NEXUS 250 - Pitanja i dojmovi

Da ne otvaram novu temu pa ću tu napisati.
Nakon dužeg razmišljanja, odlučio sam se kupiti prvi motor (skuter) i odluka je pala na nexus 250. Razmišljao sam se između nekoliko modela (beverly, xmax, vxr), ali na kraju sam se ipak odlučio da će to biti nexus 250. Meni je osobno nexus bio najljepši među navedenima pa mogu reći da je i to jedna od stvari koja je utjecala na moju odluku.  :0648:
E sad, ono bitno. Možete li mi reći neke stvari na koje bi trebao posebno obratiti pažnju prilikom kupnje jer uzmite u obzir da nisam baš najstručnija osoba što se tiče motora općenito. Bilo kakav savjet je dobrodošao.  :misli:
Moj budžet je oko 17000kn, nadam se da se za te novce moze naci dobro očuvan skuter  :021:
 
Samo gledaj da nije razbijan sto se tehnike tice pali i vozi.
Ja sam sa mojim bio presao 35000 km bez problema samo redovno odrzavanje.
Tako da te kilometraza netreba previse zamarati.
Gume za preporuku ako treba mijenjati pirelli diablo scooter.
Ja sam koristio originalni potrosni materijal(remen,rolnice..)
 
lagani update znaci vozim nexusa od 6og mjeseca i zadovoljan sam al me muci jedan bizaran problem. naime zacepila mi se prvo ona cijevcica koja odvodi kisnicu iz podrucija kod cepa rezervoara pa kad sam tocio gorivo mi se ulila u rezervoar....voda...malo pucalo iz auspuha i onda se vise nije htio palit. isao sam ga odvest kod soleta da mi isprazni rezervoar dobro to smo rijesili nekako uzeo mi je 250 kn za to ali sada kao da je ostalo nesto vode unutra kad mi je benzin pri kraju pocne opet pucat iz auspuha i nekad se zna dogodit da kad pada kiša il je velika vlaga ne zeli ni upalit....jednom mi se dogodilo da sam vozio po kiši i na krnjevu usred onog velikog raskrizija mi se ugasio...skoro sam zaplakao sta da radim s motorom od 200 kila mrtvim...vergla i puca iz auspuha.. i tako sam ga verglao jedno 20ak sekundi da bi nekako upalio....i onda kašljucao do doma...a onda dodje toplo vrijeme i upali..koj kurac xD jebe ga vlaga negdje... kontam da je do loseg benzina jer sam točio na ini(moj bed. ne radim to više) moram ga furat na servis...inace, svakih koliko treba radit servis? znam da je ulje svakih 3500-4500km... stavio sam gumu iza novu i promjenio jednom ulje i to je to od ovih godinu dana troskova...sad je rega u 4om mj.. a i napravio sam jedno 4.5 tisuce kilometara... sad je na 26.5k

i ovu zimu je prezivio bez antifriza... kupio sam ga al nisam znao kako smiješat točan omjer pa nisam nis ni stavio... xD
 
Ulje mijenjaj svakih 6t nema potrebe mijenjat ga na manje.
To kaj puca ne bi bas reko da ima tolko vode( još si napisao da si ga praznio), pripuni akumulator i očisti usisnu jedinicu.
 
e ti ventili, je to skupo? to u ovlasteni servis bas moram? napravit cu to sad pred ljeto, danas cu dolit ulja ako fali jer sam na 3.5k km od zadnje izmjene..

i kupio bi prednji lijevi zmigavac ako netko ima da prodaje poderala mi se plastika ona jer sam se izvrnuo ispred kuce dok sam iso u rikverc xD ..

takodjer ako netko ima neki auspuh(moze i samo top) da grmi tipa leovinče 4road ili sbk da prodaje povoljno javite se