Nova Honda Africa Twin

Eno sad su normalni muski postali "zivot na vagi", a picopjevci od 46 kila zajedno sa borosanama i kikicama kao normalni.
Ajte lagano trotinete na struju vozite i prislonite motore uz zid negdje.
 
naravno da imam 100kg... kakav je to čovik od 50 godina da ima manje od 100kg... nedaj bože bolesti...
žena, lipih, pupastih 70kila...
žderemo janjetinu rukama i nogama, ribu samo rukama, a po partijima bez problema tamanimo kako neki kažu razvodnjene pive i očajne čavape... dobro i pelinkovac nam je ok. al to samo kad se pravimo važni sa onim malim čašicama...

znači nas dva na transalpu, koferi 1x45l + 2x40l, crash bar torbe 2x20l, tank torba, i još ruksak sa kišnjacima na raštelama kufera nam je neki standardni setup za đitu 5-8 dana...
 
  • Like
Reactions: WraGG
@ dado_vtc:

Već jesu, pogledaj goste na kruzeru.
Uredno obore 250-300+ lbs. (113-136 kg) limit za neke atrakcije, zapnu u vodenom toboganu, koriste skutere masovno, strgaju zidnu WC školjku, vidio sam neke sa sigurno 200+ kg, horror.
 
1697914477804.jpeg

Evo ulovio malo sunca 😵‍💫
 
Ma nemojte me hebati...ja 120kg (gol naravno, + kad ne kenjam dugo, + hlace, jakna, cizme itd.) zena 70kg (recimo sa svime hehehe ;)), dva bocna kofera puna do cepa, da ih jedva zatvorimo, treci kofer gore 57 lit. crash bar, DCT. Prosao sam dozvoljenu tezinu, a nisam niti upalio motor i montirao kofere. Gol. naravno. Kad bi gledao tako, meni ne treba motor nego kamion.....
 
pa i ja ne virujem da Africa ima manju nosivost (195kg) od starog transalpa (200kg)... i ja još transalpa pritovarin sigurno 15-20kg... može i Africa do 230kg sigruno pritrpit i vožnja po cesti... samo polako, neće te niko na kolsku vagu stavljat i provjeravat...
 
E pa takva iskustva tražim. Znači nije problem tebi sa ženom otići na duži put, ne pati ovjes?
Meni realno Africa Twin baš odgovara kao motor jer mi treba nešto sa čim mogu odvesti par stotina kilometara sa ženom dnevno a opet da mogu sam u neki makadam bez da se bojim rupa kao što se sa malim Stromom bojim jer je nizak a i nema ovjes za van ceste.

Ok, ja ne namjeravam mijenjati još motor ali kada budem mijenjao Africa mi baš odgovara. Zato i pitam jer sam negdje naletio na taj podatak o nosivosti što me malo ohladilo.
 
ja ne znam jel pati ovjes... kad idemo tako u dvoje i nakrcani, na duže putovanje, pazim na rupe i izbočine tipa ležeći policajci, kočenje planiram korak unaprid, al bez problema drži recimo 120kmh na otvorenim cestama... 300-500km dnevno bez problema odvalimo...za veće dnevne kilometraže nemam ni volje ni živaca.
 
tako je meni jedan šta ima stroma650 govorija da ne može na put, da je to slabašan motor za dvoje... ja mu kažen a po čemu je moj transalp veći? malo posložiš stvari, malo više pripaziš i moš na normalno putovanje u dvoje... ja sam svog nakrcanog uspeja na 2200mnv... nije to neki limit, al je najviše što sam bio motorom. zasada. pomalo.
 
E pa takva iskustva tražim. Znači nije problem tebi sa ženom otići na duži put, ne pati ovjes?
Meni realno Africa Twin baš odgovara kao motor jer mi treba nešto sa čim mogu odvesti par stotina kilometara sa ženom dnevno a opet da mogu sam u neki makadam bez da se bojim rupa kao što se sa malim Stromom bojim jer je nizak a i nema ovjes za van ceste.

Ok, ja ne namjeravam mijenjati još motor ali kada budem mijenjao Africa mi baš odgovara. Zato i pitam jer sam negdje naletio na taj podatak o nosivosti što me malo ohladilo.
Kompa, bez beda svugdje. Autoput, zavijake, seoske ceste, sta god. Nakrcan, ono, do kraja, motor se vozi ko veliki. Niti ne osjetis tezinu. Van ceste ne idemo skupa, a niti ja sam, jer mi je motor pretezak. S jos nekime na drugom motoru, i da sam ja sam, moze i offroad. Ali mislim da cu kupiti CRF300 ili tako nesto za TET u buducnosti.
 
Ja se dvoumim da li sljedeći motor uzeti čisti touring pa si nabaviti još nešto kao CRF300 ili ići na nešto kao Africa. Sad sam tek u razmišljanjima, tko zna što će biti kad dođe vrijeme za zamjenu. Za sada Strom ispunjava sve što treba.

Oko 500 km dnevno je i više nego dovoljno kada se ide u dvoje, sve preko toga je već lagano preko volje.
 
  • Like
Reactions: skorpio27