Nešto za crtat !

Icek

Active member
Treba mi nešto za crtat da nije prekomplicirano i da nije Google Sketchup tj. da je malo rafiniranije od toga

Naime trebao bi nacrtat neke plastike za motor žičano u projekcijama(naprijed,lateralno i odozgora)  i da mi se to onda složi 3d i da onda taj objekt mogu nasjeć na jedno 10 feta i sve te fete isprintat u realnom mjerilu i onda te tlocrte isprintati

Oblike jednostavne trebam nacrtat tipa pol stošca il malo drukčije al ništa extra
 
http://www.rhino3d.com/

odličan program, nije pre zahtjevan a možeš napraviti sve u njumu naravno treba prakse ali ima dobre tutorijale tako da nebi trebao imati problema .  (y)
 
V_max said:
i ja bih to volio...

j€beni rep od k5 da nacrtam i tako izrezem i isprintam i slozim...

Tako je.
Šperploča, PVC karton 1cm i sl, naslažeš i kad imaš crtež izrezat nije problem. Oštar skalpel i mirna ruka i marker, i to je to.

Jer je najteže dobit dobar pozitiv. Kad imaš model napravit kalup je manji problem (al isto je) a izlit nešto iz toga još teže
Morat ću uskoro zajahat na strane forume i pitat, nemam sad vremena al ću prostudirat temu.

Hvala kvadista  puno  (y)

Ima kakvih drugih prijedloga  :misli:
 
a opcija imaš puno samo ti sa svakim ozbiljnijim programom treba dosta vremena da ih savladaš ( solid works, catia, pro-e...)
Rhino ti je savršen za to.

Recimo ja auspuhe u njemu radim, razrola mi sve ovojnice, exportiram ih u dwg ili drugi format, šaljem prijatelju na laserski rezač i od tanke šper ploče mi izreže komade koje koristim kao šablone i to je to :)

A u tvojem slučaju se napravi taj komad, stave se plohe svakih recimo 5-50 mm( ili kako želiš ), izreže se komad pomoći njih i exportiraš krivulje te izrežeš komade. Onda ih zalijepiš međusobno tako da imaju lufta kolko si več ostavio, preko svega napneš platno i klasika epoxi, vlakna, .....

sretno  (y)
 
3dsmax, u njemu cuda dolaze do izrazaja samo mislin da ce bit malo kompliciran ako nisi nikad radija u njemu, ali mozes provat imas dobre tutorijale, ako ne drzi se gore preporucenih
 
honda xr said:
3dsmax, u njemu cuda dolaze do izrazaja samo mislin da ce bit malo kompliciran ako nisi nikad radija u njemu, ali mozes provat imas dobre tutorijale, ako ne drzi se gore preporucenih

A moze i u CATIA-i uaeti workbench wireframe i surface design, ali to je jos deset puta slozenije. Ali nema ljepse nego kada za 10 min sa cnc-a dode gotov komad, recimo rep motora  :mrgreen:
 
Tommee said:
A moze i u CATIA-i uaeti workbench wireframe i surface design, ali to je jos deset puta slozenije. Ali nema ljepse nego kada za 10 min sa cnc-a dode gotov komad, recimo rep motora  :mrgreen:
pretpostavljam da si strojar ili se varam :mrgreen:(kao ja)
 
posto vidim da ima vas koji crtkarate u tim programima...ima li kakav forum za razmjenu
crteza, hvalisanja "vid sta sam ja nacrto sigurno je bolje od tvoga" i slicno...i da je netko slucajno
slozio nekog suzukia...recimo 1000 ...tipa k5,k6,k7...SLUCAJNO jel :D

A da vi imate pristup tom crtezu...meni treba SAMO crtez repa...plastika repa da si kao sto je rekao
uvazeni doktor "to be" icek napravim kostur i slozim rep po mjeri za malog bandita...

slucajno jel...
 
Tommee said:
A moze i u CATIA-i uaeti workbench wireframe i surface design, ali to je jos deset puta slozenije. Ali nema ljepse nego kada za 10 min sa cnc-a dode gotov komad, recimo rep motora  :mrgreen:
pa i nije tak teško bilo napraviti npr novu bocu za likvi, a dali nam samo nesto sto je trebalo licit na nacrt/tlocrt/bokocrt, rukom crtano :mrgreen:
možda je lakše u v6, al u v5 je bilo za ubit se od posla slažem se