Naplacivanje ponude za dijelove

shonyo said:
Eladio said:
gigi said:
Cigla said:
Sve je to OK, Eladio...ali moras uzeti u obzir da je ovo malo drugacije...unaprijed se zna da te ta ekipa ne trazi ponudu da bi oni to potom kupili, nego u neke druge svrhe...

Sve si mu rekao (y)

Eladio - da li ti plaćaš radnike ili si i ti radnik kojeg plaćaju ?

ja sam radnik kojeg placaju da vodim poslovnicu uspjesno :wink:
I kak poslujete? :paper:

pozitivno i na veselje moga sefa , ali ne i mene (mislim da vise vrijedim :mrgreen: )
 
Eladio said:
neznam za koju drugu svrhu ti ciljas

Kak ne kuzis da vecina ekipe dodje traziti takve ponude samo zbog naknade stete kod osiguranja...i onda se ti mucis i izgubis vrijeme, a i ti i on znate da on to nece kupiti...
 
shonyo said:
Eladio said:
Cigla said:
Po meni to svakako ima smisla...ipak je to jedna vrsta usluge koju ti cini taj prodavac i zasto ti ju nebi naplatio...odi kod odvjetnika i pitaj za savjet pa ces vidjeti ceha...a kao sto i Shonyo kaze, treba tu i posla i vremena...a znamo za sta vecina trazi takve ponude, stoga ne bi vam trebalo biti tako tesko to platiti... :mrgreen:

kad odes kupit jaknu i probavas ju i odustanes nakon 15 minuta, bi ti trebala naplatit prodavacica trosenje vremena mozda? :wink:
A jel tražiš ponudu za tu jaknu?
:mrgreen:

pa ako zelis virmanom platit, ja ti budem dao ponudu, sta me kosta :wink:
 
Velika je razlika u prirodi posla koji ti radiš i jednog xy moto servisa. Tebi dnevno dolazi pun kufer potencijalnih mušterija i za tebe "vrijedi" zakon velikih brojeva dok kod malih to nije tak i tvom gazdi se onda isplati imat 2-3 zaposlena na takvim poslovima. To je samo moje mišljenje
 
Eladio said:
kad odes kupit jaknu i probavas ju i odustanes nakon 15 minuta, bi ti trebala naplatit prodavacica trosenje vremena mozda? :wink:

Mislim da ti nije bas neka usporedba... :paper:
 
Cigla said:
Eladio said:
neznam za koju drugu svrhu ti ciljas

Kak ne kuzis da vecina ekipe dodje traziti takve ponude samo zbog naknade stete kod osiguranja...i onda se ti mucis i izgubis vrijeme, a i ti i on znate da on to nece kupiti...

pitas ga otvoreno za sta mu treba, i zamolis da ces mu to ucinit kad ti nebude guzva i namignes ;)
sutra dan ce ti doci kupit navlake za auto :mrgreen:
 
gigi said:
Velika je razlika u prirodi posla koji ti radiš i jednog xy moto servisa. Tebi dnevno dolazi pun kufer potencijalnih mušterija i za tebe "vrijedi" zakon velikih brojeva dok kod malih to nije tak i tvom gazdi se onda isplati imat 2-3 zaposlena na takvim poslovima. To je samo moje mišljenje

slazem se..
ali nevidim razloga da ponude utjecu na razlog poslovanja..

nasi su poslodavci samo doskocili jos jednom nacinu kako da zarade cistu lovu , sto je ok dok se ljudi ne bune ocito :?
 
Eladio said:
shonyo said:
Eladio said:
Cigla said:
Po meni to svakako ima smisla...ipak je to jedna vrsta usluge koju ti cini taj prodavac i zasto ti ju nebi naplatio...odi kod odvjetnika i pitaj za savjet pa ces vidjeti ceha...a kao sto i Shonyo kaze, treba tu i posla i vremena...a znamo za sta vecina trazi takve ponude, stoga ne bi vam trebalo biti tako tesko to platiti... :mrgreen:

kad odes kupit jaknu i probavas ju i odustanes nakon 15 minuta, bi ti trebala naplatit prodavacica trosenje vremena mozda? :wink:
A jel tražiš ponudu za tu jaknu?
:mrgreen:

pa ako zelis virmanom platit, ja ti budem dao ponudu, sta me kosta :wink:
Ja onda dam predračun :paper:
 
