Neutral lampica

duky1986

New member
Pozdrav ekipa,
u zadnjih nekoliko dana pojavio mi se noci problem, naime kad god stisnem kuplung pali mi se indikator / lampica neutrala ili lera.

Obicno je prestala nakon nekog vremena...dal to ima veze s vlagom ili bilo cim drugim?
Dal je nekobimao slican problem?

Hvala
 
znaš ono .. nebi bio uopće na odmet napisati i o kojem se motoru radi .. za početak ..  :wink:
 
evo da ne otvaram novu temu nastavljam ovdje.

Problem na XT660x (2007) sa neutral lampicom.
Isprva sam mislio da je neutral swith, ali me jedna stvar muči zbog čega mislim da nije swith u pitanju.
Kada stavim motor u brzinu i spustim nogar, motor se ugasi.
Prema nekoj logici motor zna da je u brzini jer mu neutral swtih to kaže? ili sam u krivu.
A opet mi je malo teže za vjerovati da je izgorila žaruljica na dashboardu.
Ima li tko iskustva sa mijenjanjem žaruljice? Je li to unutra LED ili obična?
 
OK to mi je jasno.
Ali neutral lampica ne svijetli.
Zašto se ne ugasi u leru?
Kako zna da je u brzini?

Znači pitanje je, je li lampica ili neutral switch.
 
kakav nered said:
Kada stavim motor u brzinu i spustim nogar, motor se ugasi.
a dok je u leru.... jel onda možeš sustit nogaru, a da se ne ugasi.....
ako se onda ugasi, neutral switch je u banani.....
vidio post...

u suprotnom ti je ili crkla ledica (manje vjerojatno).... ili neki kontakt šteka, zemlja, možda i neki osigurač, .....
 
Kad spustiš nogar ne ugasi se u leru jer u leru ne možeš krenuti
(kod nekih motora je bilo to tako izvedeno da si čak i mogao ubaciti u brzinu ali čim si počeo otpuštati kuplung da kreneš motor se ugasio)

A u brzini zna da je jer recimo kod moje yamahe sa lijeve strane ispod dekla od generatora ima pločica tj switch sa kontaktima -> vidi sliku u prilogu - ta žica vodi do neutral lampice na instrument tabli.

Dakle tebi ne svjetli jer ili je izgorila lampica ili ti se razmrdao switch - najbolje da skineš dekl pa sa instrumentom pogledaš jel daje napon kad je u N
 

Attachments

  • 35064223wd.jpg
    35064223wd.jpg
    250.9 KB · Views: 108
Andrija M said:
Dakle tebi ne svjetli jer ili je izgorila lampica ili ti se razmrdao switch - najbolje da skineš dekl pa sa instrumentom pogledaš jel daje napon kad je u N

Krivo, lampica je stalno pod naponom (+), preko switcha dobija masu (-). To sto motor normalno radi kada je u mjenjac u neutralu, a bocna nogica je spustena, to znaci da swich radi, tj propusta masu prema lampici neutrala i CDI-u.
 
OK.
switch je OK!
Dijagnostika kaže da je ON kada je u leru, a kada stavim u brzinu onda je OFF.

ali sada me brine kako zamijeniti LED.
 

Attachments

  • neutral-diag.jpg
    neutral-diag.jpg
    445 KB · Views: 99
Vidi na shemu instalacije koja je zica, tj koji je pin u dzeku izmedju instalacije i kilometar sata. Tada ispitaj da li masa (-) dolazi na taj pin kada je mjenjac u neutralu. Moze biti da je samo los kontakt pinova u dzeku.
 
OK, ali mene zanima sad ako je sve OK sa instalacijom, je li itko imao iskustva sa mijenjanjem LEDide i sata?
Je li to uopće moguće?
 
normalno da je moguće....
treba to raskopat pa vjerojatno zalemit novu ledicu....

ali vjerojatnost da je baš ledica crkla je vrlo mala....
 
e *ebemti i 100maraka i dan žena i kru' masni ti *ebem ... kad je ovaj lik sa dijeljenja savjeta iz kuhinje krenuo dijeliti savjete u tehničkim pitanjim ...  :eek:hne:

Idem se samoubiti sad ...  :LOL: :LOL: :LOL:
 
strasilo said:
e *ebemti i 100maraka i dan žena i kru' masni ti *ebem ... kad je ovaj lik sa dijeljenja savjeta iz kuhinje krenuo dijeliti savjete u tehničkim pitanjim ...  :eek:hne:

Idem se samoubiti sad ...  :LOL: :LOL: :LOL:
renesansni čovjek....
a sad mi obližii smegmu.....