Ninja 250r akumulator?

jakki172

New member
Nakon normalne voznje i pauze od 1 sat isao sam upaliti motor ali kad okrenem kljuc lampice mi ili skroz slabo zasvjetle pa se ugase ili se ne upale uopce, a kada ga idem upaliti cuje se samo neki klik iz akumulatora
Sad nisam siguran je li mi to akumulator odradia svoje ili ne jer sam tek nedavno poceo vozit i nikad mi se nije dogodilo ali sumnjam da je do akumulatora
Skinuo sam mu kleme i zategnuo ih opet ali nije pravilo nikakvu razliku
 
Prazan akumulator, teško da je samo tako riknuo u vožnji, prije da imaš problema sa (ne)punjenjem akumulatora. Mogu biti namotaji ili regler, probaj napuniti akumulator, upali motor i izmjeri napon na leru i cca 5-6000 okretaja, napon bi trebao biti 13.5-14.5V dok motor radi, 12.4-12.8V kod ugašenog motora.
 
  • Like
Reactions: enduro
Prazan akumulator, teško da je samo tako riknuo u vožnji, prije da imaš problema sa (ne)punjenjem akumulatora. Mogu biti namotaji ili regler, probaj napuniti akumulator, upali motor i izmjeri napon na leru i cca 5-6000 okretaja, napon bi trebao biti 13.5-14.5V dok motor radi, 12.4-12.8V kod ugašenog motora.
Hvala, probat cu ovaj tjedan kada stignem
 
ako puni, onda od-spojit plus klemu,te po stubicu dotakni 2-3 puta.,ako ti iskri,nesto ti vuce struju...naravno,to probas kad je sve pogaseno.
 
Evo zamijenio sam akumulator, pusten motor da radi 15min sve normalno, izgleda da je samo akumulator bio jer se ne vozi toliko cesto
 
Jesi napravia ovo šta ti je Nino napisao? Ako nisi još, izmiri čim prije.
 
Napisao sam ti iz razloga da ako ti punjenje ne štima kupiti ćeš kroz koji dan još jedan akumulator, onda priča postane sve skuplja i skuplja, isplati se kod kuće imati čak i onaj najjeftiniji kineski unimer za par dolara.