Nexus / X9 500 - Vilice

Jandro

New member
propišala mi lijeva
i kad motor stoji na bocnoj nogari, ulje curi van  :palacdolje:

e sad , kako se rastavljaju i repariraju te vilice??
jel gledam u manualu i tamo po slikama gore na vrhu imaju imbus veliki, ćep onaj, ali ove moje imaju plastiku gore kao cep????

evo o cemu pricam  :misli:

vilice.jpg


i moje kak su
vilice%20%281%29.jpg


kako sad njih rastavit? znam za onaj imbus dolje, ali kak bez da se skine cep ovaj?
i kolko jesu cca ti semerinzi, brisaci i ostala sranja
 
ajde ljudi, help!

moram raskopat jel lijeva skroz procurila, a ova plastika gore me buni
neznam jel cu moc rastavit
 
a jesi probao tu plastiku malim sarafcigerom skinuti(mozda je samo ukrasni cep)...probaj ona dva sarafa koja drze teleskop otpustiti...pa sve skupa malo izvuci prema gore...da vidis o cemu se radi....mozda je ispod cepa imbus saraf... :misli:
 
Jandro said:
probo sam i plastika je u tri pm tvrda i nemrda nikud
to je jako cudno....moguce je da je netko po tome kemijao...pa je iz tko zna kojeg razloga nabijen cep od tvrde plastike.....nema logike...jer mora postojati saraf da bi opruga mogla van izaci.... :?
 
ma neznam, nebi to igralo 100 % da je nabijeno
izbila bi opruga to van

i sami kraj tog stapa se razlikuje od onog koji ima gore imbus
jel se taj stap nabije u trokut tolko da izade van kojih 1mm i onda se stavlja mali zeger, a ovaj s imbusom se nabije skoro ravno s gornjom stranom trokuta, ima mali zub do kud sjeda i onda se zategne taj imbus
 
tko mi moze ovo prevesti?

forks have been removed from bike,top of forks where they clamp is a white nylon cap.does this come off to top up oil in forks?.in the diagram i have showing view of parts,there is no such cap.just an allen key cap which when removed looks like it release the top spring?are there different stantions,piaggio use on the 500.someone mentions on forum,fill up fork legs before you put the new seals in.in the gap where seals fit..how many days will it take to fill as oil is not moveing in the one fork i am repairing....many thanks russell

That plastic cap presses in to reveal a circlip (takes some doing!). Remove that and the cap comes off to reveal the allen cap.
If you depress the forks the oil can be put in through the seal gap or through the drain bolt at the bottom, but again it's a slow job. I used an old syringe that came with a printer ink refill kit.

how far down is the allen cap as i put a thin screwdriver down the hole i drilled it went in a long way into the fork tube.if i take a photo how can i upload it on here? now i have drilled it can i buy a new one? is it there as a seal to stop air leaking? i have removed old seals dug them out.underneath seal is i washer then the metal of the lower fork.are there any other seals manythanks russell

500 evo owners read daves comment 1st if dismantling forks. DONT do what i did drill holes in the top nylon cap.the only way to get cap out is what dave said push cap into top of leg to remove hidden circlip.all that holds the fork spring in is an inch long cap or plug,that is fitted into top of fork held in by a wire surclip.
 
That plastic cap presses in to reveal a circlip (takes some doing!). Remove that and the cap comes off to reveal the allen cap.

"plastična kapica pritišće prema unutra i ispod se nalazi allen cap iliti imbus"

izgleda da ćeš morati pimplati polako i skinuti taj plastični čep.
 
dannyghost said:
That plastic cap presses in to reveal a circlip (takes some doing!). Remove that and the cap comes off to reveal the allen cap.

"plastična kapica pritišće prema unutra i ispod se nalazi allen cap iliti imbus"

izgleda da ćeš morati pimplati polako i skinuti taj plastični čep.

ja kolko sam razumio, trebao bi stisnuti tu plastiku na neki nacin unutra i onda izvadit neki osigurac i onda ona ide van?
 
ne , plastični čep treba skinuti prema gore, on služi ko zaštita gornjeg navoja i samog imbusa od prljavštine i inih pojava.
njega očito drži osigurač u ovakvom obliku

http://www.google.hr/images?q=circlip&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-GB:eek:fficial&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=CPUPTMCiMOCXOOOanfwK&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CD0QsAQwAw
 
evo, sad dobio odgovor od lika koji je to radio
znaci, plastiku treba stisnut unutra kojih 3mm (i to je jebeno napravit posto je ispod tog plasticnog prstena opruga poprilicno jaka) i kad se stisne dolje vidi se osigurac mali kojeg treba izvadit i onda ide van sve valjda
 
pizdin dim za rastavit
danas bio gotov za pola sata s jednom i drugom
samo se taj cep nabije unutra, izbadi zeger, stisne vilica, cep izleti i dalje ko i sa svima vilicama ide onda