Ja nemam tak puno kupaca jer se bavim specifičnim poslom (ima samo 6 radiona u Hr) i već znam tko traži ponudu s namjerom da mi da posao a tko traži ponudu zbog zadovoljavanja zakonskih propisa o natječajima. Ove druge u startu lagano odjebem jer znam koja od onih 5 radiona bu dobila posao. Isto tak da sam vlasnik servisa i da mi dođe stalna mušterija napravio bi mu ponudu a da mi dođe neki indijanac kojeg vidim prvi i zadnji put i zatraži isto ili bi ga otpilil ili naplatil
 
shonyo said:
Eladio said:
shonyo said:
Eladio said:
Cigla said:
Po meni to svakako ima smisla...ipak je to jedna vrsta usluge koju ti cini taj prodavac i zasto ti ju nebi naplatio...odi kod odvjetnika i pitaj za savjet pa ces vidjeti ceha...a kao sto i Shonyo kaze, treba tu i posla i vremena...a znamo za sta vecina trazi takve ponude, stoga ne bi vam trebalo biti tako tesko to platiti... :mrgreen:

kad odes kupit jaknu i probavas ju i odustanes nakon 15 minuta, bi ti trebala naplatit prodavacica trosenje vremena mozda? :wink:
A jel tražiš ponudu za tu jaknu?
:mrgreen:

pa ako zelis virmanom platit, ja ti budem dao ponudu, sta me kosta :wink:
Ja onda dam predračun :paper:

nije šija vec je vrat :shock:
 
gigi said:
Ja nemam tak puno kupaca jer se bavim specifičnim poslom (ima samo 6 radiona u Hr) i već znam tko traži ponudu s namjerom da mi da posao a tko traži ponudu zbog zadovoljavanja zakonskih propisa o natječajima. Ove druge u startu lagano odjebem jer znam koja od onih 5 radiona bu dobila posao. Isto tak da sam vlasnik servisa i da mi dođe stalna mušterija napravio bi mu ponudu a da mi dođe neki indijanac kojeg vidim prvi i zadnji put i zatraži isto ili bi ga otpilil ili naplatil

to je ok, on ce ici nekom drugom i to je to..
ti ne ciljas na te indijance i tocka.

ali ovaj stav o kojem govorite je i doveo da udjem u motosalon i niko me ne gleda jer ja nisam "kupac" :(
 
Opet brkaš lončiće !
Jedno je uć u dućan i gledat i isprobavat jakne a druga tražit od nekoga da ti radi ponudu za dijelove koje nemaš izložene na vješalici
 
Ma ja radim ponude za neke druge stvari pa mi nije ni na kraj pameti da to naplatim....
Zamisli dođeš kupiti auto a on ti ljepo da ponudu i to ti naplati....
daj Gigi bili ti ljepo otišao u drugi dućan i ljepo kupio auto



Zato se daju ponude
a ponuda može biti npr lakiranje 3 sata
meh radovi 5 sati
lim radovi 4 sata
rez djelovi novi po spefikaciji broj nnn 0,00 kn

Ukupno: 000,00 kn + pdv

U specfikaciji rez djelova samo nabrojeni djelovi i ukupna cijena
(dao si ponudu ,a ona nigdje neće proći kao službeni papir) (ponuda može biti na listu od cimenta i ponuđać se može zaštititi na više načina), ali ovdje je stvar da serviseri i prodavači ovo primjenjuju samo na ciljani dio korisnika usluga , jer većini ozbiljnih korisnika to nikad neće niti pomisliti napraviti...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
znadu ljudi koga će nagaziti :p :twisted: :mrgreen: i otpilit :| :mrgreen: :mrgreen:
 
gigi said:
Opet brkaš lončiće !
Jedno je uć u dućan i gledat i isprobavat jakne a druga tražit od nekoga da ti radi ponudu za dijelove koje nemaš izložene na vješalici

cuj, ako prodajes nesto moje je pravo da i to vidim.. iako nemas sad na vjesalici..

kazem, lako je radit kad netko zna sta zeli, a majstorstvo kad netko nije siguran ;)

kad su u pitanju oni koji te koriste radi drugih stvari, na vama je slobodno da vidite stacete s njima

to je stvar vas samih..

ako ti se neda gnjavit nego ces radije surfat u praznom ducanu, onda nemoj radit ponudu, ali naplatit ju..


