Neki drlozi i sklepe (razno)

Status
Not open for further replies.

Pranja

New member
Nakon višemjesečne potrage za dvotočkašem, još uvijek sam u potrazi.  :jesus:

Neki od kandidata u zadnjem krugu su slijedeći:

http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/honda-nsr-125-125-cm3-oglas-6754375

http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/kawasaki-gpx-600-cm3-oglas-9964570

http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/aprilia-af1-50-cm3-oglas-9398192

http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/aprilia-rs-50-cm3-oglas-9846902


Kawasaki je od zadnji put kada sam ga gledao promijenio vlasnika, no ne znam da li je u međuvremenu uklonjen kvar (CDI).

Honde obje imaju papire, ali niti jedna nema kompletnu mašinu.

Nekako me više vuku Aprilie jer s njima ima najmanje posla i ulganja,ali Kawac i Honde bi bili jako zanimljivi projekti.
 
50 - 600 ccm....prvo odluči!
 
Ajd ti još jedno vrijeme razmišljaj i za to vrijeme si podebljaj buđet jer u te drloge češ više uložiti nego što sad vrijede i opet nečeš imati ni para ni dobrog motora.
 
ŽE said:
Ajd ti još jedno vrijeme razmišljaj i za to vrijeme si podebljaj buđet jer u te drloge češ više uložiti nego što sad vrijede i opet nečeš imati ni para ni dobrog motora.

Uf, od mene ti bježe pare. Ne da se ne bi umnožile, nego bi se s vremenom smanjile.

Zla sreća.  :palacdolje:
 
Ovisi koliko imaš godina i iskustva ali po meni nemoj te od pedeset kubika  (y)
 
Normalno da pare bježe od tebe kad kupuješ takve stvari...šalim se... možda si sposoban pa od takvog smeća i napraviš nekaj  (y)

NSR uzmi, ak rama ima papire, mašinu i plastike nađeš, njih ima tu i tam po oglasniku, a i kad složiš ako složiš, motor normalno izgleda i ide dobro za 125ccm...
 
@Stripiri:

Sad ću navršiti 22 godine. Iskustva nemam. :)

@danc00:

Ja ti se bavim nečim specifičnim-case moddingom tj. scratch buildingom ako znaš što je to. Trebao sma raditi jedna prototip,ali je propalo pa mi ostalo para, pa rekoh idem kupiti motor dok mi nije naišao slijedeći projekt. :D



Situacija s tim motorima je ovakva:

NSR-ke kao što sam već i prije spomenuo imaju papire za obje rame, ali nemaju elektronike, cilindar, klip i karbove-to je ono što mi je tip rekao. Prijepis nije riješen ali kao to su mu sve pajdaši pa on to može srediti. No problem je što je previše neozbiljan, već ga više od tjedna dan čekam na slike motora kako bih detaljnije vidio stanje i dogovorio se. I jučer (nedelja) je obećao staviti slike, pa nije.

Kawac-motor je dugo u oglasniku, elektronika u banani. Jednom sam već bio odbijen kada sam nudio zamjenu za auto dok se motor prodavao po višoj cijeni.

AF1-na pitanje što je bilo s motorom,što je rađeno na gornjem trokutu,gdje su originalne plastike tip kaže da nema pojma o motoru, dobio ga je pod račun. Kaže da su papiri ok. Relativno mi je blizu, ali mogu ga ići gledati tek poslije Božića.

RS50- trenutno mi je najbolji kandidat jer već dulje vrijeme patim za RS125 koja mi je prekrasna. Motor ima uredne papire, treba novi karb i vizir. Čovjek je rekao da cijena nije fix. Idem ga gledati u četvrtak.

E sad, ako se uspijem dogovoriti popust za RS50 i ako bude koliko toliko u redu da nema nekih previsokih ulaganja, definitvno bih nju uzeo zbog niske cijene dijelova i dobrog izgleda.
 
Imam ti doma jednu am6 masinu viska, ako zatreba ( rs50)! Komplet sa spuhom, paljenjem i karbom!

A i jedan novi zapakiran Dell 17,5!
 
EXD9M said:
Imam ti doma jednu am6 masinu viska, ako zatreba ( rs50)! Komplet sa spuhom, paljenjem i karbom!

A i jedan novi zapakiran Dell 17,5!

Odlično. Rezervnih dijelova nikad na odmet. Vjerojatno će mi i trebati kada budem dovodio taj motor u red (naravno,ako ju kupim).

A što bi htio da readim sa Dellom?  :mrgreen:
 
Napisao si da ti je karb neispravan! Dell 17,5  je Dellorto karburator promjera 17,5. Trenutno ti je gore 12 ( original) i ako ides na 70 ili 90 cc kit trebas 17, 19 ili cak 21 frg, ovisno o razini tuninga i željom za brzinom!
 
EXD9M said:
Napisao si da ti je karb neispravan! Dell 17,5  je Dellorto karburator promjera 17,5. Trenutno ti je gore 12 ( original) i ako ides na 70 ili 90 cc kit trebas 17, 19 ili cak 21 frg, ovisno o razini tuninga i željom za brzinom!

Aha, ja sam mislio da mi nudiš 17,5'' Dellov laptop. XD
 
te4yzy5e.jpg


Ovaj dolje!
 
Oho pa to je novo. Odlično. Onda se definitivno čujemo ako riješim taj motor.  (y)
 
Pranja said:
Sad ću navršiti 22 godine. Iskustva nemam. :)

Onda definitivno si uzmi 50 cm jer imaš vozačku za to a i lakše češ savladat brzine.
Jer dvotaktna 125ica je ozbiljna igračka i pozeljno je neko iskustvo  (y)
 
Kad bude spreman za jače nek ide položit i onda uzme kawu  :wink:
 
Motor pogledan, dogovor postignut.

Sutra će doći tip iz Pule koji je prodao motor ovom tipu koji ga meni prodaje pa će riješiti papire. Doduše, nije mi jasno kako to misli riješiti bez moje osobne i potpisa. :misli:
 
Status
Not open for further replies.