Nova Knjižica ili....?

FREZA

New member
Dakle,,,,,,motocikl je bio odjavljen kroz zimu(od 11 mjeseca)....prometna dozvola poništena,, u knjižici vozila samo štambilj da je bio odjavljen u 11 mjesecu.,,pa me zanima dali po zakonu treba radit novu knjižicu vozila ili?vlasnik ostaje isti tj.ja
 
Stvar principa - zakaj bi im dal ak ne mora

bolje da čevape za 30 kuna pojede nego da gamadi lažljivoj da tu lovu
 
Imam isti problem, odjavio sam motor prošle godine, vratio tablicu  :(

Prema uputama sa tehničkog:

- na mup naručit svoj broj ako želim ( a želim jer mi se ne da mjenjat ni knjižicu ni prometnu )
- pa na tehnički pa napravit registraciju
- pa opet u mup po tablicu i po pečat u knjižicu vozila ( postoječu )

Tri stavke sumarno 3 tjedna cca...

 
Mladen_Bandit said:
Imam isti problem, odjavio sam motor prošle godine, vratio tablicu  :(

Prema uputama sa tehničkog:

- na mup naručit svoj broj ako želim ( a želim jer mi se ne da mjenjat ni knjižicu ni prometnu )
- pa na tehnički pa napravit registraciju
- pa opet u mup po tablicu i po pečat u knjižicu vozila ( postoječu )

Tri stavke sumarno 3 tjedna cca...

Kaj mozes zadrzat prometnu koja je odjavljena? Nije li preko nje "udaren" veliki pecat na kojem pise "odjavljeno" (ili tako nesto)?


A ako je potrebno narucivat broj, onda ti je to sigurno skuplja varijanta nego dobit novi
 
Mladen_Bandit said:
Imam isti problem, odjavio sam motor prošle godine, vratio tablicu  :(

Prema uputama sa tehničkog:

- na mup naručit svoj broj ako želim ( a želim jer mi se ne da mjenjat ni knjižicu ni prometnu )
- pa na tehnički pa napravit registraciju
- pa opet u mup po tablicu i po pečat u knjižicu vozila ( postoječu )

Tri stavke sumarno 3 tjedna cca...
Maksimalno 6 dana u Zagrebu.
Izvan Zagreba cca. 15-20 dana.

3alfa3 said:
Kaj mozes zadrzat prometnu koja je odjavljena? Nije li preko nje "udaren" veliki pecat na kojem pise "odjavljeno" (ili tako nesto)?
Ne možeš. Radi se nova.

3alfa3 said:
A ako je potrebno narucivat broj, onda ti je to sigurno skuplja varijanta nego dobit novi
Ponovljeni broj je 50% skuplji od novog. Cijena je, kada se sve zbroji, tu negdje.
 
znam da je sigurno bilo, ali...........sto dobijete kad odjavite motor ??? pa opet na proljece prijava, rega, itd...
 
neznam zakaj delaju novu knjižicu vozila, ali me kod nas niš ne čudi, imaš legitimaciju i moraš furati novi krsni list i domovnicu oriđiđi?  :shock:
 
dROGAR said:
znam da je sigurno bilo, ali...........sto dobijete kad odjavite motor ??? pa opet na proljece prijava, rega, itd...

Niš posebno. Razlika osiguranja se vraća, ostalo ne. Manje više slično kao i registracija na 6 mjeseci, ni jedno ni drugo nije baš vrijedno truda.
 
mate said:
Niš posebno. Razlika osiguranja se vraća, ostalo ne. Manje više slično kao i registracija na 6 mjeseci, ni jedno ni drugo nije baš vrijedno truda.

Pa ne bi baš rekao da nije vrijedno truda...
Odjavim negdje u 10 mjesecu, prijavim 01.04.
Dobijem pola osiguranja natrag, cca 1000 kn i ne platim godišnji porez 500 kn..
Dodatni troškovi kod ponovnog osiguranja cca 200 kn više... Tako da sam oko 1300 kn u plusu...

 
Kohai said:
Pa ne bi baš rekao da nije vrijedno truda...
Odjavim negdje u 10 mjesecu, prijavim 01.04.
Dobijem pola osiguranja natrag, cca 1000 kn i ne platim godišnji porez 500 kn..
Dodatni troškovi kod ponovnog osiguranja cca 200 kn više... Tako da sam oko 1300 kn u plusu...


...al onih par dana voznje u 12., 1., 2. i veci dio 3. mjeseca mi vrijede vise od te ustede + kaj (barem u ZG) izgubim vremena i zivaca dok sve to obavim  :mrgreen:
A vozim i cijeli 10. i veci dio 11. mjeseca...
 
Kohai said:
Pa ne bi baš rekao da nije vrijedno truda...
Odjavim negdje u 10 mjesecu, prijavim 01.04.
Dobijem pola osiguranja natrag, cca 1000 kn i ne platim godišnji porez 500 kn..
Dodatni troškovi kod ponovnog osiguranja cca 200 kn više... Tako da sam oko 1300 kn u plusu...

Godišnji porez je nešto drugo, za to su dovoljna i dva dana, znači oduzmi 500kn. Nije ni 800 za bacit ali u tim mjesecima zna biti jako lijepih dana, a tad je volja za vožnjom jedno tri puta veća od normalne :mrgreen: , i ako te drot kresne uzeo ti je slijedeće 4 godine ovakvih akcija. Ne velim da se rizik ne isplati jer to i sam radim, ali treba znati da postoji. :mrgreen:
 
3alfa3 said:
...al onih par dana voznje u 12., 1., 2. i veci dio 3. mjeseca mi vrijede vise od te ustede + kaj (barem u ZG) izgubim vremena i zivaca dok sve to obavim  :mrgreen:
A vozim i cijeli 10. i veci dio 11. mjeseca...

Kratko i jasno  (y)
 
3alfa3 said:
...al onih par dana voznje u 12., 1., 2. i veci dio 3. mjeseca mi vrijede vise od te ustede + kaj (barem u ZG) izgubim vremena i zivaca dok sve to obavim  :mrgreen:
A vozim i cijeli 10. i veci dio 11. mjeseca...
Gerila drugovi, gerila!
Zar ne znate kakav je gušt biti sa one strane zakona? :mrgreen: :mrgreen: