Nexus 500 vs T-Max vs Burgman 650

markopic

Member
Bok svima,

Vidim da na forumu ima dosta iskustva sa gore navedenim skuterima, pa lijepo molim za pomoc. Trenutno imam nexusa, a zanimaju me t-max ili burgman, iskljucivo radi bolje kvalitete i manje problema. Znam da je velika razlika u cjeni izmedu nexusa i t-maxa/burgmana posljedica toga sto su t-max i burgman skuteri sa centralnim motorom, odnosno klasicnom zadnjom vilicom. E sad, mene zanima slijedece:
  • Koliko se ta razlika osjeti u voznji? Po cemu je nexus losiji od burgmana, odnosno t-maxa? Da li su burgman i t-max stabilniji u zavoju? Da li se mogu bolje naginjati? Centralni nogar na nexusu struze u skoro svakom malo jacem zavoju
  • Koliko se osjeti razlika u tezini t-maxa i burgmana? Da li je burgmana teze voziti? Kako je za probijanje kroz guzvu? da li sklopivi retrovizori stogod pomazu?
  • Kako je sa servisima kod nas? Da li suzuki ili yamaha imaju bolje servise? Znam da oba imaju duzi servisni interval od 3000km - genijalnost piaggio hrvatska :)
  • Kako je sa potrosnjom? Da li je znacajna razlika u potrosnji, odnosno dosegu obzirom na dva cilindra umjesto jednog?
  • Koji od navedenih najbolje koci? Koliko je koristan ABS?

Puno hvala unaprijed na odgovorima,

Pozdrav,

marko