nakon pada

Marius

New member
prije par dana pao sam s motora pri čemu su stradale felge, oklopi i još dosta sitnica. namjeravam sanirat štetu i opet dovest motor u vozno stanje pa ću morat kupit navedene djelove pa me zanima:

jesu li felge između različitih proizvođača kompatibilne (jel se slazu osovine, ležajevi, rupe za diskove) ili moram tražit točno za određeni model motora?

mogu li se kod nas nabaviti novi djelovi plastika (oklopa) za motor koji se prestao proizvodit (2000.g. proizvodnje)?

mogu li se izravnat potencijalno svinuti dijelovi aluminijske konstrukcije (nosači sjedala tj. repni koš)?

unaprijed zahvaljujem na odgovorima i savjetima.
 
  probaj mac plastike u zagrebu , siguran sam da ce imat neke zamjenske oklope iz svoje proizvodnje
  felge nisu iste, moguce je pripasati uz izmjene lezajeva i distanci
 
  sretno
 
Marius said:
prije par dana pao sam s motora pri čemu su stradale felge, oklopi i još dosta sitnica. namjeravam sanirat štetu i opet dovest motor u vozno stanje pa ću morat kupit navedene djelove pa me zanima:

jesu li felge između različitih proizvođača kompatibilne (jel se slazu osovine, ležajevi, rupe za diskove) ili moram tražit točno za određeni model motora?

mogu li se kod nas nabaviti novi djelovi plastika (oklopa) za motor koji se prestao proizvodit (2000.g. proizvodnje)?

mogu li se izravnat potencijalno svinuti dijelovi aluminijske konstrukcije (nosači sjedala tj. repni koš)?

unaprijed zahvaljujem na odgovorima i savjetima.



Ako imaš dobrog majstora dosta djelova tj. plastika se može kvalitetno napraviti. Poliester čini čuda. (y)

Pogledaj sliku prednjeg kraja prije u desa i poslije.
 
javi se clanu foruma sa nickom "drugabrzina" On ti moze dosta toga spasiti....siguran sam... (y)
 
Naj isplativije ti je uzeti sve polovno kod nas ili iz vana sve ostalo što nenađeš se može popraviti, a i koš se mijenja samo je pitanje isplativosti tj. koliko je na tvom motoru savijen. Nova felga je od 3-... tkn ovisno o modelu i marki a polovnu nađeš za 100eu recimo plastike zamjenske su od 300-500eu komplet.
 
Evo sad ste mi podosta razjasnili, čak ste mi i cijene naveli - hvala!, u međuvremenu sam juče stavio motor na klocne i to malo poskidao što je sve strgano. Nije to tolko ni loše kolko bi se na prvi pogled reklo.
Trebat će mi prednja i zadnja felga (polovno naravno), maska komplet sa vizirom ali bez farova jer su moji cijeli začudo, nosač farova i instrument table, poluga prednje kočnice i posudica za ulje i jedan žmigavac.
Sve to skupa bi me moglo koštat oko 5000kn.
 
:shock: neka si ti još među nama.... a dijelove ćeš naći, ima dilera  (y) sretno  :wink:
 
Marius said:
Evo sad ste mi podosta razjasnili, čak ste mi i cijene naveli - hvala!, u međuvremenu sam juče stavio motor na klocne i to malo poskidao što je sve strgano. Nije to tolko ni loše kolko bi se na prvi pogled reklo.
Trebat će mi prednja i zadnja felga (polovno naravno), maska komplet sa vizirom ali bez farova jer su moji cijeli začudo, nosač farova i instrument table, poluga prednje kočnice i posudica za ulje i jedan žmigavac.
Sve to skupa bi me moglo koštat oko 5000kn.

Pitat cu ti ja za zadnju felnu, možda kolega ima čak i prednju.