Nosač za tablicu

honda21

New member
Ovako stvari stoje...  :mrgreen:
Ima li ovjde jedan čovjek dobre duše koji bi mi pomogao oko moje zamisli. Naime,htjela bi smaknuti tablicu iz ove pozicje u kojoj se nalazi... ružno izgleda,a puno bolje bi bilo da stoji malo pod koso iznad gume. Dali je to izvedivo i kako? Šta mi je sve potrebno?
 
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,33734.0.html

Bolje nađi nekoga da ti t napravi, da se ne ozljediš  :jesus:
:mrgreen:
 
SP said:
imas koju sliku kako sad stoji :misli:

nemam...uslikat ću prek vikenda,ba ubacit sljedeći tjedan... ali stoji ravno i dođe skoro do pol gume...  :palacdolje:

piranello said:
To je zakonom zabranjeno! :(

Napominjem samo! 8)

a kak ekipa to masovno radi i nikom ništa... pa i dalje bi se vidjela tablica,ali bi bila malo pod koso i podignuta...  :misli:
 
Možda bolje da pitam...ima li netko tko bi mi to mogao preurediti ili preporučiti nekoga...  :misli:
ako ne... morat ću sama nešto skemijati...

aurellie said:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,33734.0.html

Bolje nađi nekoga da ti t napravi, da se ne ozljediš  :jesus:
:mrgreen:

Super izgleda  (y)
 
Ma nije bed samo treba puno strpljenja i malo mašte. Naši motori stvarno imaju zajeban nosač tablice ali kad se to preuredi zadovoljstvo je puno veće  (y)
 
uzmes mali komad lima duzine cca 10 cm na njemu probusis 4 rupe,2 s kojima ce on bit uhvacen za motor,i 2 koje ce bit uhvacene za nosac tablice ili tablicu i taj lim iskrivis po zelji koliko oces da ti bude u koso,aza hvacanje lima za plastiku koristic zakovice.
Isto ka na ovoj slici samo ga ti stavis ukuso
 
SP ... hvala ... vjeruj mi probat ću...ali ako ne uspijem,zatražit ću ponovo pomoć  (y)
 
misliš na ovak nešto


pločica od inoxa izbušiš 6 rupa i staviš malo one trake kaj lijepljiva s obe strane između tablice i nosača da nebi bilo vibracija
 
Makni nosac i stavi je ispod repa..tak sam ja na r6..ak te i zaustavi ,tablicu imas i ciao...
 
aurellie said:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,33734.0.html

Bolje nađi nekoga da ti t napravi, da se ne ozljediš  :jesus:
:mrgreen:
:LOL: :LOL: :LOL:
 
Alen_22 said:
Makni nosac i stavi je ispod repa..tak sam ja na r6..ak te i zaustavi ,tablicu imas i ciao...
nije na vidljivom mjestu tak da je ko da ju i nemam :wink:

skinem ju dole kad idem negdje van grada ali po gradu je gore(za sad :mrgreen:)
 
U Sloveniji ako ti nije u onom plastičnom okviru plaćaš kaznu, a kamo li da ju kam pomičeš! :palacdolje:
Ko ide s motorom van Lijepe Naše, odnosno prema deželi nek pripazi! :wink:
 
piranello said:
U Sloveniji ako ti nije u onom plastičnom okviru plaćaš kaznu, a kamo li da ju kam pomičeš! :palacdolje:
Ko ide s motorom van Lijepe Naše, odnosno prema deželi nek pripazi! :wink:

Uskoro će tako biti i kod nas... a i za sve nove motocikle je to obaveza, bez fiksnog nosača nema više homologacije, to su nove regulative iz Europe.
 
Sledgehammer said:
Uskoro će tako biti i kod nas... a i za sve nove motocikle je to obaveza, bez fiksnog nosača nema više homologacije, to su nove regulative iz Europe.
jer moja tablica postavljena u skladu s zakonom tj. jer bum imao problema ak me zaustave???(imaš sliku par postova iznad) :misli:
 
To je ovako malo teže za reći... tablica mora biti vidljiva uvijek, a usto i čista i čitljiva. Kako je sada kod tebe glede položaja, ne znam točno odrediti. Mislim da sam negdje davno pročitao da je najveći dozvoljeni kut od okomice cca 30-ak stupnjeva, samo se ne mogu sjetiti gdje i kada, kao i da li to još uvijek piše u nekom pravilniku ili uredbi ili čak i zakonu...
 
Sledgehammer said:
To je ovako malo teže za reći... tablica mora biti vidljiva uvijek, a usto i čista i čitljiva. Kako je sada kod tebe glede položaja, ne znam točno odrediti. Mislim da sam negdje davno pročitao da je najveći dozvoljeni kut od okomice cca 30-ak stupnjeva, samo se ne mogu sjetiti gdje i kada, kao i da li to još uvijek piše u nekom pravilniku ili uredbi ili čak i zakonu...
mislim da je moja više od 30 stupnjeva  nagnuta :?

hvala (y)
 
piranello said:
U Sloveniji ako ti nije u onom plastičnom okviru plaćaš kaznu, a kamo li da ju kam pomičeš! :palacdolje:
Ko ide s motorom van Lijepe Naše, odnosno prema deželi nek pripazi! :wink:
Ja nisam imao problema nikada, čak sam jednom ušao i bez tablice u SLO :mrgreen:
Sledgehammer said:
Uskoro će tako biti i kod nas... a i za sve nove motocikle je to obaveza, bez fiksnog nosača nema više homologacije, to su nove regulative iz Europe.
Sve je to prekraŠno u teoriji. Ali kada vidiš ovih dana ove kombije od cigića šta skupljaju glomazni otpad po gradu, a svi uredno imaju tehnički onda se pitaš tko tu koga j..e. I baš me zanima tko će biti prvi na STP koji će mi početi blagoglagoljiti zbog čega nemam nosača  :mrgreen:
Sledgehammer said:
To je ovako malo teže za reći... tablica mora biti vidljiva uvijek, a usto i čista i čitljiva. Kako je sada kod tebe glede položaja, ne znam točno odrediti. Mislim da sam negdje davno pročitao da je najveći dozvoljeni kut od okomice cca 30-ak stupnjeva, samo se ne mogu sjetiti gdje i kada, kao i da li to još uvijek piše u nekom pravilniku ili uredbi ili čak i zakonu...
Mislim da ne piše ništa točno... ima neki pravilnik u NN i tamo samo spominje da mora biti vidljiva koliko me sjećanje služi  :misli: Ali možda griješim.
bikerboy said:
jer moja tablica postavljena u skladu s zakonom tj. jer bum imao problema ak me zaustave???(imaš sliku par postova iznad) :misli:
Teoretski nisi ispravan, ako ni zbog čega drugog, onda jer si skinuo i ono bijelo svijetlo za osvjetljenje tablice (ako se ne varam)

I NAUČI SE RAZLIKU IZMEĐU JER I JEL'