Neka bude LEDica, Suza 2005 facelift

Čekajuć proljeće poigrao sam se sa svjetlima na Suzi.

Žmigavci - Bijela stakla su zamjenila originalna žuta
Pozicija i štop u LED varijanti + štop u torbi
Osvjetljenje kontrolne table - sa naranđastog u plavo

Pa krenimo redom ....



 
kad si već rastavljao tablu, mogao si napraviti i "perverziju" sa RGB LEDicama...  (y) (y)

ali izgleda nadasve zanimljivo ... nije prekičasto ...  (y)
 
možeš molim te malo opisat kako radi ''srce cijelog sustava''?... bilo bi jasno da se vide vodovi ili lakše pogađat da se može kaj odozgo pročitat :mrgreen: ovak jedva možemo pretpostavit da je ovaj žohar 555 u astabil modu koji radi kao timer ''automata za žmigavce'', prekida mali mosfetić do sebe, a dva centralna i diode dijele signal lijevo, desno na žmigavce..?..veliki pokemoni izlaz za pojedinu ''lampu''  :misli: :neznam: ..kak si spojio ledice na mjestu samih ''žarulja'', si koristio kombinaciju serija-paralela do 12V ili paralelu i stabilizatore u ''srcu''?

?si brusio leće na ledicama u instrumentima, plave obično imaju dosta veliku usmjerenost snopa pa se zna vidjet nejednoliko osvjetljena površina..ovo je super ispalo, koliko ledica si stavio po satu? ...rastavio sam jedne vurice, odradio većinu posla al nikak da se uhvatim toga do kraja :mrgreen:
 
grgaSH said:
možeš molim te malo opisat kako radi ''srce cijelog sustava''?... bilo bi jasno da se vide vodovi ili lakše pogađat da se može kaj odozgo pročitat :mrgreen: ovak jedva možemo pretpostavit da je ovaj žohar 555 u astabil modu koji radi kao timer ''automata za žmigavce'', prekida mali mosfetić do sebe, a dva centralna i diode dijele signal lijevo, desno na žmigavce..?..veliki pokemoni izlaz za pojedinu ''lampu''  :misli: :neznam: ..kak si spojio ledice na mjestu samih ''žarulja'', si koristio kombinaciju serija-paralela do 12V ili paralelu i stabilizatore u ''srcu''?

?si brusio leće na ledicama u instrumentima, plave obično imaju dosta veliku usmjerenost snopa pa se zna vidjet nejednoliko osvjetljena površina..ovo je super ispalo, koliko ledica si stavio po satu? ...rastavio sam jedne vurice, odradio većinu posla al nikak da se uhvatim toga do kraja :mrgreen:

Sve što sam napravio je iz glave, nisam koristio nikakve predloške i nikakve sheme.

Žmigavci - Da napravio sam taktor sa Ne555 koji goni MosFet. To je iz razloga što mi na kontrolnij tabli inaće nije bilo pokazivanja.
Signal se dijeli na šalteru u ručki, na Suzukiju je to riješeno mehanički.
Schema je u drugoj temi - dao sam dio sheme : http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,220343.msg3393169.html#msg3393169

Što se tiće tranzistora da velike tranđe su izlazi, po dva za svaku funkciju zbog grijanja, pozicija + štop. To je ujedno i izlaz stabilizatora da mogu regulirati jačinu svjetla.
Što se tiće led dioda spojene su paralelno bez otpora. Jedini seriski otpor je 0,22 Ohm-a ali tranzistori rade u zasičenju.

Tabla ima po tri led-a položena, tako da je osvjetljenje indirektno, točan položaj sam odredio po sistemu pokušaja i promašaja.  :shock: