Nakon koliko se mijenjaju gume na Beverlyu 250?

Purger

Member
Daklem, pitanje je u naslovu - nakon koliko kupiti nove gume? Da li je potrebno odmah promijeniti obje? Koje su dobre? Čuo sam za neke Save, ne mogu se točno sjetiti kako se zovu ali mi je prodavač u Piaggio centru na Pešćenici rekao da su best buy.
 
Zavisi koje gume imaš na njemu, koliko su km prošle ili koliko su stare. Dobre gume su jako bitna stvar.
 
teoretski - max 2 godine i max 15000 km , ali samo teoretski. uglavnom - bolje prije nego kasnije
 
U Vulkalu imaju SAVA MC28 za Beverly 110 prednja 140 zadnja, prednja je 209 kn zadnja 299 kn. Na to jos 10% popusta za cache. Ja cu uzeti te, samo da skinem kotace sa skutera, da mi ih odma montiraju i balansiraju. Pitao danas u Piaggiu, tamo imaju Pirelli i prednja kosta skoro 5 glavi. Ne dolazi u obzir.

http://www.savatech.si/index.php?Itemid=91
 
ja bi ih mjenjao onda kad prestanu drzat.
ove pireli su smece ima sam ih na x maxu,nakon 1000km pretvorile su se u plastiku i nisu vise drzale
 
To je jako povoljno. Čovjek sa savom komotno može voziti 1 sezonu pa onda ih opet mijenjati. Nova guma je nova guma osim ako nije maxxis :palacdolje:
 
Beverly tvornički dođe sa michelin gold standard, maxis ili pirelli gumama. Vozija san na sve tri i osobno držim da je michelin dalekooooo najgora, maxis nako-nako, pirelli daleko najbolja od ove tri (možda je sava ili još neka bolja, ali ja to ne mogu ocijeniti jer nisan vozija). Ali od ove tri navedene definitivno Pirelli.
 
Ti si onda prvi koji je zadovoljan sa maxxisom ne samo tu nego i šire - obzirom da talijanski beverly forum nije. No svako ima svoje mišljenje
 
nisan ja baš falija maxisa, ali je sigurno bolji od michelina, koji je loš... jako loš
 
to je druga stvar, x9 ima 14 coli (ako se ne varam), ali ode je 16-ica, ali kao i sve, nekom valja, a nekom ne valja, da ne idemo u veliku diskusiju...
 
ivan_m said:
nisan ja baš falija maxisa, ali je sigurno bolji od michelina, koji je loš... jako loš
I maxis i michlin su smeće od guma :palacdolje: koje niš ne drže :palacdolje:
 
Uglavnom se minjaju kad padnes s motora, ti budi malo pametniji pa kad mislis da ces pasti, nemoj nego promini gume(michellin). :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:



8) 8) 8) 8) 8) 8)
 
ne znam kakve su druge dimenzije, ali 120/70-12 i 130/70-12 od Save, pokazale su se tako dobre na mom speedfightu, da sam ih upravo dao montirati i na svoju vespu GT 200 L... to su nakjmekanije gume na tržištu pa dobro drže i po studeni, jedino što se brzo troše... no uz cijenu od cca 500 kn za par, namjeravam ih mijenjat svake godine, ako treba... stvarno je bedasto čekat pad...
pretpostavljam da se takve SAVE mogu nać i za bev, netko je to tu i spomenuo... (y)
 
I moj liberty jaše na Savinim gumama (koje su i prva u gradnja na nove verzije libertya) i ne da sam zadovoljan nego su super! (istina oba dvije, obzirom na dimenzije su me koštale jako malo - cca ispod 300 kn)
 
Sve van je to koliko para toliko muzike. Gume koje se dobiju s novin motorn nisu uopće tema, koje bile da bile, nevaljaju ništa, i ja nikad nebi na to vozija. Za mene su gold standard, i ove nove metzeler odlične, neka svaka košta po 5 glava. Al se isplati. Bolje platit kurvu nego likara
 
Purger said:
Daklem, pitanje je u naslovu - nakon koliko kupiti nove gume? Da li je potrebno odmah promijeniti obje? Koje su dobre? Čuo sam za neke Save, ne mogu se točno sjetiti kako se zovu ali mi je prodavač u Piaggio centru na Pešćenici rekao da su best buy.

Nakon 2 godine ili 15000km pa sto prije napravis :)
Savine su ok a jeftine