novi kawasaki zx6r-slike

zoki

New member
Sudeci po slikama detalja na

http://www.motori.hr/cgi-bin/cl.rr?id=545&str=2

mora da se kawa ponovno odlucila za dvotaktne motore-novi zx6r ocito ima ventil na ispuhu i lamele na usisu :mrgreen: glasine kazu da su u zadnji tren odustali od tradicionalnog imena kr636...

:D po svemu sudeci imat ce barem 200 ks, a svi hondasi ce se pojest od zavisti :D
 
Jesu li siguran da su to usisne lamele? Možda se radi o ispušnima.

A isto mi se čini da su i cilindri odvojeni-vjerojatno su to napravili radi lakšeg mijenjanja klipova koji se kod 2-takta brže troše.

Još mi nije jasna jedna stvar-ona dva hladnjaka. Izgleda da su preuzeli tehnologiju od Honde. Stavili su hladnjake sa strane-ili možda ispod repa :neznam:
 
meni se čini da je to ipak 4taktna mašina...klipovi imaju 3 kanala od kojih je najbliži karteru dosta debel ko da bi u njemu trebao bit strugač ulja(iliti "uljna" karika)...istina, i vespe iz 60ih godina su imale 3 karike, ali opet ne vjerujem da je to cvajo...jedino me bune ona 2 ventilatora koji bi mogli služiti kao kompresor mjesto kartera...
 
Samo malo. Dvotaktna mašina na ZX-6R? Ma daj. :?
 
Ma zajeb... se vidiš da je stavil smajlića :mrgreen: :mrgreen:
 
Zoki je stavio smajlića, ali ova dvojica poslije njega nisu... i šta sad čovjek da misli?
 
Ne znam sta da mislim... Linije su nekako mekane...Al mogli su taj auspuh originalnije izvest da ne lici na Hondin... Ccc! :? Izgleda kao pussy-bike... Iako opet, Ninja je Ninja...
 
tam one slike gdje se vidi dvotaktna mašina, oni mali izmjenjivači topline, sjajni Al okvir, usisne lamele i oni neki "ventilatori" (neznam šta to predstavlja) to je sve od nekog 2-taktnog krosera (te sam slike već negdje vidio).
svagdje se nalaze po dva komada radi uporedbe starog i novog dijela. ak se malo bolje pogleda može vidjeti razlika.

i mislim da je na svakoj slici lijevo stari dio, a desno novi, osim na onoj sa ona dva "ventilatora" gdje je obrnuto.

ak neko nešt pouzdano znam nek slobodno ispravi, nemog ni ja ništ 100% tvrdit.
 
dajte deca denite PLIZZZZZ link na siteu "download all pics" i stavite nutra zip sa svim slikama tak da nejdem od slike do slike ak more .. pliizzzz :|
 
545DETALJ_12_visoko.jpg


pa vidi se po glavi da je mašina 2T :mrgreen:
 
hehe, edi ima pravo, cisti cvajer :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mozda su sasi (ili ko je vec stavljo slike) uletile slike od nove verzije KX-a... pogledajte da su na jednoj slici cilindri odvojeni, a na drugoj je dihtung i glava od in-line 4 cilindrasa
 
Ako je ovo originalni zvuk nove Kawe onda je to definitivno višeglasna dvotaktna mašina koja navodi na ludilo. :mrgreen: A ono u vezi komparacije starih i novorazvijenih dijelova- ipak mislim da se radi o racig kitu. :idea: Također ne bih rekao da se radi o kros modelu mašine, nego jednostavno u Kawi nisu znali kako da naprave neki univerzalni motocikl pa su u nedostatku inspiracije kombinirali dijelova sa raznih uspješnih modela.
 
na ove slike sam mislio.

www.motori.hr/pic/tn/545DETALJ_01.jpg

www.motori.hr/pic/tn/545DETALJ_02.jpg

www.motori.hr/pic/tn/545DETALJ_03.jpg

www.motori.hr/pic/tn/545DETALJ_04.jpg

www.motori.hr/pic/tn/545DETALJ_05.jpg

i ak neko zna što je to točno na tim slikama nek piše, zanima me.