Nova Yamaha X-max 300 - 2023.g. moje iskustvo

Za otvorit sic bez kljuca,provuci mali konop od mehanizma brave pa ga provuces dolje ispod i zavezes negdi da se ne vidi a da ti je lako dohvati (ja sam zaveza krenu od udice ,tanak je i jak)ne treba skidati nikakve plastike za to napravit, dobro dođe jer ne moram gasit motor ako zelim nesto izvadit ispod sica a i super je kad idem na plazu pa sve ostavim ispod sica samo kljuc izgasim..

Zanima me jel kome lagano pucketa iz auspuha kad se pusti gas ,skuter je nov 2000km ,cini mi se da se to pocelo desavat kad se vratia s prvog servisa ,ne mogu se sjetiti da li je to bilo prije servisa.

Interesantno - ali ja ipak ne bi koristio tu opciju , radije se držim ključa. Nikad ne znaš tko se mota oko motora dok je parkiran negdje pa da mu još olakšam posao. 🤔
A sad imam i kofer za ubaciti stvari kad motor radi pa mi nije toliko važno.
Meni ne pucketa ništa iz auspuha, probaj pitati možda u Xmax grupi. Ili ako si u garanciji pitaj u servisu.

Btw. Upravo godina dana od kad sam svoj kupio, cca 12360 km na satu.
Od ostalih stvari prijavio sam izgrebanu glavnu nogaru na kasko osiguranje (posto mi ističe) pa čekam koliko će mi ponuditi za popravak (nova nogara je oko 120 eura).
 
bok

i ja imam odnedavno xmax 300 i moram reći da sam s guštom pročitao temu!

također, pomogla mi je pri tome da se odlučim baš za ovaj skuter (nikada prije nisam vozao ni pratio skutere =D )

gledam za uzeti kofer s naslonjačem te držač za mobitel

vidim da si uzeo kofer Givi blade 37l - može li u njega stati full face kaciga (L/XL veličine)?
di si nabavio naslonjač i nosač kofera?
koji držač za mobitel si kupio?
 
bok

i ja imam odnedavno xmax 300 i moram reći da sam s guštom pročitao temu!

također, pomogla mi je pri tome da se odlučim baš za ovaj skuter (nikada prije nisam vozao ni pratio skutere =D )

gledam za uzeti kofer s naslonjačem te držač za mobitel

vidim da si uzeo kofer Givi blade 37l - može li u njega stati full face kaciga (L/XL veličine)?
di si nabavio naslonjač i nosač kofera?
koji držač za mobitel si kupio?
Bok, pa vidim da si novi na forumu, ko i još neki koji su pisali pa samo podsjetnik - napišite malo o sebi - vidi predstavljanja .

U Givi 37l kofer stane L full face (i ima još mjesta za kabanicu i sitnice pored toga). XL bi trebala stati , najbolje je probati.
Kupio sam svoju u Moto art dućanu u Ri. Set sve skupa (kofer,nosači,naslonjač,postolje) sam još kupio dok je bila akcija. Kad sam imao problem sa postoljem prodavač mi je odmah riješio problem, dobio sam i popust i pomogao mi je zašarafiti tako da (y) .
Moj držać mobitela je noname s aliexpressa,koristim ga samo kad tražim neku adresu. Dosta se drma i trese mobitel na njemu u vožnji tako da ako tražiš nešto za svakodnevno korištenje bolje si kupi neki kvalitetniji.
 
-sistem otključavanja - na ovo su me još u početku bili upozorili ali ja sam i dalje bežični ključ držao ispod sica. Jednom prilikom se slučajno pritisnuo dok je bio u torbici i ugasio. Nisam mogao otvoriti sic niti upaliti motor i bio sam prisiljen otići kući po rezervni ključ da otvorim sic.
jesi dobio onu karticu s kodom za otključavanje?

i onda se može otključati na ovaj način
 
jesi dobio onu karticu s kodom za otključavanje?

i onda se može otključati na ovaj način
Nisam probao ali mislim da se bez ključa okrugla tipka ne može okrenuti niti pritisnuti.

Koje ulje ide u XMAX 300?

Čuo sam da je bolje malo viskoznije ulje 15W50 nego 10W40.

Yamalube - mijenjam u Yamaha servisu. Koje točno specifikacije provjeri imaš u knjižnici vozila.
 
Evo mali update, upravo sam odradio servis na 15t km u Yamahi.
Veliki servis dolazi na 20tkm , trebati će zamijeniti remen rolice itd tako da će to biti skuplje.
Većinu kilometara koje radim su na otvorenoj cesti tako da disk pločica još uvijek ima oko 50%.
 

Attachments

  • IMG-172b6088f12c5889b5517e72609ae7a8-V.jpg
    IMG-172b6088f12c5889b5517e72609ae7a8-V.jpg
    415.6 KB · Views: 0
Pozdrav.

Je li Vam XMAX puno trese na malim okretajima?

Imate li kakav savjet kako ga učiniti bržim i eksplozivnijim?
 
Sve te filozofije dovedu do toga da na kraju bude skuplja pita od tepsije....
Ma naravno, imho nema smisla kupiti duplo skuplji da skuplja prašinu parkiran ili sluzi samo do kafića.. da radim 300 km mjesečno i da ga čuvam u garaži ok , al zadnji mjesec sam nabio 2500 km.. treba platit održavanje , gume , benzin Itd. Na većem motoru sve vise kosta.
Sad kužim ono da jedan motor nije dosta , trebalo bi bar dva imat. :mrgreen: