Novi stacionarni radari

thule_5689 said:
Koliko god sam puta prolazio pored nje, uvijek je gledala prema Rijeci.

nakon detaljne konzultacije sa svojim sjećanjima, nevoljko priznam da sam bio u krivu. Znači, demencija me ulovila mladoga  :embarrassed:
 
noky200 said:
Vg i okolica dan i noć su akcije, sve civilni auti i motori...
Nema baš nekog gušta vozit, na svakom čošku ih ima.

Fred poslao danas na messenger....

 

Attachments

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    28.1 KB · Views: 176
sehrz said:
Al u clanku stoji da je kazna za neimanje tablice 1000kn [emoji6] ili sam krivo procitao..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Po vazecem ZOSPCu (clanak 244) je 300kn. Ili su im pisali neke druge kazne, ili je krivo napisano u clanku portala.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
MOONSHIELD said:
nije bilo žmigavaca, katadioptera..

Članak 236 da
Iako nam podmuklo nije htio reci sto tocno pise, samo je rekao "di su vam tablice" i poceo pisat svoje. Kad sam pitao zar nije kazna 300kn kaže ne. Reko od kad to?  Kaze od prosle godine, od jeseni.
Hrvoje said:
Praksa karlovčana. Primjer dobre prakse.  :mrgreen:
Da, malo su nas zajebali(ne znanje), ja sam imao zmigavce original ali kifla. 500kn sad, drugi put 1000
 
3alfa3 said:
Po vazecem ZOSPCu (clanak 244) je 300kn. Ili su im pisali neke druge kazne, ili je krivo napisano u clanku portala.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Onda novinar laze [emoji38]

Citat iz teksta:
...Kazna za motociklista koji vozi bez registracije iznosi tisuću kuna.


Ili jednostavno brka pojmove registracije vozila i registarske plocice [emoji2957]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ispada da su karlovčani altruisti. Osim što imaju pravo pisati 1000, mogu i slati na izvanredni tehnički da bi se ti "nedostaci utvrdili tijekom tehničkog pregleda vozila" ali to iz ljubavi prema svemiru ne rade, nego samo odmah naplate 500 na licu mjesta.  :LOL:

18.5.2018. je donesen novi Pravilnik o tehničkim pregledima.
( https://www.cvh.hr/propisi-i-upute/pravilnici/zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama/pravilnik-o-tehnickim-pregledima-vozila/ )

Članak 21.
Na redovitom tehničkom pregledu s ispitivanjem ispušnih plinova motornih vozila te na izvanrednom tehničkom pregledu (sukladno kategorizaciji vozila: L – mopedi, motocikli, motocikli s bočnom prikolicom, motorni tricikli, laki četverocikli i četverocikli, M – osobni automobili i autobusi, N – teretni automobili, O – priključna vozila, T – traktori i R – traktorska priključna vozila), nadzornici tehničke ispravnosti vozila provjeravaju minimalno stavke koje su navedene u tablici iz ovog stavka, a koje je moguće provjeriti s obzirom na konstrukciju i namjenu kategorije vozila koje je pristupilo tehničkom pregledu.


A ta tablica (štreberi neka gledaju na linku) kaže da je nedostatak registarske pločice "veći nedostatak". :mrgreen:

ZSPC mudro zbori:

Članak 236.
(1) Vozila u prometu na cesti moraju udovoljavati propisanim uvjetima glede dimenzija, najveće dopuštene mase, osovinskog opterećenja i zaštite okoliša te imati ispravne propisane uređaje i opremu.
(2) Ovlašćuje se ministar nadležan za poslove prometa da u suglasnosti s ministrom nadležnim za unutarnje poslove donese propise o dimenzijama, ukupnoj masi i osovinskom opterećenju vozila, o uređajima i opremi koje moraju imati vozila i o uvjetima kojima moraju udovoljavati uređaji i oprema vozila u prometu na cestama.
(...)
(7) Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 do 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbi stavka 1. ovoga članka, a nedostaci utvrđeni tijekom tehničkog pregleda vozila, posebnim propisom, kategorizirani su kao veći.
(...)


Članak 290.
(1) Ako policijski službenik ili inspektor cestovnog prometa u okviru svojih ovlasti zatekne vozilo na cesti koje zbog tehničke neispravnosti uređaja i opreme predstavlja opasnost, ugrožava ili ometa druge sudionike u prometu ili je nedostatak uređaja i opreme kategoriziran kao veći ili kao opasan, ako na vozilu ima ugrađene uređaje za davanje svjetlosnih i zvučnih znakova iz članka 153. ovoga Zakona ili na kojem je obavljena nadogradnja, pregradnja ili zamjena serijskog dijela, a vozilo nije podvrgnuto ispitivanju iz članka 276. ovoga Zakona ili ...
(...)
(3) Policijski službenik može narediti vozaču da vozilo podvrgne tehničkom pregledu vozila na cesti ili odveze na tehnički pregled radi utvrđivanja neispravnosti ili narediti u suradnji sa stručno osposobljenim nadzornikom pravne osobe koja upravlja i gospodari javnim cestama, da se izvrši kontrola ukupne mase, osovinskog opterećenja i dimenzija vozila. Ako se na tim pregledima utvrdi da vozilo nije tehnički ispravno ili prekoračuje dopuštenu masu ili osovinsko opterećenje ili ukupnu nosivost ili dimenzije vozila, troškove pregleda i kontrole snosi vozač.
(4) Policijski službenik isključit će iz prometa i vozilo koje nije registrirano ili koje nema propisane registarske pločice ili koje nije u propisanom roku podvrgnuto redovitom ili izvanrednom tehničkom pregledu ili za koje nije produženo važenje prometne dozvole.
(5) Ako vozač ne postupi po naredbi iz stavka 1., 2. i 3. ovoga članka, policijski službenik ili inspektor cestovnog prometa isključit će vozilo iz prometa. Isključenje vozila iz prometa traje sve dok se ne otklone razlozi zbog kojih je vozilo isključeno. Uz zapisnik o obavljenom tehničkom pregledu vozila ili zapisnik o obavljenom tehničkom pregledu vozila na cesti isključeno vozilo moguće je odvesti do mjesta gdje se može otkloniti neispravnost ili nedostatak. Pravo ponovnog sudjelovanja vozila u prometu, nakon isključenja vozila, dokazuje se zapisnikom o obavljenom tehničkom pregledu vozila, kojim je utvrđena ispravnost vozila.
(6) Vozač je dužan isključeno vozilo odmah ukloniti s ceste na mjesto na kojem neće ugrožavati sigurnost prometa ili ometati normalan tok prometa (parkiralište, ugibalište i sl.), a najkasnije u roku od 12 sati vozač je dužan ukloniti isključeno vozilo sa ugibališta i sličnih mjesta.
(...)
(9) Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako upravlja vozilom u prometu na cestama koje je isključeno iz prometa a da u vozilu ne posjeduje zapisnik o obavljenom tehničkom pregledu vozila ili zapisnik o obavljenom tehničkom pregledu vozila na cesti kojem mu je dana mogućnost odvoženja vozila do određenog mjesta gdje se može otkloniti neispravnost ili nedostatak, odnosno zapisnik o tehničkom pregledu, kojim je utvrđena ispravnost vozila.


Rišpekt(ić)!
:mrgreen:
 
Znači, po zakonu je tablica uređaj ili oprema. Zanimljivo....
 
dipsi997 said:
Članak 236 da
Iako nam podmuklo nije htio reci sto tocno pise, samo je rekao "di su vam tablice" i poceo pisat svoje. Kad sam pitao zar nije kazna 300kn kaže ne. Reko od kad to?  Kaze od prosle godine, od jeseni. Da, malo su nas zajebali(ne znanje), ja sam imao zmigavce original ali kifla. 500kn sad, drugi put 1000
sehrz said:
Onda novinar laze [emoji38]

Citat iz teksta:
...Kazna za motociklista koji vozi bez registracije iznosi tisuću kuna.


