Njemacka -Austrija - Slovenija (Passau - Maribor)

Rocker

New member
Moze li mi neko preporuciti  prenociste  na relaciji Njemacka -Austrija - Slovenija (Passau - Maribor) gdje se moze prenociti i motor parkirati na sigurnom (Garaza ili  dvoriste) Krecem u Srpnju iz Frankfurta za Vukovar a planiram negdje prenociti.Posto vidim da se ovdje preporucaju pretezno restorani i cevapdzinice, a toga ima na svakom koraku.
 
Rocker said:
Moze li mi neko preporuciti  prenociste  na relaciji Njemacka -Austrija - Slovenija (Passau - Maribor) gdje se moze prenociti i motor parkirati na sigurnom (Garaza ili  dvoriste) Krecem u Srpnju iz Frankfurta za Vukovar a planiram negdje prenociti.Posto vidim da se ovdje preporucaju pretezno restorani i cevapdzinice, a toga ima na svakom koraku.

Bok Rocker ;)

Ja sam prosao tu rundu nedavno (prije 10-tak dana) ali s ciljem u Zagrebu. Ako zelis sve motorom (bez prijevoza vlakom do juga Autstrije) i ne zelis na autoceste jer sam ziher da nema gusta s customom po njima, odes iz Frankfurta prema istoku i ispod Fulde zakrenes prema jugu uz cesku granicu. Na putu prema jugo-istoku doci ces do Bayerischer Wald-a, predivnog kraja sa super cestama za motoriste. Noci u biker's friendly hotelcicu Weber (http://www.gasthaus-pension-weber.de/), vrlo malo mjesto Buchenau uz samu cesku granicu. Motor u garazi, nocenje s doruckom 22 E. Od Frankfurta do tamo ima 650 km po lokalnim cestama i to ti je voznja za cijeli dan (ako koristis GPS i ne gubis se putem).

Nakon toga drito kroz sumu na jug prema Passau-u i odmah u Austriju (Passau je na samoj granici). Imas ludo dobre male cestice prema Welsu (ne u grad, zaobidji ga sa zapada), i dalje kroz Alpe prema Podkorenu. To ti je isto voznja za cijeli dan i da se nac dobar apartmanski smjestaj u mjestima oko Kranjske Gore za 15 E za noc.

Dalje znas i sam. Kroz Sloveniju ima genijalnih cesta, ali to isto moze uzeti cijeli dan, a mozes u istom danu do Vukovara ako je prisa.
 
Halo Ib!!! (y)
Veoma interesantna opcija, vjerujem da cu je isprobati ili barem odjahati do tamo i nazad u Frankfurt. Ja bih ovaj put ipak zelio stici relativno brzo do Vukovara, znaci 1x nocenje ili Auto - vlak.A onda 4 Tjedna po lijepoj nasoj i BiH.Cuo sam da se moze do Villacha ili do Rijeke (druga opcija me cak vise privlaci) imas li iskustva s tim? Cuo sam da se moze od Neu - Isenburga uvece natovariti bike na vlak i ujutro si tamo.
Pozdrav!!!
Rocker