Nove kategorije motornih vozila (A, A1, B...) i novi zakon

BalkanRider said:
Marin said:
BalkanRider said:
Marin said:
BalkanRider said:
ja sam položio iza dvadesetog pa sam dobio staru vozačku, bila je caka da jos tri mjeseca izdaju stare (izvukli su me stari testovi jr ko fol po tom zakonu polažem :mrgreen: ).
I ja sam položio iza 20og i dobio staru vozačku ali dosta da ti u njoj pogleda datum polaganja i snagu motora i dobiješ kaznu po novom zakonu! :mrgreen:

A kategorija je A (bez ograničenja snage), a A1 je A1 i tu ti ni jedan pandur bez obzira na datum nemože ništa (osim ako nekog nisi ubio) :twisted: ...

E jel ja kad navršim 18 ponovo moram polagat ili mi se samo oslobađa kubikaža?
Znači po tvome ja imam A kat bez ograničenja iako sam položio 22?? Mislim da automatski možeš vozit višu kubikažu.

Možeš vozit veču kubikažu osim ako nemaš pečat. Snaga je neograničena. Ti odgovaraš po onom što ti je upisano u vozačku. Ako je A onda A ako je A1 onda je A1. Zapravo htio sam pitat jel dobivam sa 18 probnu A kategoriju (2 godine ograničena snaga + škola sigurne vožnje) ili sam po starom?

Nema vise nista po starom, kako je izasao novi zakon ja sam otisao polagati A kategoriju pa su mi htjeli nakalemiti da polazem testove ponovo. Onda sam ja rekao da ispada da ja s B,C i E kategorijom ne poznajem prometne propise ako zele da ih ponovo polazem, pa su mi 2 dana kasnije rekli da ne moram polagati jer sam preko 25 godina.

Mislim da su se HAK i MUP sada usuglasili (jer je MUP preuzeo polaganja od HAK-a), ali je prvih tjedana nakon 8. mjeseca bila koma i totalni kaos
 
  • Like
Reactions: diesel power
Malo upadam.što tocno taj zakon donosi?Prije 12-13 godina je bilo moguće priznavanje A kategorije onima s A1.Ali naravno ako si položio do npr. datuma 24.08.xxx..Teški apsurd
 
Direktiva kaže i da si dužan minimalno odraditi 7 sati teorijske i praktične nastave i tu se opet vraćamo na autoškolu i A1 kategoriju, sve ovisi o zakonodavcu i tumačenju direktive.
 
Ima vec u nekoj temi, godinama se vec kroz sve moguce institucije pokusava progurati da se sa B dozvolom vozi 125 ccm. U članku nema niš novo....