Nexus 250

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,29305.0.html

Kao R je za suvozača  :mrgreen:
 
frend ga ima, vozila sam se kao vozac i suvozac.. ni kao jedno od tog dvoje mi nije bas nesto.. suvozac je dosta visoko, i nije mi bas neki polozaj za vozit se..  a kao vozaču mi je isto cudno, velik je, skoro 200kg, a mali kotaci.. ne znam, btw ima neko cudno mjesto na sicu kroz koje se bas osjeti plastika.. nemam pojma, probaj pa ces vidjet
 
O udobnosti se može pričat do sutra svako ju tumači na svoj način,uglavnom meni se nekako više dopadala stara linija Nexsuza i da ga uzimam uzeo bi od 500 već kad uzimam (y)
 
Neznam na koju si se ti to plastiku sjela?!

Imam ja nexus i kao vozaču se sjedi totalno OK, visok sam oko 175, curi iza kad se vozi nije baš ono super jer ako se i vozi iza onda je to po gradu a kako su naše ulice za enduro, naravno da joj nije super, ona ga uglavnom vozi i njoj je super, malo je teži a pogotovo za nju jer ima 55kg ali je dosta dobar za vožnju.

Nego ima li kakav filter za njega i di se može kupiti, jel se kaj dobije s tim filterom, htio bi samo malo da je startniji i da bolje potegne, krajnja brzina nebitna.
 
Imam nexusa 500 i motor je po meni vrhunski u svim pogledima i mada ga imam tek nekih mj.dana, ostavio je veliki utisak na mene. Suvozač je malo na višem pa se malo više i propuše, ali to je tako na skoro svim većim skuterima.

što se tice filtera, ostavi ti samo original jer ako želiš da ti potegne stavi malossi variomat i dobivaš na ubrzanju. Ja sam si stavio variomat prije 2 dana i to je čudo o motora sada.
 
Nike said:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,29305.0.html

Kao R je za suvozača  :mrgreen:
ma je bas je ko r..... :misli: :misli:
na kojem se r sedi ko na nexusu :misli: :misli:
malo je zajebaniji polozaj nego na vecini skutera iste klase ali nije to nista strasno..............
 
dakle variomat je rješenje  :mrgreen: , ajd baš ga budem stavio pa da vidim, koliko je to para okvirno?

e da i za one koji znaju a vjerujem da se budu i oglasili, zanima me jel nexus 500 i 250 ima istu zadnju felgu, po svim papirima vidim da je na 250 140/14 a na 500 je 160/14 pa me tako zanima kad bum mjenjao sad skoro gume jel na 250-ticu  mogu staviti 160 gumu ?!?!
 
Variomat ti košta 1500kn i u paketu dobiješ malossi rolice. Neće ti biti žao niti zadnje kune dati za to. Za gume pogledaj u sloveniji jer ti tamo koštaju oko 150-160 eura  :biker:
 
kupio sam variomat, košta 970kn u piaggio centru, uzeo asm zadnji :)

za gume mi nije bitna toliko cijena koliko jel paše gore na 250 malo šira guma, vidio sam da ima i 150/60/14 i brijem da bi ta mogla ići bez beda a ona 160 već teže.....
 
Ej ljudi, na nexusu 250 ima sporta jako malo - samo je izgled sportski. To je prerušeni X9 250 - samo plastike su različite. Dakle, u vožnji su isti uz jednu manu nexusa - ima samo jedan disk sprijeda
 
liberty said:
Ej ljudi, na nexusu 250 ima sporta jako malo - samo je izgled sportski. To je prerušeni X9 250 - samo plastike su različite. Dakle, u vožnji su isti uz jednu manu nexusa - ima samo jedan disk sprijeda

O tome se već i pisalo pa evo i ja koji ne pratim to znam :)
Isti ili ne isti meni osobno je nexus ljepši i zato sam ga i uzeo.....a kaj se tiće diska to stoji, i ja kažem da kočnice
i nisu baš neke na nexusu, bilo bi svakako puno bolje da je tu dupli disk i baš sam si razmišljao o tome kako bi super
bilo kad bi od x9 ubo prednji kotač sa klještima i diskom, samo kad bi našao nekog ko se razbio ( nažalost ) .
 
Mana je jedan disk na prednjem kotaču. Vozio sam vxr (par njih) i kod veće brzine kada moram jače zakočiti, motor je jako nestabilan pri samom kočenju .Nexus 500 ima dupli disk i kočenje je uživancija jer si puno sigurniji. Ovo su dva različita motora ali eto barem usporedbe
 
ma dupli disk je nekaj drugo i tu nema diskusije, možda to budu i ispravili ali mislim s obzirom na cjenu mogli su staviti dupli napred pa makar to i poslkupilo 1000kn ili dati neku opciju, vjerujem da bi više ljudi to uzelo sa duplim nego oni drugi.
 
dupli disk od naprijed je savršenstvo, ulijeva osjećaj sigurnosti.

mislim da ti iza ne bi stala guma širine 150