Novi motor do 40-45.000kn

Status
Not open for further replies.

_ivo_

Member
Pozdrav ljudi... Evo gledam malo trziste, i svasta se nadje... Ali zanima me kada bi sada gledali motor koji bi uzeli i imali cca 5-10 godina, znaci da se "isplati" uzeti novi iz ducana. I da raspolazete sa 40-45.000kn

Kaj bi gledali, u kojem smjeru bi isli? Kao smjernicu, ono kaj gledam rabljeno je ala MT07, Hornet 2008+, ER6... Cross i neki slabi R ne. Znaci naked, tourer...

:021:
 
noky200 said:
Koja je namjena tog motora koji gledas?
Zagreb, posao - doma. Povremeni izlet vikendom ljetom, vožnja što više moguće godišnje (nebi uzimao drugi auto u familiju nego ja motor). I bio bi sam uvijek...

Sent from my HTC Desire 530 using Tapatalk

 
Moj Z750 (2012. godina proizvodnje, prva rega proljece 2013 kad je napravio prve metre, niti 25000km ukupno).  :mrgreen:
Samo, nisam ga planirao prodavat osim ak ponuda ne bude takva da ju nemrem odbit, a to je trenutno 45.000kn. Bez ogrebotine, garaziran, ak je bitno, ni metra vozen po mokrom, nikad padano, cak ni s nogare u dvoristu sto je cest slucaj  :)
Atestirani Leo Vince na njemu (upisan u prometnu dozvolu), Puig vizir, poklanjam serijski spuh koji je skinut prije nego sam upalio motor kad mi je dostavljen doma na prikolici iz ducana :)
Ako te interesira kako je motor odrzavan, u kakvom je stanju itd, pogledaj u temi o Z750 - mislim da sam jedna od rijetkih picajzli kaj se brige oko motora tice  :LOL:

Btw, niko sretniji od mene ak ga ne prodam, ionako nije po oglasnicima  :mrgreen:

Kad sam vec nasrao toliko o svom drlu, evo i slika od prije 3 dana:

IMG_4901_zpsrletzofc.jpg


IMG_4902_zpsmlifsqc6.jpg


IMG_4903_zps62gh1kjw.jpg


IMG_4904_zpszxp5fxny.jpg


IMG_4908_zps61qyyu4b.jpg


IMG_4905_zps81fe6ljr.jpg


IMG_4906_zpsbry7cukc.jpg


IMG_4907_zps460vmc16.jpg







 
_ivo_ said:
Zagreb, posao - doma. Povremeni izlet vikendom ljetom, vožnja što više moguće godišnje (nebi uzimao drugi auto u familiju nego ja motor). I bio bi sam uvijek...

Sent from my HTC Desire 530 using Tapatalk

definitivno bev 350 ili ovaj Z750 (ak bas oces motor)

mada ako se rastegneš na 60000kn onda bi me mogao nagovoriti da ti prepustim ovaj vrhunski primjerak SC59

29572799371_70016bf923_b.jpg
 
_ivo_ said:
Pozdrav ljudi... Evo gledam malo trziste, i svasta se nadje... Ali zanima me kada bi sada gledali motor koji bi uzeli i imali cca 5-10 godina, znaci da se "isplati" uzeti novi iz ducana. I da raspolazete sa 40-45.000kn

Kaj bi gledali, u kojem smjeru bi isli? Kao smjernicu, ono kaj gledam rabljeno je ala MT07, Hornet 2008+, ER6... Cross i neki slabi R ne. Znaci naked, tourer...

:021:

Bilo koji naked-tourer, od onih koji ti se sviđaju, a da je u što boljem stanju. Za tu svotu trebao bi se naći tip-top bajk. Možda kakav solidan versys?  :wink:
 
Ja sam kupio motor za istu namjenu. Uzeo sam klea. Sa sadasnjom pamecu vidim da je skuter puno prakticniji za grad i obavljanje stvari ali mi zato vikend djirevi rade preveliki gust.

Za tu lovu, versys, v strom, mozda mali tracer ako nadjes, cbf, honda nc, kojigod ti se vise svidja. 650 jer su puno laksi za po gradu od 1000. Imas puno napisano o tim motorima na forumu. Vodi racuna i o svojoj konstituciji i ergonomiji. Rekao bi da z750 ipak nije za tebe. Taj motor je ipak vise za gustanje nego za prakticnost.

Sent from my Lenovo A328 using Tapatalk

 
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/honda-nc700-abs-2012-35-kw-mlade-vozace-a2-kategoriju-oglas-19893978

Ovo mi je onak malo zapelo za oko, sviđa mi se jako pretinac umjesto tanka, plus gepek... I najvažnije meni, ima ABS... Ali, frend veli max godina dana i da bu mi sigurno dosadio sa svojih 35kw, bez obzira što je to vrlo štedljiv motor...

Sent from my HTC Desire 530 using Tapatalk
 
Ja osobno bi rađe išao na versys , ali nać dobar primjerak s normalnom kilometražom za normalne novce malo teže, pratim unazad dve god. nema ih baš, tako da je ovaj tvoj "odabir" po meni čak i bolji  (y)
Neki su se skutera dotaknuli imam x10 500, ispod sica ide integralka jakna,bubreznjak,rukavice i još koja sitnica, u kofer ide curina jakna kaciga, kaciga torbica itd, taj prostor nemre ni jedan motor nadmašit, guš je stat negdje i prošetat bez da su ti pune ruke stvari  :wink:
Motor je veći gušt kad ću se solo vozit past će jedan versys  8)
 
Zato mi je NC serija i zanimljiva, iako je samo 35kw... Jer je umjesto tanka bunker, plus jos iza kofer... Za mene samoga, mogu i po neki manji speceraj u ducan  (y)
 
Sad mi na kraju nije jasno točno kaj ti tražiš, da li je to potpuno novi bajk ili može biti i rabljeno, ali ti je limit 45k?
Po meni, ako ti je motor star 2-3 godine prihvatljiv izbor, onda zakaj nebi bio i onaj 5-6 godina? Motori su više-manje svi garažirani pa ti puno veći utjecaj na stanje motora ima održavanje i namjena, nego starost motora i sama ekploatacija.

