Naknadna ugradnja ABS-a na HORNET 08

ukratko sto  niej moguce, pa naravno, sve je moguce, mos metnur i na tomosa, sam treba vidit jel imas dovoljno zivaca i novaca...

A prije nego krenu filozofije, kratak poiv ovlastenom serviseru ce ti rijesiti mnoge dileme  (y)
 
Tommee said:
ukratko sto  niej moguce, pa naravno, sve je moguce, mos metnur i na tomosa, sam treba vidit jel imas dovoljno zivaca i novaca...

A prije nego krenu filozofije, kratak poiv ovlastenom serviseru ce ti rijesiti mnoge dileme  (y)
da, budem ih kontaktiral. Nego da vidim kaj ostatak misli, jeli to možda preglupa ideja  :misli:
 
harakiri said:
da, budem ih kontaktiral. Nego da vidim kaj ostatak misli, jeli to možda preglupa ideja  :misli:
ako želiš to..
nije glupa ideja
i može se napraviti
a ispast če te skuplje nego da si odma kupio hornet sa absom
 
GSX 1402 said:
ako želiš to..
nije glupa ideja
i može se napraviti
a ispast če te skuplje nego da si odma kupio hornet sa absom
Da, vjerujem da bu skuplje. Imal sam namjeru odmah s ABS, ali u dućanu je rekel da ih nema u Hrvatskoj (barem u trenutku kad sam ja kupoval, s razlogom baš u to vrijeme)
Jel imate osjećaj kakav o cijeni i o složenosti izvođenja toga?
 
Pa... servoventili, inkrementalni enkoderi, nosaci za njih ak vec nisu predvideni na standardnoj verziji, elektronika, neznam jel su celjusti ili klipici drukciji, vjerojatno ak je to sve drukcije ce masno kostat...
 
harakiri said:
Da, vjerujem da bu skuplje. Imal sam namjeru odmah s ABS, ali u dućanu je rekel da ih nema u Hrvatskoj (barem u trenutku kad sam ja kupoval, s razlogom baš u to vrijeme)
Jel imate osjećaj kakav o cijeni i o složenosti izvođenja toga?
cijena ovisi o tom šta moraš kupiti(jel ti paše kotač ili moraš nov uzimat, itd...)
za dobrog i stručnog majstora dosta posla ali izvedivog bez nekih večih problema
 
harakiri said:
da, budem ih kontaktiral. Nego da vidim kaj ostatak misli, jeli to možda preglupa ideja  :misli:
ideja nije preglupa nego preskupa  :?
 
vickodu said:
ideja nije preglupa nego preskupa  :?
Vjerojatno i bude preskupa, budem se raspital...
Da, kod ABS su troklipna kliješta, a bez su dvoklipna.
Kotač ne treba novi, samo treba još na njega stavit nazubljeni "disk" koji služi za indukciju napona pomoću kojeg se "nadzire" dali se kotač vrti ili je blizu blokade.
 
2blackhonda said:
za početak si naljepi naljepnicu ABS na kalipere... ;)
ja mislim da bi već sama naljepnica mogla popraviti osjećaj kod kočenja :mrgreen:
 
odustani odmah jer bude te kostalo ko jos jedan polovni hornet  :palacdolje: a di mislis uopce kupit cijeli sustav abs-a  :misli:
 
RC46 said:
odustani odmah jer bude te kostalo ko jos jedan polovni hornet  :palacdolje: a di mislis uopce kupit cijeli sustav abs-a  :misli:
Pa ok, zato sam i pital, da vidim kakva su mišljenja.
 
MOONSHIELD said:
ja mislim da bi već sama naljepnica mogla popraviti osjećaj kod kočenja :mrgreen:
Imam osjećaj da je nekolicina potpuno protiv ABS-a općenito na motorima.

...kupi novi, kupil sam ga prije  1.5 mjesec i nije ih bilo s ABS-om, a vjerojatno još uvijek nema.
 
abs je jedna odlicna stvar i nema nikakvih mana u uporabi na motorima i nevidim zasto bi netko imao nesto protiv toga

ali i ne kuzim kakve to veze ima s temom  :misli: kaj netko misli o abs-u i dali se moze naknadno ugraditi na horneta  :misli:
 
abs je super stvar, za cestovnu upotrebu, ali kao što je netko već napiso prije, bolje bi ti se isplatilo prodati ovog horneta i uzeti novog s abs-om
 
RC46 said:
odustani odmah jer bude te kostalo ko jos jedan polovni hornet  :palacdolje: a di mislis uopce kupit cijeli sustav abs-a  :misli:
Valjda bi servis mogao nabavit abs sustav. Budem ih nazval i pital. Da, ne kužim kaj je loše u abs-u
 
abs nema mane za cestu samo prednosti  (y)

mogu ti oni sve nabaviti ali racunaj da ti je npr. kompletna kontrolna ploca,kilometar sat ,obrtomjer...... za vfr 800 iz 2000g 9573kn koliko bi kostao kompletan sustav abs-a sa svim pripadajucim djelovima,ako je jedan senzor oko 900kn  :misli: