NEXUS 250 - Pitanja i dojmovi

Je, hebemu imao neki dan doma na malom servisu runner ST pa mislio da je isti vrag ko na njemu, no ima vislji ler gas...
Tako je, bez coka cca 1700-2000 okr kako kome je podeseno.

Sent from my LG-E975 using Tapatalk

 
to je isto kao i na bevu 250i?


29qb42s.jpg
 
ivan salinovic nexus said:
pozz evo i ja sam postao ponosan vlasnik Nexusa 300,u papirima 250....2006 godište i prezadovoljan sam prvim utiscima


Kako to misliš 300, promjenjena mašina ili?
Prošle godine se frend raspitivao ali u servisu su mu rekli da 300 (278) ne paše na Nexus 250.
 
pozdrav!! kupio sam Gileru Nexus 250 prije tjedan dana i jako sam zadovoljan sa njime!! dva puta sam već prevalio relaciju Karlovac-Malinska (otok Krk) i imam samo riječi pohvale za Nexusa!!  :021:
na satu imam već 17 450 km pa mi sada sljedi mali servis (ulje i te sitnice...), tako bar stoji u servisnoj!  :D
 
Bio jučer na servisu i nema šta nije zamijenjeno.
Ulje,filter,ulja,svječica,remen variomata,polini utezi,filter zraka,spojka 450 kn,bubanj spojke 194 kn,disk pločice 184 kn.Cijen bez pdva.
Na kraju račun skoro 3000 kn i još bih trebao zamijeniti nosač motora jer više ne drži motor kako treba što je još nekih 700 kn sa radom.
Motor ima 30 000km.Tako da poštovani vlasnici Nexusa znajte šta Vas očekuje.
 
Giga Nexus250 said:
pozdrav!! kupio sam Gileru Nexus 250 prije tjedan dana i jako sam zadovoljan sa njime!! dva puta sam već prevalio relaciju Karlovac-Malinska (otok Krk) i imam samo riječi pohvale za Nexusa!!  :021:
na satu imam već 17 450 km pa mi sada sljedi mali servis (ulje i te sitnice...), tako bar stoji u servisnoj!  :D

Kolka je stvarna prosječna bila na toj relaciji? Ma servis ti je bagatela naspram nekog jačeg motora  (y)
 
Kada vozim nexusa i pustim volan pocne odmah jako tresti te sve vise plesati.Je li to normalno ili ne?
Na proslom skuteru mi se to nije događalo.
 
Balansiraj prednju gumu i rjesiti ces problem.

Sent from my XT760 using Tapatalk 2

 
Ako ti se to smiri s povećanjem brzine, onda je balansiranje gume.
Ležajevi volana ne tresu toliko, ali ih možeš provjetiti tako da skuter staviš na centralnu nogaru, podigneš prednju gumu u zrak i vrtiš volan lijevo desno. Ukoliko osjetiš zub na volanu, otišao je ležaj volana. Posebnu pažnju obratiti gdje kotač gleda ravno ispred, tu je najčešće 'zubić'.

Ležajeve kotača provjeriš da prednji kraj digneš u zrak i zavrtiš rukama prednju gumu, ako se normalno vrti, ležajevi su u redu, ako negdje zapinje, onda je ležaj kotača.
 
Jučer sam bio servisu pa je za početak ipak bilo do gume.Uopće nije bio na njoj nikakav uteg te je trebalo balansirati.Rekao mi je majstor da ako bude i dalje malo treslo da je to najvjerojatnije radi kofera te da treba onda staviti utege na volan.
 
Ima li tko iskustva sa mjenjanjem opruge na kvačilu.Htio bih staviti malossijevu pošto imam njihov variomat i ubaciti još i torsion controller.Vidim da malossi ima bijelu,žutu i crvenu oprugu.Mislio sam staviti bijelu oprugu ,ali sam negdje pročitao da to nije najbolje riješenje satorsion controllerom i da je bolja druga opruga.Ima li tko kakvih iskustava.
 
http://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/gilera-nexus-250-registiran-godinu-dana-servisiran-oglas-22744296 isao bi uzet ovo, kaze da je skuter otklizao prijasnjoj vlasnici i da je prakticki nevozen, idem ga pogledat u cetvrtak ima ko kakvu ideju na sta da pripazim/gledam itd jer nisam nikad kupovao skuter..dao bi ga za 2200 kaze

e i sta ce mi bit to veliko s obzirom da sam 173 i 64 kg? kontam da nece al nez nisam jos vozio taj skuter..

i kolko me košta prijepis porez i to ako netko slucajno zna..hvaaaaaalaaaaaaaaaa  :0648:
 

Attachments

  • ostecenje1.jpg
    ostecenje1.jpg
    95.7 KB · Views: 185
uzimam danas http://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/gilera-nexus-250-244-cm3-oglas-20548142
za 2050

ako nekog bude zanimalo, motor mi je ko saliven, nije prevelik (173 64kg), dapace imam osjecaj da bi mogao i zajahat 500 bez prob :D
 
a da probaš potražiti skuter s kojeg nije padano i ima sve dijelove na hrpi