Novi GS/GSA

Uzašno sam zabrinut za vlasnike GSova. Kako će jadni živjeti sa tom rugobom i kilavim kardanom. Zeru manje sam zabrinut nego za vlasnike Lamborghinija i sličnih prometala. Čujem da i oni imaju nekih problema sa letrikom i opalenjem. Jadni ljudi…a ja pametan pa gonim VStroma i Golfa.
 
Uzašno sam zabrinut za vlasnike GSova. Kako će jadni živjeti sa tom rugobom i kilavim kardanom. Zeru manje sam zabrinut nego za vlasnike Lamborghinija i sličnih prometala. Čujem da i oni imaju nekih problema sa letrikom i opalenjem. Jadni ljudi…a ja pametan pa gonim VStroma i Golfa.

O čemu ljudi razmišljaju, da li će se kardan u budućnosti raspasti na 80.000 km ili ne ... Brineš "probleme" koji se još nisu ni dogodili... :ROFLMAO:
 
Fakat ne razumijem to predstavljanje lanca kao dramatican problem i gubitak vremena na odrzavanje… Svakih hiljadu ga malo nasprejas, svakih par hiljada prebrises krpicom nasprejanom sa WD40 ili petrolejem i to je to. Za podmazivanje treba 30 sekundi, za ciscenje 5 minuta.

Pa 3 puta vise vremena potrosim na pranje motora…
A sto se dotezanja tice, to se obicno preklopi sa zamjenom guma, a i kardanlije tada moraju skidati tockove…

Pisem ovo kao neko ko je imao BMW-a sa kardanom - jeste manje posla, posebno korisno kada si na putu, ali nije bas toliko ogromna olaksica u odnosu na lanac… Posebno ako uzmemo u obzir i to da su danasnji lanci puno trajniji i manje zahtjevni za odrzavanje nego prije. A evo sada imamo i te lance “bez odrzavanja”…
A u slucaju problema lanac i lancanike relativno jeftino zamijenis novim, dok sa kardanom to nije slucaj.
Zapravo veci rizik od crkavanja kardana vidim u diferencijalu i sklopovima koji idu uz njega - lezajevi, kuciste itd. Puno veca zajebancija za srediti, a nije da se nije desavalo da upravo nesto od toga crkne…

A ovo sto BMW kaze da se sada kardan mijenja na 80.000 km je vise preventiva nego sto je potreba. Ali hejteri ce to vazda predstaviti kao “BMW priznao da im je kardan smece”
I za ulje u viljuskama BMW kaze da ga treba mijenjati svakih 30.000, iako realno nema potrebe osim ako se motor ne ubija po terenu ili stazi. Jesu li im onda i viljuske smece ?
Stari motor sam prodao sa 60.000 km na satu - kardan bio kao nov. Jednom na 30.000 ga pregledao, bilo malo povrsinske korozije na kroneru na strani diferencijala - ocistio cetkicom, podmazao i vozi dalje. Nikakvih problema.
I da - to traje dosta duze od ciscenja i podmazivanja lanca :)

Tako da su, po meni, lanac i kardan danas “u par deka”; sve se zapravo svodi na finese i narav vozaca, odnosno je li mu mrsko ponekad podmazati i ocistiti ili je neki guzonja sto hoce kljuc u bravu i da vozi. A tada se pitam je li motor uopste za takve ljude… Mozda je Tesla bolji izbor..
 
Last edited:
Da je tebi do toga onda ti ne bi forum izgledao kao smetlišta i predvorje ludnice u kojoj ti dozvoljavaš da svaka šuša zasere svaku temu samo zato jer misli da je jako fora i da će ispasti jaaako pametan. Zbog takovih se i ne može dobiti to što ti hoćeš, navodno... jer pametnima to i ne treba da ih pametnjakovići seru i vrijeđaju.
Teorija stoji. Jedino što nema težinu kad ju postavlja glavna šuša zasralica. :mrgreen:
 
Ajmo igrat novu igru: Svaki put kad DacMan napise da ima Teslu ili GS-a, svi na forumu popiju po rakiju. Tko doceka jutro trijezan, @mate ga imenuje novim adminom! :mrgreen:
Nego, ja nisam odavno napisao da bih trebao kupiti neki novi motor, jelda? :ROFLMAO:
pa nisam ja napisao ono prije :)
 
  • Like
Reactions: WraGG
kaj fali tesli. svi moji gej frendovi voze tesle. bijele.

sa svima sam se vozil i najjače mi je kad im nestane interneta. polude. vaginalne usne im počnu vibrirat.

jedan viče svaki put “Fold mirrors! Fold mirrors! Fooooold miiiirrors madafakaaaa!!!” a tesla niš. boli ju kurac.

svi moji gej frendovi voze tesle. bijele.

life is good. kad si gej.






Srki
 
vrlo jednostavna matematika...
vidili su da imaju sa kardanima nekih problema (kolko sam skužija, nije to nešto katastrofalno, al bude tu i tamo sranjce malo), i da skinu skurca besplatnu zamjenu i navale na servise, oni su rekli "kardan treba minjati nakon 80 tkm" i to je to... nije više u jamstvu kao do sada. sve isto kao i do sada a imaju sigurnih 900 Eura, umjesto dosadašnjih 0 (nula) Eura. malo ozbiljniji vozač tih 80 tkm odradi u 3-4 godine, malo neozbiljniji za 6-7 godina, prodaja ide nikad bolje, trljaju se rukice, a bit će love i od zamjene kardana uskoro... genijalno.
 
nama je forum odlican, imamo flow u koji se ti kao najobicnije lupetalo ne uklapas i to osjecas jer te boli kak niko ne dozivljava tvoju "pamet"

uostalom, forum je tocno takav kakvim ti sebe vidis. smetliste i predvorje ludnice. tebi, nama je okay. mi smo svi ludi a ti si normalan. glupane

nemas motor, nemas kune za benzin. imas poster GSa i sanjas da se ponovo rodis al ne kao luzer.

