletio disk u lumbalnom djelu a k tome me pati i vratna kralježnica tako da sa sportskim motorima koje volim imam problem nakon duže od 1-2 sata vožnje.
 
DADO+ said:
... konstatirao si ono što je većina prije već isprobala - shvatila ;)

ali što misliš da će se tvoj upit izgubiti u moru "ontopic" postova kao npr. u ovoj temi
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,240595.0.html
ili smatraš da to zaslužuje zasebnu temu  :mrgreen:  :LOL:

ako ti tema ostane i ako te zaista pate najviše leđa - onda kupi neki R - bez zezancije  (y)

ali obzirom na navedeno - koljena/visinu onda neki veći sport-touring  8)


Hebiga, nisam vidio tu temu  :wink:

Hvala na savjetu  :)

Ma, ne treba meni tema "opstati" bitno da vidim kako kolege motoristi razmišljaju pa da znam što mi je bolje.
 
Uglavnom, biras polozaj (motor) gdje ti je bolni dio najmanje opterecen.
 
3alfa3 said:
Uglavnom, biras polozaj (motor) gdje ti je bolni dio najmanje opterecen.
uglavnom, započmeš sa svakodnevnom umjerenom tjelovježbom kojom održavaš mišićni tonus...  :mrgreen: (y) pa voziš što poželiš...  :shock: :mrgreen:  (y)
 
:misli: onda ja jedino mogu sarkofag birati, u subotu mi valjda jedini cijeli dio tijela, lijevi ručni zglob otkido od bolova na Katani  :palacdolje: a prešo samo 140 km u komadu...
 
paranoid said:
uglavnom, započmeš sa svakodnevnom umjerenom tjelovježbom kojom održavaš mišićni tonus...  :mrgreen: (y) pa voziš što poželiš...  :shock: :mrgreen:  (y)

Nema bolje tjelovjezbe koja odrzava misicni tonus potreban za voznju motora od voznje motora  :mrgreen:
 
Imam isti problem, nedavno sam kupio Transalpa koji je nešto mekši i udoobniji od bivšeg motora pa se nadam da će problemi nestati! (ili se bar smanjiti :mrgreen:)
Razgovarao sam sa frendom koji isto ima problema sa kralježnicom, nakon par motora najduže je imao Varadera 1000 i kao najlakše se vozio na njemu...
Znači vjerojatno nešto u toj klasi, Caponord, Varadero...
 
tony-Vt said:
:misli: onda ja jedino mogu sarkofag birati, u subotu mi valjda jedini cijeli dio tijela, lijevi ručni zglob otkido od bolova na Katani  :palacdolje: a prešo samo 140 km u komadu...
imao sam GSX750F "Katanu" i motor je poprilično udoban... bar je meni bio... znao sam na njemu provesti cijeli dan bez nekih večih nuspojava...  :mrgreen: (y)
 
drazen 39 said:
Znači vjerojatno nešto u toj klasi, Caponord, Varadero...

Al to su i dalje motori na kojima se sjedi uspravno pa ako je to problem, nece se usrecit.
To je ipak samo teorija - praksa se moze jako razlikovat

ja konkretno cesto imam problema sa isijasom (lumbalni dio), al nikad nije izazvan voznjom motora ili fizickim naporom nego taj dio moram uvijek imat zasticen od hladnoce/propuha.Srecom, kad me uhvati, nisam oduzet nego samo trpim podnosljive bolove
 
3alfa3 said:
Nema bolje tjelovjezbe koja odrzava misicni tonus potreban za voznju motora od voznje motora  :mrgreen:
ima i tu istine ali njemu nije iskočio disk zbog vožnje na motoru... prevencija majka...  :mrgreen: (y)
 
Triba pravilno odabrat odijelo, a ne motor.

sumo-suits.jpg


:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Shepa said:
Triba pravilno odabrat odijelo, a ne motor.

sumo-suits.jpg


:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
:eek:hne: :lolcry: :lolcry:
 
paranoid said:
ima i tu istine ali njemu nije iskočio disk zbog vožnje na motoru... prevencija majka...  :mrgreen: (y)

Onda treba procjenit stupanj "bolesti" - mozda on nije uopce za voznu motorom, a mozda mu jacanje misica bude dovoljno da mu voznja ne predstavlja problem.

Prvo razgovarat sa lijecnikom pa vidit kaj se moze napravit i jel to dovoljno za voznju motorom - nekima ce pomoc malo ojacat misice, a nekima nece. 100 ljudi - 100 ledja  :mrgreen:
 
paranoid said:
imao sam GSX750F "Katanu" i motor je poprilično udoban... bar je meni bio... znao sam na njemu provesti cijeli dan bez nekih večih nuspojava...  :mrgreen: (y)

ovakav sav slomljen sve me boli i išao baš na Katanu zbog udobnosti ali velim zglob ubi  :misli: presloŽiti ću nalo geometriju volana i biće to OK  (y)