Novi Yamaha Fazer 6N mi se gasi. Ideje ?

Sada sam bio na putu za Dubrovnik i nekoliko puta sam imao problema. Prvo sam natocio gorivo na INI na izlazu iz ZG kod Lanista. Poceo mi se gasiti nakon 20min voznje. Nakon sto sam stao i ugasio motor i malo pricekao normalno je radio. Tek negdje u Gospicu kad sam natocio novo gorivo prestala su sranja. Mozda jos par puta se ugasio, ne pamtiv previse. Znam da kad sam se vracao vozi sam se u kolono i ponovno se gasio. NIkako nemogu naci obrazac u kom rezimu voznje se gasi. Mozda sam stvarno trebao promjeniti ulje na 5.000km makar ne vidim kakve veze bi ulje moglo imati sa time. Sad imam skoro 10.000km i sad stvarno moram napraviti servis.
 
Imam Apriliu AF1 Futuru 50, i već mi se dva puta samo jednostavno ugasio i nije više htio upalit. Prvi put sam si stavio zamjensku svječicu i upalio je išao dalje bez trokiranja, išao je ko lud. I jučer sam se isto vozio, u 3. sam ga ravukao do jedno 9000 okretaja i prešalto i samo je cuknuo i crkao, onda sam opet skinuo svječicu, i gledao da se nije uhvatila kuglica na nju, no bila je čista, stavio sam rezervnu i ni s njom nije htio upalit, a imao je iskru. I tako sam ga na alnaser vrtio malo bez svječice, vratio sam svječicu nazad, već sam bio odusto i malo sam samo dotaknuo dugme i samo je sastavio, išao sam onda doma, i uopće nije više ni trokiro ni crkavo, odlično je primao gas. AKO KO ZNA ŠTA BI TO MOGLO BIT NEKA MI ODGOVORI???
P.S. Koristim Super 98, prije nego je crko prešao sam 60km u komadu, temperatura mu je bila 60 stupnjeva.8)