Nexus - Beverly

Status
Not open for further replies.

sasha19_81

New member
Dajte da vas pitam nesto..

malo se razmisljam, i mozgam i zelio bih pitati da li je to dosta..

Nexus 250
Beverly 250
---------------
zanima me kako se ponasa nexus i beverly.ako je cijenom 1000e vise ici na rang 500?  da li je potrebno? 
i jednom i drugom bi max trebao biti oko 140, sto znaci putne oko 110-120 (nagadjam nisam vozio)
Ali me zanima kolike su tu razlike, koji je ladja, a koji je ipak malo okretniji, kakva je zastita vjetra, udobnost za vozaca? 
Citao sam testove i jednog i drugog, al nikad da ista osoba usporedi..

razmisljam dosta sad vec o ovome i jos mi tu ulazi runner 250 al nekako bi radije ipak veci scooter da bude udobnije i kad ocu otici malo van. (vozim se skoro iskljucivo po gradu, i da ipak ocu veci scooter a ne mali)  (jer putujem jedno 40km po autoputu svaki dan) (20do posla 20 nazad) pa onda ulazim u grad..

Pa molim ako je neko imao, vozio duze oba da mi podijeli moju sumnju..
Hvala.

p.s. JA = 120kg, 175 visine aerodinamicnog oblika :) tako da si znate ukomponirat u matematiku 
 
Vozio sam Beverly i za njega mogu reći sve 5 osim kočnica , ukoliko bi kupovao 500 ccm razmisli ipak da kupiš pravi motor a ne skuter.
 
neznam sto se svi zale na kocnice koje su po meni sasvim u redu :misli:-jes da ih treba muski stisnut al vozio sam motore sa puno losijim kocnicama pa sam osto ziv. Uostalom beverly 500 ima kocnice bolje od 95% copera i laksi je za oko 100 kila pa to nesmeta vlasnicima doticnih prometala da ucestvuju u saobracaju i ponosno se vozaju okolo i naokolo..na "pravom motoru" :mrgreen:

uzmi 500ku i to nexusa ako finansije nisu problem...sacekaj samo ovu novu masinu od cruisera 500
 
motor i vozim, i dosta mi je saltanja.. :) 

pa sam se odlucio za skuter vecih gabarita, samo me zanima jel tih 250ccm stvarno dostatno za neku normalnu 120kmh voznju ? 

a nebi isao preko 250 ako nemoram.. rega je veca, a razlika nije toliko..
 
ide on 120 bez greske, kad si sam na njemu ic ce i vise  (y)
 
gastajbarter said:
neznam sto se svi zale na kocnice koje su po meni sasvim u redu :misli:-jes da ih treba muski stisnut al vozio sam motore sa puno losijim kocnicama pa sam osto ziv. Uostalom beverly 500 ima kocnice bolje od 95% copera i laksi je za oko 100 kila pa to nesmeta vlasnicima doticnih prometala da ucestvuju u saobracaju i ponosno se vozaju okolo i naokolo..na "pravom motoru" :mrgreen:

uzmi 500ku i to nexusa ako finansije nisu problem...sacekaj samo ovu novu masinu od cruisera 500

potpis
 
sasha19_81 said:
motor i vozim, i dosta mi je saltanja.. :) 

pa sam se odlucio za skuter vecih gabarita, samo me zanima jel tih 250ccm stvarno dostatno za neku normalnu 120kmh voznju ? 

a nebi isao preko 250 ako nemoram.. rega je veca, a razlika nije toliko..

120km je za 250 max, a sa 500kom ides normalno i jos mozes i preticat-nije neka razlika u nabavnoj cijeni a i registracija nije puno vise-uzmi 500 (y)
 
Razlika između 250 i 500 je u svemu od troškova registracije i potrošnje goriva do performansa - cca 22 ks se ne može uspoređivati sa cca 40 ks, kao i elastičnost.

Nisam puno motora vozio, ali kad sam napravio prvi đir s beverlyem 500 (s multivarom) bilo mi je jasna razlika od beverlya 250. Strava kako vuče bev 500...
 
Samo neka uzme u obzir cijenu Nexusa 500 i Beverlya 500...nije ni priblizno isto!!!

