Natpis na kacigi

c0un7

New member
Htio bi si napisati nekaj na kacigu, a posto nemam nofaca za airbrush, cem to u kucnoj radinosti odraditi. Pitanje je sljedece - od cega da napravim sablonu, a da mi se ne odlomi i pola laka sa slova kada ju skidam?
:misli:
Ideje?
 
Cuo sam da kad se kaciga farba mora ici specijalna boja. Inace da se kaciga osusi i izgubi elasticos pa pri udarcu puca. Mozda i nije tako nego mi je netko ispricao patku.
U svakom slucaju se dobro informiraj prije
 
Nisam mislio prefarbati ju, nego samo na celu napisati nesto, nekih 15tak cm duzine max.
 
Dr.DUKE said:
Cuo sam da kad se kaciga farba mora ici specijalna boja. Inace da se kaciga osusi i izgubi elasticos pa pri udarcu puca. Mozda i nije tako nego mi je netko ispricao patku.
U svakom slucaju se dobro informiraj prije
Istina je, većina boja je korozivna pa "skori" kacigu. Čula sam da postoji nekakva komponenta koja se ulije u boju za takve stvari i da je jako skupa, a na to ide i poseban primer.


Najbolju ćeš šablonu napraviti sa izolir-trakom (ona žućkasto - bijela, koja se lako odljepljuje), ako baš želiš farbati. :wink:

Ja bih ti savjetovala da od termo tapete (ona šta se lijepi pomoću fena) napraviš naljepnicu jer je idealna za zaobljene površine, pa ako ti dosadi, ili ako ju želiš promjeniti, to jednostavno i učiniš. :)
 
Sam si hocem napisat 'count' na kacigu anyways, pa onda ideja s termotapetom ni nije tak blesava. A cini se ni ti.  :wink:

Fala, teta. :mrgreen:
 
Mislim si sve nekak da bu bila naljepnica. Uostalom vidli bute na DDK. :mrgreen:
 
koje komplikacije... lol...

pa farbaš ju ko i svaki drugi materijal.. pošmirglaj.. i onda gore boja pa lčak..ili 2k boja pa nemoraš lak =P  a za šablonu isto koristiš naljku.... samo neka je izrezano ono kaj želiš napisat..... ali pošto želiš samo natpis fakat je najbolje samo nalju stavit  kaj koji qurac komplicirat....
 
izbjegavaj boje na bazi nitra jer ce ti naceti strukturu kacige,nije problem polakirati ali boja mora biti na bazi vode tj biorazgradiva da nije agresivna a mislim da danas vecina proizvodjaca ima u ponudi te boje.

pozdrav
 
c0un7 said:
Htio bi si napisati nekaj na kacigu, a posto nemam nofaca za airbrush, cem to u kucnoj radinosti odraditi. Pitanje je sljedece - od cega da napravim sablonu, a da mi se ne odlomi i pola laka sa slova kada ju skidam?
:misli:
Ideje?

Pitaj na www.pravi-smjer.hr , ima dućan (sve vrste naljepnica, rezanih slova iz svih vrsta materijala, privjesaka, znakova, ukrasnih traka, krom-traka, naljepnice po narudžbi svih veličina, full custom...) na Horvaćanskoj, u onom bloku zgrade sa stražnje strane Baschiere.

Gazda se zove Danijel, njegov mob je 098/282 900, i nema-što-nema od te tematike da ne može napraviti (a da nije airbrush).
 
Sledgehammer said:
Pitaj na www.pravi-smjer.hr , ima dućan (sve vrste naljepnica, rezanih slova iz svih vrsta materijala, privjesaka, znakova, ukrasnih traka, krom-traka, naljepnice po narudžbi svih veličina, full custom...) na Horvaćanskoj, u onom bloku zgrade sa stražnje strane Baschiere.

Gazda se zove Danijel, njegov mob je 098/282 900, i nema-što-nema od te tematike da ne može napraviti (a da nije airbrush).

Danas idem tim smjerom, pa cu se raspitati. Javim kaj sam slozio.
 
c0un7 said:
Htio bi si napisati nekaj na kacigu, a posto nemam nofaca za airbrush, cem to u kucnoj radinosti odraditi. Pitanje je sljedece - od cega da napravim sablonu, a da mi se ne odlomi i pola laka sa slova kada ju skidam?
:misli:
Ideje?

Mozda pronadjes rjesenje svog problema: www.popdizajn.hr