Nexus 250

panthera

Guest
Ima li ko nexus 250 pa da malo napiše svoje dojmove o njemu......kako je zadovoljan,koliko mu troši....

Ja sam ga kupio neki dan i meni je totalno OK,jedino nekako čudno mašina radi na 30km/h neki čudan zvuk kao da je u tom
trenutku onako na nekom prelazu,sječam se tih zvukova na automatiku kad je između prve i druge brzine.

Jel možda neko naletio na nosač za kofer,onu željeznu pločicu sa 4 rupe?
Di kupiti?
 
Ja sam prije nekoliko dana kupio novi Piaggio Beverly 250ie. Pretpostavljam da su to identicni agregati. Takodjer mi se na brzini izmedju 30-50 kmh cuje neko "Lupkanje" iz variomata. Bas mi je nekako iritantno. Pogotovo kada se vozim tom brzinom negdje po gradu a ono sve nesto zvekece.

 
Ja iamm bev 500 i u momentu dok kvacilo odpusta (znaci cca20kmh) se cuje strauganje i jake vibracije, ali u zadnje vrjeme se ne cuje, to se pojavi svako tolko.
To moze biti i nekakva blokada, jer znam da imam blokadu kao i nexus, a jedan decko koji je radio u servisu je svom nexusu maxnuo blokadu i sad žlita na startu kad odvrnes gas, a moj max zire dobije tek na 80kmh. I nekad mi se cini da ima blokadu protiv zlajfanja? Nisam siguran jer ne divljam s njim, ali mi je par puta zablokirao zadnji kotač dok mi je šamarao po boku (nenamjerno žlitanje)
 
Evo iz prve ruke mogu nakon 430km pređenih u 7 dana napisati samo pohvale!
Skuter je težak 170kg i pogoni ga 22KS što mu daje brzinu od nekih 135km/h po njegovom satu.
Vožnja je dosta zabavna jer se dosta približio pravom motoru što se tiće ciklistike a na kraju je to ipak maxi-skuter.
Potrošnja mu je oko 3.75L na 100km što ga vjerojatno svrstava u štedljivije skutere s obzirom da ipak ima 174kg po papirima.
Nedostatak mu je po meni još jedno mjesto za kacigu ali da su ga napravili izgubio bi onako lijep zadnji dio pa preporučam iza
staviti kofer koji mu super stoji.
Vožnja po kiši je isto totalno OK jer prednji kraj dobro štiti noge dok je napred potrebno podesiti masku na najvišu razinu ( od 3 ukupne )
a po ovakvom vremenu bilo bi dobro nabaviti i onu veću ali je dosta skupa ( oko 1150kn ) pa budem i dalje vozio sa ovom orginalnom,skuter dobro leži po zavojima na mokrom,naravno brzina mora biti prilagođena uvijetima,napred je napravljen dodatni malispojlerčić tako da se donekle ruke šite od vjetra ali preporuka je ionako voziti se sa rukavicama ne samo radi toga što se štite zglobovi nego je i bolji osjećaj pri vožnji.
Napred lijevo kod maske skuter ima pretinac za ključeve i mobitel,volan i komandna ploča su dobri,mislim da jedno fali na tom prednjem dijelu definitivno fali gumb za podizanje sjedala kao i neki amortizer na sjedalu koje ga drži otvorenim jer nije udobno dok te opali po glavi sa onim kvrgavim djelom sjedala,isto tako fali mi nosač kacige napred.
Prvi servis je na 1000km i čuo sam da je oko 400kn, što se tiće tih servisa svakih 3000km mislim da je to još jedan način kako da nam se uzme lova jer po meni je to nepotrebno a i mjenjanje remena na 9000km isto tako,puno stvari tu baš oko toga ne drži vodu ali eto o tome u drugim rubrikama jednom.
Sve u svemu ako se predomišljavate oko skutera ja bi nexus toplo preporučio pošto sam probao i yamaxu x-max,beverly,piaggio.
Mislio sam kupiti za grad aprilliu sportcity jer sam mislio kaj za po gradu je mrak ali srce je htjelo nexusa i sad se mogu voziti i van grada i nije mi žao što sam ga kupio,bilo bi super samo da je za te pare recimo gore agregat od 400ccm sa jedno 30-35KS pošto je nexus 500 skuplji za dobrih 16 000kn.
Za sada se budemo zadovoljili ovim agregatom pa možda za jedno 3god skuže u gileri da postoje ljudi kojima je puno dati 53000kn za 500ccm pa naprave kao u piaggiu beverly 400.

Pozdrav
 
gogi said:
Ja iamm bev 500 i u momentu dok kvacilo odpusta (znaci cca20kmh) se cuje strauganje i jake vibracije, ali u zadnje vrjeme se ne cuje, to se pojavi svako tolko.
To moze biti i nekakva blokada, jer znam da imam blokadu kao i nexus, a jedan decko koji je radio u servisu je svom nexusu maxnuo blokadu i sad žlita na startu kad odvrnes gas, a moj max zire dobije tek na 80kmh. I nekad mi se cini da ima blokadu protiv zlajfanja? Nisam siguran jer ne divljam s njim, ali mi je par puta zablokirao zadnji kotač dok mi je šamarao po boku (nenamjerno žlitanje)

o kakvoj blokadi ti pričaš? (ovo sam ti pitanje postavio u jos jednoj temi u ovom podforumu jer mi stvarno nije jasno)

tu masinu sam otvorio i raskopao X puta i znam ju u svaki šaraf ali nekuzim o kojoj mrtvoj blokadi ti pricas?! Ako ti se bas da odi do servisera koji je ''maknuo'' na nexusu to pa ga pitaj da ti objasni...cisto me zanima sto je to.
 
Pitat cu decka koji je prije radio tamo bas da vidim. A u servis (hp motori) mogu bacit samo motolje koktel (ne idite tamo)