Norton 850 - Caferacer

shonyo

Active member
      

   



Builder Larry Houghton
Owner Larry Houghton
Location Salisbury
Country UK

-------------------------------------------------

Bike Name                      Cafe Rouge
Bike Year / Model      2008
Engine Make / Size      Norton 850cc (1976)
Transmission Type      AMC 4 speed 1976
Frame Make / Type      One-off fully machined 6 piece
Front End                      Suzuki K5 up side down
Rake                              Adjustable from 25 to 38 deg
Stretch                      None
Swingarm                      One-off twin sided cantilever Fournales shock
Wheels - Front              21 inch
Wheels - Rear              23 inch
Tires - Front              21 x 90
Tires - Rear              23 x 130
Brakes - Front              Harrison 4 pot
Brakes - Rear              Harrison 2 pot
Painter                      Self
Chroming / Plating      None

Additional Info Completely one-off bike with all work by owner. Everything is fully adjustable including rake, seat height, rear ride height. Tank is machined from 2 blocks of aycrlic on 2-axis machine and hand finished. Mudguards etc were moulded by using heat and the tyres as formers.

On "Lamb Chop 2", all fittings etc are hidden - the idea on this bike was to make everything visible.

Engine slanted 40 deg with gearbox piggy-backed behind engine. The bike was built with Norton's great racing history in mind. I hope past generations would approve. Build time 16 weeks
.


Samo jedan od hrpe njih, i tek na 11. mjestu u freestyle šampionatu za 2008. godinu. Cijeli poredak za 2008. godinu OVDJE
 
u ovo mi izgleda ko neka trkaljka  :mrgreen:
svida mi se  (y)
 
meni se nesviđa baš,izgleda totalno nerealno :?
 
to pofarbat u mat crno... iza radi looka roknut širu gumu.. i eto ti batmanovog motora..a  ne ono govno kaj vozi sada...tenk
 
rednyaW said:
to pofarbat u mat crno... iza radi looka roknut širu gumu.. i eto ti batmanovog motora..a  ne ono govno kaj vozi sada...tenk
jel nebi bilo bolje u zeleno  :mrgreen:
 
gledam i ne vjerujem...hrpa (meni) rijetko ružnih dizajnerski izdrkotina...vidio sam svakakvih prerada, al ove su mi jedna gora od druge...
 
jolly the roger said:
gledam i ne vjerujem...hrpa (meni) rijetko ružnih dizajnerski izdrkotina...vidio sam svakakvih prerada, al ove su mi jedna gora od druge...

živio  :wink:
 
rednyaW said:
to pofarbat u mat crno... iza radi looka roknut širu gumu.. i eto ti batmanovog motora..a  ne ono govno kaj vozi sada...tenk

ahaa,,pital bi te koliko bi dugo izdržao vozit na tom..de pogledaj bolesni položaj :palacdolje: :mrgreen:
 
bikerica_sb said:
ahaa,,pital bi te koliko bi dugo izdržao vozit na tom..de pogledaj bolesni položaj :palacdolje: :mrgreen:
gle ti motori su vise izlozbeni primjerci nego motori za voznju...dakle nemos na njima gledat neke stvari tipa polozaj za voznju...


al meni su ruzni :misli:
 
pa znam al po meni se ne vrijedi ni kune uložit u to,šta će mi ako ga nemogu vozit :wink:
 
To je izlozbeni motor, rodjen je za pokazivanje i kur*enje od birtije do birtije (ime mu to i kaze). Cisto da budes glavni baja u svom selu. Za duge ture su ipak drugi motori, drugi polozaji,.... neide on u isti "kos" sa njima.
 
MadKec said:
To je izlozbeni motor, rodjen je za pokazivanje i kur*enje od birtije do birtije (ime mu to i kaze). Cisto da budes glavni baja u svom selu. Za duge ture su ipak drugi motori, drugi polozaji,.... neide on u isti "kos" sa njima.

jao Mad,pa shvatila sam ja to,zaboga nisam toliko tulava :D
uglavnom meni se ne sviđa,sad mi treba motor koji mogu tjerat :mrgreen:(kao i većini na ovom forumu),a za nekih 20god kad mi sve do*izdi modža si i ja nabavim tako nešto za kur*enje,al malo ljepse :mrgreen:
 
bikerica_sb said:
jao Mad,pa shvatila sam ja to,zaboga nisam toliko tulava :D
uglavnom meni se ne sviđa,sad mi treba motor koji mogu tjerat :mrgreen:(kao i većini na ovom forumu),a za nekih 20god kad mi sve do*izdi modža si i ja nabavim tako nešto za kur*enje,al malo ljepse :mrgreen:

Ok, ok, pametna glavica  :wink:
Ima dobrih prerada ali ova nije medju njima, fakat je banana.... :palacdolje:
 
Caffe racer , a vid' kut prednje vilice k'o da je u OCC-u rađen i pitanje za svekoliko pučanstvo , jeste li kada vidjeli uživo točak od 23 cola na motoru ?

Ja jesam , imale su ih prastare Honde XL 500 - kao prednji za enduro možda i prolazi , ali na ovoj preradi  :LOL:

Tip se dokopao CNC obradnog centra i imao viška nortonov motor , pa udri brigu na veselje ,a gume je vjerovatno dobio zabadava pa je po njima i napravio felge  :LOL:
 
http://www.amdchampionship.com/content.php?page=registry&section=viewbike&event=2008world&bikenumber=024

ovaj mi je najjakšeši, još ima i kočnice s pekciklina  :LOL: :mrgreen: (y)

a i dizajn je super, al ozbiljno