Ili jednostavno brka pojmove registracije vozila i registarske plocice [emoji2957]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
A kad su novinari znali što pišu, bitan je bombastičan naslov.
 
Kiki_Rotten said:
Znači, po zakonu je tablica uređaj ili oprema. Zanimljivo....
Zanimljivo je i to da sama tablica nije vlasništvo vlasnika vozila, a opet je njegova odgovornost.

Znači probušiš je i staviš šaraf kako je ne bi izgubio i opet si u problemu.

Ahh lipote pravne države.
 
Ja ne znam ali po mojoj poluretardiranoj logici oni nebi smili moci pisati tih 1000 kn bez da je taj nedostatak utvrđen na tehnickom. Znaci zaustavi te, odvede na tehnicki, tamo padas, on pise 1000 kn a ti uz to placas i tehnicki.
Vama je pisao bez tehnickog ali ste platili odma pola tako da vam je proša voz za žalbu, ali da se na to žaliti na sudu bi po meni u najmanju ruku bilo zanimnjivo...
U Zadru imaju praksu da pišu 300 kn i upozore te da sljedeci put kad te uvate bez tablice ides na tehnicki. I mogu rec da su ih zadnjih dana krcati tehnicki. Cak i zbog auspuha su neki završili na vanrednom....
 
ako imaš žmigavce, katadiopter, nosač tablice, stop svijetlo, atestirani auspuh, a nemaš tablicu, mogu ti posaugati macu, a i ne kužim koji k... si mičete tablice ako mislite stajati cipelićima i prašinarima..
 
LemmyZD said:
Ja ne znam ali po mojoj poluretardiranoj logici oni nebi smili moci pisati tih 1000 kn bez da je taj nedostatak utvrđen na tehnickom. Znaci zaustavi te, odvede na tehnicki, tamo padas, on pise 1000 kn a ti uz to placas i tehnicki.
Vama je pisao bez tehnickog ali ste platili odma pola tako da vam je proša voz za žalbu, ali da se na to žaliti na sudu bi po meni u najmanju ruku bilo zanimnjivo...
U Zadru imaju praksu da pišu 300 kn i upozore te da sljedeci put kad te uvate bez tablice ides na tehnicki. I mogu rec da su ih zadnjih dana krcati tehnicki. Cak i zbog auspuha su neki završili na vanrednom....

Članak 255. Zakona o sigurnosti prometa na cestama kaže:

"(3) Tehnički pregledi vozila su: redoviti s ispitivanjem ispušnih plinova motornih vozila, preventivni, izvanredni i tehnički pregledi vozila na cesti.
.
.
.
(9) Popis mogućih nedostataka utvrđenih tijekom tehničkog pregleda vozila i stupanj njihove težine te druga pitanja vezana za način i postupak provođenja tehničkih pregleda vozila propisat će se pravilnikom o tehničkim pregledima vozila i pravilnikom o tehničkim pregledima vozila na cesti."

Članak 8. Pravilnika o tehničkim pregledima vozila na cesti kaže:

(1) Ovlaštene osobe za provođenje početnih i/ili detaljnih tehničkih pregleda su policijski službenici, inspektori cestovnog prometa i nadzornici tehničke ispravnosti vozila.

- Registarska pločica ili pločice nedostaju ili su tako nesigurne/o pričvršćene da bi lako mogle otpasti.
- Natpis nedostaje ili je nečitljiv.
- Nije u skladu s dokumentima vozila ili evidencijama."

ove tri stavke podrazumijevaju "veći" nedostatak (definirano člankom 236. odnosno kazna 1000 - 2000 kn)

Članak 244. Zakona o sigurnosti prometa na cestama glasi (u skraćenom obliku):

"(2) motocikli, traktori, radni strojevi, mopedi i priključna vozila mogu imati po jednu pločicu.
(4) Pločice na vozilu moraju biti postavljene tako da se dobro vide, ne smiju se oštećivati, ne smije se dodavati sadržaj koji nije propisan i moraju biti čitljive.
(7) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač vozila koji nema propisan broj pločica ili na kojem su te pločice postavljene tako da se dobro ne vide ili nisu čitljive."