Nova Honda Africa Twin

Digital vs Analog....

Napravio sam nekoliko voznji s komplet auspuhom i osjeti se razlika na malim okretajima, motor bolje ubrzava, manje zatrzava, a najviše vrijedi zvuk 😀

Vidjeti cemo rezultat nakon sta montiram Rapidbike i BMC filtere. Nakon montaze treba napravit 200-tinjak km da se centralina adaptira.

ipak vjerujem da dobivene razlike neće vrijediti uloženih novaca (već su to pojedinci utvrdili)....no nije bolest sve šta boli..😁
 

Attachments

  • 20220228_175513-COLLAGE.jpg
    20220228_175513-COLLAGE.jpg
    155.5 KB · Views: 0
Ovo što sam pratio Rapidbike je ok tko ima volje se voziti logirati pa raditi kasnije sam korekcije mapa goriva. Većinom je to dugotrajan proces. I sam taj auto-tune bez širokopojasne sonde mi ne zvuči obećavajuće, a imao sam nešto slično na drugom motoru i utisak mi je da je bilo bolje da sam odradio pravi remap nego se igrao s piggy-backom. Javi dojmove kako se ponaša kako stoji s potrošnjom i sve. Sretno 👍
 
Ja sam sebi nasa kombinaciju i trosim vec 3 set, naprid pirelli scorpion rally (bez STR) a nazad dunlop d908rr, al ja volim offroad i nije africa nego tenera.
Gume su mi na cesti ok, dobre na mokrom i dobre na off-u i traju 6-7kkm.
Prije sam odvozija jednu e09 dakar zadnju i bila mi je dobra 2kkm posli toga je krenula klizat po asfaltu iako je imala jos mesa, na 3kkm sam je skinija.
Ova prednja ima i priko 8kkm, nestasica je guma i cekam novi set
Zašto i otraga ne voziš na Rallyu već d908rr. Koja je razlika, jel rally premekana guma za makadam i kamen?
 
Pojacana sredina a mozda i dimenzija 150 je smanjenog izbora
 
Raskopa motor. Koliko km ima?
Evo upravo okrenula 24 tkm.
Motor ima 6 godina i išao sam napraviti dobar servis. Teško je doći do svječica mora se sve raskopati.
Ali najviše se moralo sve raskopati zbog ugradnje Rapid bike centraline.
Kada završim napisati ću šta je napravljeno sve na njoj :)
 
  • Like
Reactions: Nike11
Evo upravo okrenula 24 tkm.
Motor ima 6 godina i išao sam napraviti dobar servis. Teško je doći do svječica mora se sve raskopati.
Ali najviše se moralo sve raskopati zbog ugradnje Rapid bike centraline.
Kada završim napisati ću šta je napravljeno sve na njoj :)
I koja je razlika sa Rapid bike centraline.
 
I koja je razlika sa Rapid bike centraline.
Rapid bike centralina u kombinaciji s otvorenim filterima zraka i komplet auspuhom bi trebalo dati nekh +10-12KS , veći okretni moment, bolji odaziv na niskim i srednjim okretajima, smanjenje trzaja na niskim okretajima.
Najprije sve montirati pa onda treba barem 200 km odvoziti da se "samo adaptira" centralina i nakon toga može ići fino podešavanje centraline ako je potreba.
Znati ću vam reći da li koristi i nadam se da neće biti efekt samo veća potrošnja.
Uglavno su iskustva šta sam doznao pozitivna, no ne treba očekivati čuda. A u konačnici se vjerojatno sva ta investicija (auspuh+filteri+centralina) od nekih 2000 eura ne isplati u odnosu na ono šta se dobije, ali evo...svaka budala ima neko veselje :)
 
Imam akrapa i k&n filter na superteneri...malo vise momenta dobijes ili sam ja to umislia?!

To su sve gluposti...