Nolan kacige-kakve su

silvije

New member
Eto pitanje za vas.Kakve su općenito Nolan kacige.Mene zanima model N84.Dali oni dupli vizir više smeta nego koristi po danu.Kakva je unutrašnjost,kvaliteta materijala,dali ste zadovoljni itd. Molim vlasnike istih da napišu koju.
 
ja sam imao n60.. odlicna kaciga! unutrasnjost se nije vadila i nisam ju nikada oprao, ali odlicno se drzala... tada je kolega imao neku agv i nakon 2 sezone mu je bila neupotrebljiva, dok se moja nolanka odlicno drzala...

koriste kvalitetne materijale, tako da ce se tesko poderati untrasnjost... ne mogu se zaliti da mi je bilo vruce u njoj... iako sam se sada upoznao sa coolmax dupont unutrasnjosti, ne sjecam se da mi je bilo nepodnosljivo u onoj

nolan ima stvarno odlicne kacige i toplo ti ju preporucujem zbog vlastitog odlicnog iskustva! (y)

za n84 ne bih znao nista, ali nolan je nolan (y)
 
Ja imam N-42.Udobna mi je iz razloga kad pojedine druge kacige pritisneš jače na tjeme žuljaju.
Moj osobni osječaj.Unutrašnjost je dobra. (y)
VPS sistem tj.mali vizir za sunce je super.Prije nego sam je kupio
mislio sam da smeta polovica vizira,ali ne,jer je pogled ispred u polju malog vizira. (y)
Kad se podigne čuje se fijuk što je normalno. :misli:
Osobno mi je pretaman u plavoj boji jedino dostupnoj za sad. :(
Nadam se da će se moći kupiti boja tipa dark smoke,koja super štiti od suca,a
daje dinamične boje tako da u sjeni ili kroz šumu daje dovoljno svjetla što nije
slučaj sa plavom bojom,jer je u sjeni pretaman.
U kompletu se dobiju i plastični poklopci pa se može VPS vizir maknuti. (y)
U tom cjenovnom razredu je OK. :mrgreen:
 
imam nolan n60 već 6 godina i kaciga je odlična, meni se unutrašnjost skida(samo ona oko brade)
jedina zamjerka redovito odletava držač vizira,ali ništa strašno
i namjeravam uskoro kupit n102, odlična kaciga kažu oni koji je imaju a i meni osobno paše i nadam se da će bit moja :D :D :D
 
Super su ja imam N84 i mogu ti reci samo pohvale o njoj
onaj dupli vizir je super jer od kada je imam vise
ne nosim cvike ispod kacige
jedino smeta kada ga po noci dignes dosta jako fijukanje vjetra
ali ako vozis do 100km/h je podnosljivo
dihta super , dosta tiha, moja preporuka
 
Ja sam prije sadašnje FM-ove imao Nolan i za nju imam samo pohvale.Puno je bolja u mnogo stvari od FM-ove.Lak,unutrašnjost,mehanizam itd. ali ju je pojeo mrak zajedno s motorom.
 
Ja sam htjela kupiti Nolanicu, ali njihovi kalupi su malo drukčiji, pa XS mi je bio prevelik... :(, a isto sam htjela N 84
 
Pitbull said:
Kolko ja znam kacige su čist OK al ima i boljih za iste nofce.  (y)
Dobro ja imam namjeru uzet N84.Probao sam dosta toga u tom cijenovnom razredu(do2000kn) i ništa mi ne odgovara na tikvu.Pa šta mi ti predlažeš a da se može kupit u Splitu???
 
Sayock said:
Ja sam htjela kupiti Nolanicu, ali njihovi kalupi su malo drukčiji, pa XS mi je bio prevelik... :(, a isto sam htjela N 84
Pa kolicna ti je to glavica ako ti je XS prevelika??  :mrgreen:
 
Samo mi je Nolanov kalup prevelik. Drugi XS su mi ok. Velicina 54. Kape kupujem na djecjem odjelu.
 
Pitbull said:
Kolko ja znam kacige su čist OK al ima i boljih za iste nofce.  (y)
u cijenovnom rangu do 1000 kn nema niš bolje od n61 :wink:
ja iam taj n61...probo sam svakakvih kaciga do 1000 kn al nijedna nij ni blizu ovoj...
za te novce stvarno super kaciga...
 
svakak said:

http://www.louis.de/_20d425c51a5231be5f9d16829e7a6f567c/?topic=artnr_gr&artnr_gr=204440

za tu lovu se meni npr. ova HJC cini bolja
http://katalog.motori.hr/cgi-bin/artikal.cgi?ID=27

 
speed attack said:
http://www.louis.de/_20d425c51a5231be5f9d16829e7a6f567c/?topic=artnr_gr&artnr_gr=204440

za tu lovu se meni npr. ova HJC cini bolja
http://katalog.motori.hr/cgi-bin/artikal.cgi?ID=27
Može bit ali meni HJC(koju sam btw ima u obziru za kupiti) ali mi ne stoji na glavi i žulja me.Osim toga malo je skuplja a Nolan ima dva vizira tako da nemoram davati još 300kn za tamni vizir na HJC.
 
moja preporuka ti je da kupi kacigu koja ima pinlock vizir jer je strašna stvar(ne magli se)
 
kosta said:
moja preporuka ti je da kupi kacigu koja ima pinlock vizir jer je strašna stvar(ne magli se)
Nolan N84 ima pinlock.Cijena ove koju sam ja zamirija je u Splitu 1680kn.Ali to su i jedini troškovi koje moram za nju dati(nemoram kupovat tamni vizir i pinlock a to bi me izašlo cca 450-500kn)  :mrgreen: