Ne osjeca se krivim.....

pikacu79

Well-known member
2.5 promila je imao smeće

https://www.glasistre.hr/crna-kronika/pocelo-sudenje-cerovljanin-s-25-promila-traktorom-usmrtio-motociklista-ali-se-ne-osjeca-krivim-608520

Vezano na :
https://www.motori.hr/forum/index.php?topic=258004.0

Tako ce i ova od sinoc:

https://www.glasistre.hr/crna-kronika/-610699

 
Ma te floskule poput osjeća se krivim, kaje se, quac palac nešto treće ... ja uopće ne kužim zašto se uopće uzimaju u obzir.
Desilo se to i to, dokazana je krivnja, predviđena je sankcija takva i takva - the end.
 
već je negdje pisalo da je izjavila da je izbjegavala nekakav auto...to su već napamet naučili da čim izađu iz auta kažu nešto čime se opravdavaju
ali kad sjednu pijani/s mobitelom/kad se šminkaju dok voze/kad rade štupidece za volanom - onda im nitko nije kriv, onda su glupi ko stup

jbt. izbjegavati auto i otklizati preko visokog trotoara/rinzola pa još par metara u kafić...da, prilagodila je vožnju uvjetima na cesti


ali glavno da u medijima/Internetu svi seru po motoristima....kakvigod da sjeli na motor, kako god vozili ipak su trijezni 99% i ipak ugrožavaju najčešće samog sebe štogod radili, i ako ugrožavaju pa im se nešto desi, desilo se najčešće samo njima samima...nitko ne sere o biciklistima, a 100x su problematičniji od motociklista...jbg
 
Evo na primjer na cesti Zadar -Vir većim je dijelom napravljena biciklisticka staza ... ali se s njom u prosjeku vozi 20% biciklista. Zasto ne uvedu kazne za to?
 
stipe_zxr said:
Evo na primjer na cesti Zadar -Vir većim je dijelom napravljena biciklisticka staza ... ali se s njom u prosjeku vozi 20% biciklista. Zasto ne uvedu kazne za to?
Državna cesta Zadar- Pag je očito omiljena dionica zadarskim biciklističkim klubovima ... sve u svemu nemam ništa protiv jer i ja vozim bicikl po cesti, ali ja vozim po onoj crti uz desni rub kolnika, ako ima mjesta čak i desno od te crte i onda naravno da me raspizdi što vrlo često naletim na "ekipu u majicama" koji ko' da su na Tour de France pa se voze 2-3-4 jedan uz drugoga, grupa od 10-ak biciklista ... naravno van naselja po toj cesti se vozi 100-110 i onda kad naletiš na takvu grupu u desnom zavoju imaš 60-70 km/h razlike i sreća je ako u lijevoj traci nema nikoga .... no sve do jednom, a onda će bit ko na kuglani a mediji prepuni senzacionalističkih naslova.
 
Mozda je stavrno izbjegavala auto, nitko to za sad ne zna. Al ako si ima/la preko 0,5 jebiga kriv/a si kako god se uzme. Netko ce sa 3 promila stic doma, i prekrsaj nece napravit, al ne znaci da je iamo pravo sjest za volan.

Mogla je imat 0,0, a nije pazila i zabila se u kafic, sta onda? Aj nadite odgovor na to. Jel mobitel, jel ovo,jel ono, a mozda nije kriva uopce.

Al opet ako nemas dokaza osim promila, sta ucinit? Nije lako sudjelovat u prometnoj ovako ili onako, al znam da moras imat 0,0 ili 0,5 i amen

Ponavljam u prometu se svakako moze desit sve.
 
MIK0 said:
Državna cesta Zadar- Pag je očito omiljena dionica zadarskim biciklističkim klubovima ... sve u svemu nemam ništa protiv jer i ja vozim bicikl po cesti, ali ja vozim po onoj crti uz desni rub kolnika, ako ima mjesta čak i desno od te crte i onda naravno da me raspizdi što vrlo često naletim na "ekipu u majicama" koji ko' da su na Tour de France pa se voze 2-3-4 jedan uz drugoga, grupa od 10-ak biciklista ... naravno van naselja po toj cesti se vozi 100-110 i onda kad naletiš na takvu grupu u desnom zavoju imaš 60-70 km/h razlike i sreća je ako u lijevoj traci nema nikoga .... no sve do jednom, a onda će bit ko na kuglani a mediji prepuni senzacionalističkih naslova.





Tamo di nema staze u redu ali tamo gdje postoji staza a oni voze po cesti... to treba kaznjavat, naravno ne uz rub ,cim je grupa zauzmu cijelu stranu  :mrgreen:
 
Nike11 said:
Mozda je stavrno izbjegavala auto, nitko to za sad ne zna. Al ako si ima/la preko 0,5 jebiga kriv/a si kako god se uzme. Netko ce sa 3 promila stic doma, i prekrsaj nece napravit, al ne znaci da je iamo pravo sjest za volan.

Mogla je imat 0,0, a nije pazila i zabila se u kafic, sta onda? Aj nadite odgovor na to. Jel mobitel, jel ovo,jel ono, a mozda nije kriva uopce.

Al opet ako nemas dokaza osim promila, sta ucinit? Nije lako sudjelovat u prometnoj ovako ili onako, al znam da moras imat 0,0 ili 0,5 i amen

Ponavljam u prometu se svakako moze desit sve.
gledajuci gdje se to sranje desilo, nemoguce da je nesto izbjegavala,pijano smeće
 
gledajuci tragove na cesti i di je taknula bankinu vj joj je izbilo volan iz ruku i smotalo kotace prema kaficu

malo nevjerojatno da mozes tako nastradat  :?

 
stipe_zxr said:
Evo na primjer na cesti Zadar -Vir većim je dijelom napravljena biciklisticka staza ... ali se s njom u prosjeku vozi 20% biciklista. Zasto ne uvedu kazne za to?
tako je svugdje, kod nas im isto budale napravile biciklističke maltene uz svaku glavnu cestu, a oni uredno voze po cesti, često u kolonama 2 po 2 i dok je najveća gužva u podnevnim satima, ak mu potrubiš dobiješ srednjak jer jebiga oni su izgradili te ceste, oni plaćaju raznorazne namete i naknade za ceste pa imaju to pravo (y)
 
MIK0 said:
Državna cesta Zadar- Pag je očito omiljena dionica zadarskim biciklističkim klubovima ... sve u svemu nemam ništa protiv jer i ja vozim bicikl po cesti, ali ja vozim po onoj crti uz desni rub kolnika, ako ima mjesta čak i desno od te crte i onda naravno da me raspizdi što vrlo često naletim na "ekipu u majicama" koji ko' da su na Tour de France pa se voze 2-3-4 jedan uz drugoga, grupa od 10-ak biciklista ... naravno van naselja po toj cesti se vozi 100-110 i onda kad naletiš na takvu grupu u desnom zavoju imaš 60-70 km/h razlike i sreća je ako u lijevoj traci nema nikoga .... no sve do jednom, a onda će bit ko na kuglani a mediji prepuni senzacionalističkih naslova.

Ista stvar Grobnik-Delnice samo što je nas bilo pet , njih preko trake i pol , scenarij kojeg neću tako lako zaboravit , došlo nam je da stanemo , jel  :?