nita.. ni kun ni uta

u svakoj zemlji ima velikih oscilacija između bogatih i siromasnih, ali smatram da u albaniji ima puno ovih drugih.  :? moze meni netko tvrditi da ima prelijepih mjesta, ali ono sto sam ja vidjela u skadru - a odnosi se i na lijepe i moderne kuce - ne bih tamo isla lec.  :( nije prepotencija ni nista ali stvarno ne znam kako bi tamo ista jela kad znam kako zivi vecina stanovnistva i da im je normalno da svinje i krave setaju po gradu... i oni skupa s njima. Pretpostavljam da postoje neki fancy hoteli i restorani ali mi ovdje govorimo o normalnom smjestaju i klopi koji nismo sreli... Zaista...  :(
 
Simpaticna tura,mada nesto mi Albanija ne zvuci bas pretjerano atraktivno!?
Slike su super pogotovo ona sa kontenercicima!?

Kakav je Njegos,neke se stvari zaista nikada nece promjeniti!!! :mrgreen:
 
lijepa tura. Ja sam se htio odvaziti i ovo ljeto sa svojom boljom polovicom poci put Tirane . Iz "neznamkojegrazloga" smo se ipak odlucili da odemo u Istru a Albaniju ostavili za neki drugi put.

Sada kada vidim malo vise o toj zemlji ne odustajem da odem dolje, ali ipak cu se malo bolje pripremiti. Jer htjeli smo otici na nekoliko dana, a vidim kako stvari stoje, da cu trebati pronaci neko dobro mjesto za prespavati :)
 
2fast4you said:
... ali ono sto sam ja vidjela u skadru - a odnosi se i na lijepe i moderne kuce - ne bih tamo isla lec.  :(

Znas da ima zemalja i ljudi po svijetu kojima je Hrvatska - Hrvatistan, i koji razmisljaju o njoj isto kao ti o Albaniji. Takve obicno u sebi posaljemo u 3PM, ali to je realnost.

Ja bih bez ikakvih problema legao i odspavao u jednom od tih restorana. Nikad necu zaboraviti ljubaznost ljudi u Tirani kad smo zapeli. Nitko nasilan, svi su htjeli pomoci. Vec sam napisao, u zapadnoj Europi bi te ostavili da crknes na zemlji i nitko te ne bi niti pogledao... Jest da siromasne zemlje izgledaju "strasno" na prvi pogled, ali istini za volju, tamo jos mozes naici na neiskvarene ljude. IMHO, naravno.

Kao suprotnost tome, odi motorom u Zermatt (njemacki kanton u Svicarskoj) pa mi napisi kako ti je bilo i sto mislis o tim ljudima. Simon se odmah sjetio Makedonije i ostalih zemalja na jugu Europe i naglasio kako su tamo ljudi - ljubazni! Prema ovim gore  :palacdolje:
 
ib said:
Kao suprotnost tome, odi motorom u Zermatt (njemacki kanton u Svicarskoj) pa mi napisi kako ti je bilo i sto mislis o tim ljudima.

Jel to ono skupo skijalište ispod Matternhorna?? Ako je, tamo ako
nemaš para ostave te da krepaš na cesti  :mrgreen:
 
ib said:
Znas da ima zemalja i ljudi po svijetu kojima je Hrvatska - Hrvatistan, i koji razmisljaju o njoj isto kao ti o Albaniji. Takve obicno u sebi posaljemo u 3PM, ali to je realnost.

ne znam zasto ih slati u pm kad samo kazu istinu. oni dozive sok kad dodu kod nas ko ja u albaniji. Brate i ja kad budem van pa se vratim u hr trebam proci aklimatizaciju i muka me nekad uhvati.

i nitko nije rekao da nisu ljubazni, vjerovatno jesu. Ali mi nismo imali nikakvih kontakata sa njima, niti tvrdimo da su ovakvi ili onakvi jer to NITI NE ZNAM, Ali cinjenica je da je sirotinjski kraj i da ti ih dode zao.  :(

i bez obzira na dojmove, nitko ne kaze da nas nece opet put navest doli.... (al zato NECE kroz italiju :mrhappy: )

 
Pa nismo vidjeli ni deseti dio Albanije, time što smo otišli do Skadra. Zato ne možemo cijeniti ostatak zemlje. Ljudi su veoma ljubazni, predusretljivi i možeš biti siguran da ti neće odmoći, a sigurno će probati da ti pomognu u bilo kojoj situaciji...
Kada smo pravili krug po Skadru, okrenuli smo se na raskrsnici koja izmedju ostalog, vodi i prema Podgorici. Čovjek koji je bio blizu sa kombijem nam je mahao kako bi nam pokazao da treba da nastavimo tim putem, ako želimo da izadjemo iz zemlje. Nije prestajao da maše, dok mu ja nisam otpozdravio...
To je to u čemu se svi slažemo...
 