Ak ne misliš mijenjat motor dugo vremena, onda rađe uzmi nešto što će te zadovoljiti za "dugo vremena", jer iako ćeš uzeti relativno novi bajk, to će te držati 2 sezone a onda će ti faliti snage, neće ti biti dobar položaj, neće biti praktičan ili ko zna već koji razlog...
 
Igoreta said:
Sad mi na kraju nije jasno točno kaj ti tražiš, da li je to potpuno novi bajk ili može biti i rabljeno, ali ti je limit 45k?
Po meni, ako ti je motor star 2-3 godine prihvatljiv izbor, onda zakaj nebi bio i onaj 5-6 godina? Motori su više-manje svi garažirani pa ti puno veći utjecaj na stanje motora ima održavanje i namjena, nego starost motora i sama ekploatacija.

Ak ne misliš mijenjat motor dugo vremena, onda rađe uzmi nešto što će te zadovoljiti za "dugo vremena", jer iako ćeš uzeti relativno novi bajk, to će te držati 2 sezone a onda će ti faliti snage, neće ti biti dobar položaj, neće biti praktičan ili ko zna već koji razlog...

Problem mi je kaj nisam kesh kupac... Zato gledam novo ili nekaj u tim "trgovinama" tipa Bencony i sl... Znam da malo cudno zgleda kako trazim novi a linkam i rabljene  :LOL: Ono kaj sam citao i gledao za kaj vjerujem da bi me zadovoljilo na duze staze je MT07... Nizak, upravljiv, i prilicno jak da budem sretan duze vrijeme... Njega da nadjem i testni primjerak iz salona (demo) isto bi uzeo, samo da je ABS verzija pod obavezno, i da je ispod 45k.

ABS mi je must, posto zelim imati neko duze vrijeme motor, nebi htio da nisam dodao malo vise za ABS pa ga srusim jer bi proklizao (dali zbog neznanja, neiskustva ili nekaj trece)... Znam da imanje ABS-a ne znaci da sam cijepljen protiv padova, ali se sanse za glupi pad prepolovljuju...
 
Evo ovo je excel koji sam si naravio sa nekim osnovnim podacima (nisam sve kopirao)... Po ovome:
1. CB - igracka po onome kaj citam kada pitam ??
2. NCi - veca igracka ista snaga kao i CB a veci motor ??
3. MT - zlatna sredina i najjeftiniji na mojoj listi
4. XSR700 - najskuplji, ali meni i najljepsi (njega sam test vozio, slika dolje isto...)

I sve je to debelo preko 45k, zato muku mucim, cekam popuste, cekam demo vozila, i tako dalje  :LOL: :LOL:
 
Mislim da ti ABS treba samo ako si totalni tudum za vožnju i nemaš nimalo osjećaja, a novi MT 07 bez ABS-a je trenutno 46500 i to ti je best buy...
 
don_carlos_007 said:
Mislim da ti ABS treba samo ako si totalni tudum za vožnju i nemaš nimalo osjećaja, a novi MT 07 bez ABS-a je trenutno 46500 i to ti je best buy...
Slazem se, kada je voznja kako spada i sve je normalno. Nema problema, nisam tudum i znam kaj mogu a kaj ne mogu, i kaj bi moglo srusiti me, a kaj ne, znam kociti unapred, sve to stoji... Ali Zagrebe moj grade, majmuna u automobilima ima mali milioncek, tako da ne racunam ja samo na svoje greske, nego na munje zbog kojih bi mozda morao zgrabiti kocnice... To mi se desava svaki dan, ali u autu za sada... A po mokrome, ABS se fino pali... A tu i ne pali bas ona fora "drzi razmak" jer nije do razmaka, nego iz stotine ulicica samo izlete, tj ulete na glavnu ili slicno. A prvi koji ce te shebati je prokleti taxi, oni su hebene kamikaze...
 
Bokte taj z750 je spejs šatl za te drle koje si nabrojao.

Kucaj alfi na vrata i teraj to doma  (y)

Ima dovoljno snage da ti ne dopizdi brzo, izgleda dobro, moš kud oćeš s njim, za grad dobar, za đir dobar, jednostavno je 2 klase bolji motor od tih CB-a, NC ova i MT ova.

Ja bi još bacio oko na ostale u toj klasi sa Zom
 
kiki.o said:
Bokte taj z750 je spejs šatl za te drle koje si nabrojao.

Kucaj alfi na vrata i teraj to doma  (y)

Ima dovoljno snage da ti ne dopizdi brzo, izgleda dobro, moš kud oćeš s njim, za grad dobar, za đir dobar, jednostavno je 2 klase bolji motor od tih CB-a, NC ova i MT ova.

Ja bi još bacio oko na ostale u toj klasi sa Zom
Taj Z750 zgleda fenomenalno... Ali imam par problemceka... Prvo, privatni prodavac pa ide samo kesh, drugo mislim da nema ABS, treće ja gledam nekaj da mi je sto manje tezine na zglobovima, a z mi je onak malo vise na sportsku stranu...

Sent from my HTC Desire 530 using Tapatalk

 
Status
Not open for further replies.