Ja sam s Nexusom prezadovoljan i vrijeda me to sto ne vozim "pravi motor" :jesus:
Za 52500 kn+ min 6000 kn dijelova na njemu, skuplji je od dosta motora koji se kod nas voze...

Pogledam Hondu 600 n...stvarno pravi motor...nisam zagledao ali kontam 4 cilindra a 49000 kn.
I s njim me netko dobije i na startu i na krajnjoj a ja jadan vozim skuter... :cry:

I opet cu kupiti skuter..iduci motor GP800...samo da mi je ABS na njemu...
 
Nema tog skutera koji može zamijeniti motor , još ove do 125 ccm za po gradu ili do dućana (škole,posla) kužim ali skuter od 500 ccm je pušiona total. Po čemu Nexus 500 opravdava cijenu? Ta Honda ima 3 puta bolji ovjes i mašinu ,također je okretna po gradu a manje košta!!! Plus toga nemreš ući sa Nexusom na Motosusrete  :LOL:
 
vozio sam i jednog i drugog od 250... nexus je vise za putovanja, zbog bolje zaštite od vjetra i prostranijeg prtljažnika, a i ljepši je. beverly je ugodniji po gradu i na rupama, zbog većih kotača. oba 250 jedva navuki 120 km/h. uzmi 500!
 
jedimaster said:
Nema tog skutera koji može zamijeniti motor , još ove do 125 ccm za po gradu ili do dućana (škole,posla) kužim ali skuter od 500 ccm je pušiona total. Po čemu Nexus 500 opravdava cijenu? Ta Honda ima 3 puta bolji ovjes i mašinu ,također je okretna po gradu a manje košta!!! Plus toga nemreš ući sa Nexusom na Motosusrete  :LOL:

a kod te honde ispod cica ne stane 2 kile janjetine i po gajbe piva i moras stalno saltat brzine i nema integralne kocnice i vise trosi i skuplja rega i valja lanac podmazivat i nisi metrosexualan :mrgreen:,a sa skuterom od 500ccm isto ulazis na susrete al poslije malo prijateljskog ubjedjivanja sto je na kraju i interesantnije
 
gastajbarter said:
a kod te honde ispod cica ne stane 2 kile janjetine i po gajbe piva i moras stalno saltat brzine i nema integralne kocnice i vise trosi i skuplja rega i valja lanac podmazivat i nisi metrosexualan :mrgreen:,a sa skuterom od 500ccm isto ulazis na susrete al poslije malo prijateljskog ubjedjivanja sto je na kraju i interesantnije

Baš je lijepo prisjetiti se kaj je pisano prije ohoho vremena . I gastajbarter di je skut od 500ccm nestao u međuvremenu :mrgreen:
 
sasha19_81 said:
Dajte da vas pitam nesto..

malo se razmisljam, i mozgam i zelio bih pitati da li je to dosta..

Nexus 250
Beverly 250
---------------
zanima me kako se ponasa nexus i beverly.ako je cijenom 1000e vise ici na rang 500?  da li je potrebno?  
i jednom i drugom bi max trebao biti oko 140, sto znaci putne oko 110-120 (nagadjam nisam vozio)
Ali me zanima kolike su tu razlike, koji je ladja, a koji je ipak malo okretniji, kakva je zastita vjetra, udobnost za vozaca?  
Citao sam testove i jednog i drugog, al nikad da ista osoba usporedi..

razmisljam dosta sad vec o ovome i jos mi tu ulazi runner 250 al nekako bi radije ipak veci scooter da bude udobnije i kad ocu otici malo van. (vozim se skoro iskljucivo po gradu, i da ipak ocu veci scooter a ne mali)  (jer putujem jedno 40km po autoputu svaki dan) (20do posla 20 nazad) pa onda ulazim u grad..

Pa molim ako je neko imao, vozio duze oba da mi podijeli moju sumnju..
Hvala.

p.s. JA = 120kg, 175 visine aerodinamicnog oblika :) tako da si znate ukomponirat u matematiku  
uzmi nex il bev500
250 ti je preslab vjeruj imo probo

nakon 2 godine od posta više mu savjet ni ne treba :wink:
 
Status
Not open for further replies.