Ajde ne serendaj i na silu postavljaš da je netko uz tebe, guraš se u masu jer ti je to dokaz nekog tvojeg umišljenog pripadanja i odobravanja drugih, to je pojam luzera, što meni ne treba... dapače mi je posve svejedno slažeš li se ti (ili itko drugi) sa mnom, ili ne - ostani glup u svojim kvazihumornim pretpostavkama kakav tko je, da nešto vrijediš ne bi sada pod stare dane kenjkao kao gastarbajter nego bi odavno stvorio što treba i sada ovdje bezbrižno miješao muda, bez puno brige kakova je okolna situacija...

A forum je po opisu upravo takav zato jer takovi kao ti imaju priliku slobodno laprdati i gubiti vrijeme ovdje uništavajući sve što pametni žele reći... zbog neimanja volje da ih posere netko tvog kalibra, uvijek najpametniji na svijetu, na forumu učestvuje 0,001% članova - ne jednom čuh da vele da imaju što reći, ali pitanje je čemu, za koga (osobno znam na desetine ljudi koji su bajkeri kakav ti nećeš nikada biti ni u petom korijenu tog pojma, pa im ne pada na pamet "bacati bisere pred likove tvog kalibra, koji ne bi znali cijeniti to što se pruža"...... eto, to je žalosna činjenica koja bi tu Glavu trebala smetati. I velika većina onih koji su oduvijek forum i smatrali samo zajebancijom i ništa više su i otišli nakon što im se više nije dalo zajebavati... iskreno bih volio da je drugačije, a ne da smo osuđeni na tvoje pretpostavke tko što ima, što je, i slične debilane...
 
Teorija stoji. Jedino što nema težinu kad ju postavlja glavna šuša zasralica. :mrgreen:

Da, uvjeren sam da svi razmišljaju baš kao ti, drugačije ni ne smiju... kada umisliš da si baš ti savršeno mjerilo svega pametnoga, lol... a baš riječ "šuša" sam čuo kada se pričalo o tebi. I tvojim karijernim sposobnostima. Tako da mi nije teško ako si ti vaga koja mjeri "težinu".
 
da nešto vrijediš ne bi sada pod stare dane kenjkao kao gastarbajter nego bi odavno stvorio što treba i sada ovdje bezbrižno miješao muda, bez puno brige kakova je okolna situacija...
I idemo dalje u revijalnom tonu popracenom predrasudama… :cautious:
 
Cijena nije problem, problem je pozdanost i predvidljivost. Za današnji lanac je to prilično jednostavno odredit, za (bmw) kardan nije. Unosi faktor nesigurnosti, što je zapravo ironično, jer je cijela poanta kardana da 'eliminira brigu oko lanca'.
Ovo u zagradi je ključno.
Za BMW.
Kako to da Guzzi nema problema s kardanom?
 
Guzzi ima problema sa svime ostalime, dok dodjes do kardana vise nije bitno.

Cisto da se razumijemo Guzzi je ljubav mog zivota, al nije za ono za sto meni trenutno treba motor. I definitvno cu uzet jednog za po doma.
 
  • Like
Reactions: WraGG
Ajde ne serendaj i na silu postavljaš da je netko uz tebe, guraš se u masu jer ti je to dokaz nekog tvojeg umišljenog pripadanja i odobravanja drugih, to je pojam luzera, što meni ne treba... dapače mi je posve svejedno slažeš li se ti (ili itko drugi) sa mnom, ili ne - ostani glup u svojim kvazihumornim pretpostavkama kakav tko je, da nešto vrijediš ne bi sada pod stare dane kenjkao kao gastarbajter nego bi odavno stvorio što treba i sada ovdje bezbrižno miješao muda, bez puno brige kakova je okolna situacija...

A forum je po opisu upravo takav zato jer takovi kao ti imaju priliku slobodno laprdati i gubiti vrijeme ovdje uništavajući sve što pametni žele reći... zbog neimanja volje da ih posere netko tvog kalibra, uvijek najpametniji na svijetu, na forumu učestvuje 0,001% članova - ne jednom čuh da vele da imaju što reći, ali pitanje je čemu, za koga (osobno znam na desetine ljudi koji su bajkeri kakav ti nećeš nikada biti ni u petom korijenu tog pojma, pa im ne pada na pamet "bacati bisere pred likove tvog kalibra, koji ne bi znali cijeniti to što se pruža"...... eto, to je žalosna činjenica koja bi tu Glavu trebala smetati. I velika većina onih koji su oduvijek forum i smatrali samo zajebancijom i ništa više su i otišli nakon što im se više nije dalo zajebavati... iskreno bih volio da je drugačije, a ne da smo osuđeni na tvoje pretpostavke tko što ima, što je, i slične debilane...
nedostatak karaktera se prepoznaje po nedostatku granica

da imas kitu umjesto tih klamparavih labija izmedju debelih nogica, bi odavno otiso sa mjesta koje ti ne odgovara

al nemres, boris se za odobravanje koje ne stize

da sam admin, bi te oslobodil patnje u sekundi



Srki
 
Last edited:
  • Haha
Reactions: Octane