Nova Yamaha X-max 300 - 2023.g. moje iskustvo

Malo offtopic, ali kad smo vec poceli...
Odkad sam kupio skuter, motor skoro da vise ni ne vozim. Izvezem ga jednom mjesecno jer me bude sramota samog sebe sto samo stoji i napravim 30-40 kilometara i onda opet u garazu sa njim. Zato sam sa skuterom u zadnja 2 mjeseca napravio 4000km onako bezveze.
Ne zalim se i nije mi problem, al eto htjedoh napisati :D
Nije ni čudno kad sa skuterom odeš na kavu ,u dućan i malo još simo tamo bezveze , vikendom malo dalje..kilometri se samo tako naberu..
 
  • Like
Reactions: diesel power
Da, al vise me ne vuce voziti motor uopce. O tome pricam.
Mene je vuklo na motor prije 4-5 g. i nisam bio na miru dok nisam uzeo ktm390 rentu. Muka mi je došlo, vruće, neudobno, nema mjesta..em te brzine mijenjati kvacilo ovo ono pa po gradu guzva..a performanse nema sta usporediti, trga ide do 100 valjda 5 sekundi .. rekoh zajebi nije to za mene. 😂
 
  • Haha
Reactions: diesel power
Ima ih i sto gustaju kad im je kita u anusu, zar ne? :mrgreen:
Da to su oni sta se na vespi voze skupa po ljeti uz more i gustaju u automatiku jer bi si nokat na nogi izbili kad bi bacili u visu da su na motoru... idu na kavu s pjenicom...
 
Last edited:
KTM 390 Duke 0-60 mph in 4.19 seconds
Reci šta hoćeš ali nakon skutera meni je to bio shock 🤯
Tko starta na njemu 4.19 ja ga hebem..pusti sta na papiru pise....isto R 1000 ide ispod 3 do 100...jesi probao ikad? Nije bas jednostavno
 
Da to su oni sta se na vespi voze skupa po ljeti uz more i gustaju u automatiku jer bi si nokat na nogi izbili kad bi bacili u visu da su na motoru... idu na kavu s pjenicom...
Meni je Vespa kul, samo sam malo prevelik za to. Kava sa pjenicom je nesto kao kava-slag? U to ti se ne razumijem, to moras @Paf-a pitati.
Kad se prestanes zamarati stereotipima, bude ti lakse u zivotu pa onda mozes uzivati i u voznji skuterom :)
 
Tko starta na njemu 4.19 ja ga hebem..pusti sta na papiru pise....isto R 1000 ide ispod 3 do 100...jesi probao ikad? Nije bas jednostavno
Pa kažem ti probao bio..odletio sam ko manijak sa semafora pun gas da me šokiralo skroz jer nisam to očekivao..i naravno ,na drugom semaforu odma dva motora zamnom od 1000 cc i pokažu da sam beba i odlete ispred mene.. 😂
 
Kupiš ono što možeš i uživaš ...i mene ponekad po gradu na xjr-u zaboli ruka od kvačila ali kad se dočepam otvorene ceste sva bol nestaje 😀
 
  • Like
Reactions: Marin0
Da si kupis bolji skuter, to ti ne bi bilo nista cudno :p
Jedini pod a2 je tmax ali onda bi više stiskao i trošio pare na benzu i gume pa bi se navukao na variomate pa ovo pa ono dok kažeš keks odu pare.. a vozio bi se manje jer bi krenuo gledati na troškove..pa bi na kraju bio za do kafića. znam kako to ide..Rabbit hole.
 
  • Like
Reactions: hrvoje_marin
Jedini pod a2 je tmax ali onda bi više stiskao i trošio pare na benzu i gume pa bi se navukao na variomate pa ovo pa ono dok kažeš keks odu pare.. a vozio bi se manje jer bi krenuo gledati na troškove..pa bi na kraju bio za do kafića. znam kako to ide..Rabbit hole.
Moja Integra je u papirima A2. Naravno da sam onaj granicnik iz rucice gasa izvadio prije nego sam ju prvi put upalio :mrgreen:
Ali ako ces gledati na trosak, onda trazi drugi hobi. Ovo je skup sport. Ja recimo imam supermoc da u nov motor bez problema ulupam par tisuca eura i da me ne pece savjest radi toga :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: chemb0018