Njemački šerifi i kazne...........

Kawabiker

Active member
Dakle, probudih se pred par dana u 5h ujutro, još pospan :sadblinky: zapalim tv i bjesomučno ko pravi Hrvat šaltam 3 programa / sec as usual....... :twisted: .....kad naletih na neku reportažu o nekakvom motorčeku :biker: na ZDF-u........
Mjesto radnje autocesta, motor sniman od iza iz opel omege, tranu naravno :pandur: u onim njihovim zelenim muslimanskim uniformama, za popizdit.......... :mrgreen: :mrgreen:
Voze se oni tako za motorom, na autocesti naravno STAU (gužva) ko i inače u švabiji, frajer uredno ide između auta, obilazi, ali sve full smireno, ne divlja, nego jednostavno se provlači......policajci za njim, on s lijeve s desne, sve polako, ne ugrožava nikog, frajer zbilja pazi........skida se s autoputa......of course kolona na izlazu, koju zaobilazi s desne strane, policeman-ovi za njim, sad već sa sirenom i rotirkom na krovu, gas, pred njega, kuhača kroz prozor :troll: , samo da ga nije mlatnul po glavi.......frajer staje, uzimaju dokumente i kažu da ih slijedi na benzinsku.......dolaze tamo, skida kacigu, kad ono lik full ozbiljan, 55-60 yari :eek:mfg: , nije schmrkavac jebote, i krenu oni njemu pokazivat filmić, te slijedi izricanje kazne............. :shock: :shock: :shock: 15 (petnaest), ali eeeeeeee....jebote 15 mjeseci bez vozačke......., faking nemreš vjerovat, zaboravio sam koliko je bila kazna, ali jebote 15 mjeseci bez vozačke, pa nisu normalni........napominjem još jednom da je lik zbilja full pazio, išao polako, nikog ugrozio, ali zakon je zakon.....lik je nazvao nekog frenda da dođe po njega......žalosno...... :( , ali jebiga, to je vjerojatno preventive radi, ali osobno se ne slažem s takvim metodama na (po meni) osobama koje su krive, ali opet ni nisu krive..........jebote, vani sunce, on u full koži, nikog ne ugrožava ni ne smeta, a trebao bi švicat ko kreten u kombinezonu, bez veze.... :neznam:

U nastavku reportaže policaj na nekoj lokalnoj cesti zaustavlja jedno 6-7 motorista na parking sa strane. Uzima kuhaču i gura u auspuhe, naravno propada unutra do lakta jer su svi otvoreni. Frajer na Dukcu 916 ima dva Termignoni-ja, kuhača propada do ispušnog ventila ...... :mrgreen: :mrgreen: .......lepo parking sa strane i globica. Nema micanja dok ne zamijeni topove. Frajer hvala Bogu vozi Ducatija, pa mora imati sav priručni alat hoće-neće...... :mrgreen: :mrgreen: ......baca se on na posao i polako ali ziher rastavlja cijeli fastbek (kak se već piše, ne znam :paper: ).....skida on dimljake i za 5h (pet faking sati) dolazi frend sa oriđiđi topovima koje montira gore. Tek nakon montaže, plačanja kazne i 5h posla, slobodno napušta parking.
Nema žalbe, prekršajnog suda i ne znam ni sam čega............
Strogo do jaja, ali opet s upitnim rezultatom, jer ujedno su spomenuli i podatak da godišnje u njemačkoj pogine 900 motorista. Ne znam sad koliko ima stanovnika, ali mislim oko 55 milijona............

Dakle..........što kažete na to!?
 
Ne bi ja tamo zivio....

:shock:


Speed Attack se vozi tamo, on ce nam sigurno znati reci kako je sa murijacima tamo, ja sam zivio nesto preko godinu dana i mogu ti reci da uopce nema zajebancije - suludo prestrogi murijaci

:evil:
 
je to ti je tak, al zato imaju nordschleife, 24km duzina, otovrena svaki dan, mogu auti, motori i kamioni u isto vrijeme peglat, mozes iznajmit motor i auto...cijena prava sitnica.
Bil bi tam svaki dan.
:wink: :wink: :wink:
 
:pjevajuci: :pandur:

eh jebeš ga. da su naši panduri 50% kao njihovi, gomila pijanih krelaca , tehnički neispravnih i sl. bi skinuli sa ceste pa bi nama ostalima povećali šanse za opstanak
 
Kawabiker said:
u njemačkoj pogine 900 motorista. Ne znam sad koliko ima stanovnika, ali mislim oko 55 milijona............

Dakle..........što kažete na to!?

Kaj? Nas ima cca 4.5miljona i poginulo je 70-tak prosle godine. U omjeru je to isto a sa nasom voznjom i cestama znaci da smo svi profesionalni vozaci motocikala i mopeda :mrgreen:
 
njemci su idioti..

pandur svojoj vlastitoj majci bi naplatio kaznu i uzeo vozacku jer je u njegovom dvoristu parkirala na obrezane ruze :brush:
 
speed nam je na moru a kad se dočepa kompa bute vidli kak je gore,malo mi je pričal

katastrofa

mislim ok prevencija,malo poginulih ali represija samo takva

po sistemu
il po zakonu il nikak :?
 
tomee said:
speed nam je na moru a kad se dočepa kompa bute vidli kak je gore,malo mi je pričal

katastrofa

mislim ok prevencija,malo poginulih ali represija samo takva

po sistemu
il po zakonu il nikak :?
900 mrtvih motorista nije malo,+još oni koji su poginuli u drugim vozilima.
 
otprilike 1 na 4 500 motorista u njemačkoj.
4 500 x 37(naših poginulih)=166 500motorista kod nas (teoretski, a koliko ih stvarno ima u hr?)
 
pak said:
otprilike 1 na 4 500 motorista u njemačkoj.
4 500 x 37(naših poginulih)=166 500motorista kod nas (teoretski, a koliko ih stvarno ima u hr?)

To je zato kaj imaju one tečajeve sigurne vožnje,
upadne 1 instruktor prek veze na posel a nema pojmi i
zajebe 30 motorista 1Mr. Green 1Mr. Green
 
Na jug,samo na jug! Po Italiji sam proveo puno vremena i moram reći da mi se ponašanje njihove policije sviđa. Grdo ih je vidit,on hoda kraj mene,ja stojim mirno,ali kd jednom moraš imat posla s njima,vidiš da se može i ljudski razgovarat. Nagledao sam se takvih preticanja i gluposti,ali kad nisi nikoga ugrožavao,to hoda. Ali ako si za nekaj kriv,tu te nema. Dosta su prilagodljivi situaciji,ali mogu bit stvarno gadni. Svaki mjesec ih pogine 5-6-7 u pucnjavama itd pa im se nemože reć da su seronje. I mentalitet Talijana mi više paše. Bliži je našem. Čak je i Slovenska murja na toj strani puno ugodnija nego ovi u Krškom. Iako popusta i zagovaranja nema.
 
Kawabiker said:
... 15 (petnaest), ali eeeeeeee....jebote 15 mjeseci bez vozačke......., ...
Jesi siguran da si dobro razumio tih 15 mjeseci? :shock: Jedino ako su mu zbrojili sva sranja, a koliko ja znam to ne rade, bar ne ovi na ulici bez suda. Najveca kazna je 3 mjeseca bez vozacke, jasno izuzimajuci dozivotnu zabranu voznje. Voznja bez vozacke moze se kazniti sa do 5 godina zatvora.
Kawabiker said:
Strogo do jaja, ali opet s upitnim rezultatom, jer ujedno su spomenuli i podatak da godišnje u njemačkoj pogine 900 motorista. Ne znam sad koliko ima stanovnika, ali mislim oko 55 milijona............
Stanovnika ima oko 80 mil, motorista oko 3,5 mil. Godisnje 900 poginulih iliti 3 na dan. K'o u Hrvatskoj. :cool:

Cjenik:

Unutar naseljenog mjesta:
bis 10 km/h 15 Eur
11-15 km/h 25 Eur
16-20 km/h 35 Eur
21-25 km/h 50 Eur + 1 Punkt
26-30 km/h 60 Eur + 3 Punkte
31-40 km/h 100 Eur + 3 Punkte + 1 Monat Fahrverbot
41-50 km/h 125 Eur + 4 Punkte + 1 Monat Fahrverbot
51-60 km/h 175 Eur + 4 Punkte + 2 Monate Fahrverbot
61-70 km/h 300 Eur + 4 Punkte + 3 Monate Fahrverbot
über 70 km/h 425 Eur + 4 Punkte + 3 Monate Fahrverbot

Izvan naseljenog mjesta:
11-15 km/h 20 Eur
16-20 km/h 30 Eur
21-25 km/h 40 Eur + 1 Punkt
26-30 km/h 50 Eur + 3 Punkte
31-40 km/h 75 Eur + 3 Punkte
41-50 km/h 100 Eur + 3 Punkte + 1 Monat Fahrverbot
51-60 km/h 150 Eur + 4 Punkte + 1 Monat Fahrverbot
61-70 km/h 375 Eur + 4 Punkte + 2 Monate Fahrverbot
über 70 km/h 375 Eur + 4 Punkte + 3 Monate Fahrverbot

Inace strancima tj. onima koji nemaju Njemacku dozvolu ne uzimaju dozvolu, vec pomnoze cijenu s dva. Znaci 200km/h na autoputu ako je ogranicenje 130km/h kosta 750 EUR. Bodove i vozacku ti oproste.

Primaju EC (Maestro) i kreditne kartice! :cool:
 
"Stanovnika ima oko 80 mil, motorista oko 3,5 mil. Godisnje 900 poginulih iliti 3 na dan. K'o u Hrvatskoj"

Tako sam i mislio uz svo to treniranje strogoče i zakona....mi i oni ...isti smo.
 
pak said:
"Stanovnika ima oko 80 mil, motorista oko 3,5 mil. Godisnje 900 poginulih iliti 3 na dan. K'o u Hrvatskoj"

Tako sam i mislio uz svo to treniranje strogoče i zakona....mi i oni ...isti smo.
Osim sto je omjer broja motorista (bar) 1:100 u njihovu korist. :wink:
 
Friske policijske podatke objavio sam ovdje:
http://www.motori.hr/cgi-bin/cl.rr?id=1001

U Sloveniji i Austriji također bilježe porast smrtnih udesa motociklista. U Sloveniji 13 naspram 8 prosle godine, u Austriji 59 naspram 50 proslogodisnjih. Inace, u obje zemlje, bas kao i kod nas policija bilježi znacajan pad u svim ostalim kategorijama!
 
vlucic said:
Speed Attack se vozi tamo, on ce nam sigurno znati reci kako je sa murijacima tamo, ja sam zivio nesto preko godinu dana i mogu ti reci da uopce nema zajebancije - suludo prestrogi murijaci

Ja tu (tamo) zivim i vozim se uvijek izmedju automobila na autocesti ako kolona stoji. To je za raju na TEVE. Nemojte pusit gluposti. Svi motoristi uredno voze izmedju automobila ako stoje i policija nije glupa da ocekuje od motorista da stoje na +50 u full opremi medju klimatiziranim automobilima koji isijavaju toplinu i smrde. Osim toga se automobili micu ustranu kad vide motoriste za razliku od naseg hrvatistana. Lucicu, puno je ljepse biti motorist u kulturnim zemljama, bez brige.

ib