mislim, ja da imam firmu, definitivno bi najvise volio radit puno ponuda na tu semu , kuzim ja to , CISTA lova ;) :oops:
 
Eladio, ti radiš sa 10 hardova, 20 procesora, 15 memorija, 10 kučišta, 5 napajanja, 20 matičnih ploča.... i kad to sve skupa zbrojiš nema ni 25% djelova JEDNOG motora.....e sad to pomnoži x4 pa puta 25 modela pa x zadnjih 10 godina (najmanje :? ).....sastavljanje ponuda za motor često puta iziskuje i više od sata posla (ako se zna a ako se mora posezati za mikrofilmovima egzotičnih modela onda čak i duže).....i nitko ne bi naplaćivao kad bi mogao napraviti ponudu za 5 minuta a najgore je što se ZNA da će se ta ponuda unovčiti a šifre poslužiti za narudžbu vani.....pa ako se već kupuje vani nek se i ponuda traži vani i svi zadovoljni....stojim iza toga da ponudu DA naplatiti ali i DA JE TREBA ODBITI od računa ukoliko dođe do realizacije... JAKO DOBRE odnose imam sa KMS-om i nikad mi nije palo na pamet pitati zašto plaćam kaparu kad nešto naručim isto kao ni zašto plaćam ponudu po štetnom događaju....poslije mi taj iznos odbiju od računa i sve 5......
 
4rijeke said:
Eladio, ti radiš sa 10 hardova, 20 procesora, 15 memorija, 10 kučišta, 5 napajanja, 20 matičnih ploča.... i kad to sve skupa zbrojiš nema ni 25% djelova JEDNOG motora.....e sad to pomnoži x4 pa puta 25 modela pa x zadnjih 10 godina (najmanje :? ).....sastavljanje ponuda za motor često puta iziskuje i više od sata posla .

ja radim s ni manje ni vise nego 16000 artikala :wink:

gle.. nebih ulazio u tu filozofiju da ne kuzim o cemu se radi..
meni tu freekovi ulaze i slazu konfiguraciju po sat i pol!!!i na kraju kupe negdje drugdje..

i sta sad..

pa to mi je posao, da nudim i izlazim u susret i da svi budu sretni
naravno da drugi koji su dosli kupiti nece biti sretni dok cekaju da ti slozis neku ponudu nekome sto na kraju krajeva samo smeta..
tu se razlikuju dobri prodavaci od ostalih, jer svi budu uvjek sretni ;)

slazem se s ovim sto kazes, naplatit ponudu i onda odbijes od same kupnje i svi mirni.. nije losa ideja ,

ali sta ako te ja sad trazim ponudu recimo za 10 skutera za firmu? bi odbio poslati ponudu besplatno?


smatram da se sve da rijesiti , i bez naplacivanja , dobrom sprehom...
 
da se nadovezem..

moje je misljenje da ponude idu besplatno, i to je to, to je uvjeravanje nekoga da nesto kupi, i mora biti besplatno...


a ovi koji su tu radi procjenjivanja , nek dovezu na servis ili nemozes "procjenit" kako treba dok ne vidis sve..
ili tako vec neka spreha..
i onda mu naplatis servisiranje cijelo jel ;)
tu spada i nas topicotvorac :mrgreen:

a ovo sto sonjo kaze, lajsna neka, pa mene dnevno zivkaju nebrojeni takvi ,koji sami neznaju stabi (i milion puta se predomisle i nesto izmjene) , ja ih samo pitam, zele li na fax, mail, ili neki drugi nacin da im posaljem ponudu ;)


ali i dalje smatram da i ovi sto dodju radi euroherca itd., smetaju mozda 10minuta, neznam, mozda se varam, nije mi fah, ali ako je deset minuta, naplatit po stavki ohoho kuna mi nije neki biznis.. :?, odnosno vrhunski je biznis za vlasnike tih ducana :cool:
 
Kaj se tice motora svi uglavnom za svoj model imamo manuale,service manuale i parts kataloge tako da nije nikakav problem doc serviseru sa popisom kataloskih brojeva i zamolit ga za ponudu i ako je imalo posten nece ti nista naplatiti jer zna da ces se vec ti kod njega pojaviti na servisu,kupit nesto od dodatne opreme ili sl.

A kaj se tice djelova kupit ih je najjednostavnije preko neta, jeftiniji su DHL-om dodju za 2-3 dana.