Gasho said:
Kada smo pravili krug po Skadru, okrenuli smo se na raskrsnici koja izmedju ostalog, vodi i prema Podgorici. Čovjek koji je bio blizu sa kombijem nam je mahao kako bi nam pokazao da treba da nastavimo tim putem, ako želimo da izadjemo iz zemlje. Nije prestajao da maše, dok mu ja nisam otpozdravio...
To je to u čemu se svi slažemo...

Jep. Što je čovjek "siromašniji" i ako živi u sredini koja nije još jako obuzeta
potrošačkim zapadnim mentalitetom i visokim "life expectations-om", to je u
osnovi gostoljubiviji i "pošteniji". Zablude su uglavnom u "našim" glavama koje
po inerciji i predrasudama doživljavaju istočne i siromašnije destinacije opasnima
ili opasnijima, no stvarnost je u većini slučajeva uglavnom suprotna.
 
AnteK said:
Jep. Što je čovjek "siromašniji" i ako živi u sredini koja nije još jako obuzeta
potrošačkim zapadnim mentalitetom i visokim "life expectations-om", to je u
osnovi gostoljubiviji i "pošteniji". Zablude su uglavnom u "našim" glavama koje
po inerciji i predrasudama doživljavaju istočne i siromašnije destinacije opasnima
ili opasnijima, no stvarnost je u većini slučajeva uglavnom suprotna.

nije sve crno i bijelo. Al ajmo tom tvojom tezom - bi li radije ostavia otkljucan motor u albaniji, maroku, alziru ili austriji? jer sam sigurna da bi u prve tri ako ne falia motor onda veci dio njega koji bi se dao iskoristit za nesto drugo.  :paper: :paper: :paper:

I dajte shvatite da nitko nije spomenio gostoljubivost ljudi, sta ste se svi uvatili izivljavat na forumu :confused2:

 
2fast4you said:
nije sve crno i bijelo. Al ajmo tom tvojom tezom - bi li radije ostavia otkljucan motor u albaniji, maroku, alziru ili austriji?

Ne radi se samo o tome, to je samo uska kriška velikog kolača.
Radi se o činjenici da se na zapadu sve plaća i to skupo, dok na
istoku još možeš mukte proći na mnogo načina i na mnogo mjesta.
Osim toga, Albanija je najdrastičniji primjer u našoj okolici, nije to
jedina država na koju mislimo. I nadalje, naputovao sam se solidno
do sada ( nikad dosta ) i nisam doživio većih neugodnosti, a ono
što jesam je bilo na zapadu. Nemoj dramatizirati. Naravno da nije
sve crno_bijelo, nigdje i nikad nije, samo pokušavam pokazati da
istok nije tako opasan kako ga mnogi doživljavaju. Uostalom, od nas
sviju ovdje na forumu, NikolaM je najmjerodavniji za takve usporedbe,
ipak je obišao najviše "istoka" i uglavnom ne priča i ne spominje neke
probleme izuzev papirologije i administracije, no o tome ne govorimo.
 
2fast4you said:
nije sve crno i bijelo. Al ajmo tom tvojom tezom - bi li radije ostavia otkljucan motor u albaniji, maroku, alziru ili austriji? jer sam sigurna da bi u prve tri ako ne falia motor onda veci dio njega koji bi se dao iskoristit za nesto drugo.  :paper: :paper: :paper:

I dajte shvatite da nitko nije spomenio gostoljubivost ljudi, sta ste se svi uvatili izivljavat na forumu :confused2:

Ako se ja mogu uključit  :D ... ja bi rađe na par sati ostavija otključan motor u Albaniji nego u Splitu!

A nemojte mi sad teze di bi ga na dulje ostavlja jer mi je običaj ga lančugom vezat po noći di bija da bija... osim na Braču, fala bogu! :D