NOVO ILI POLOVNO?

Slažem se s perom, za prvi motor je 76ks čisto dosta, ja sam čak mislio da će mi i to biti previše, pa sam uzeo Er-5 sa 50. I nije mi bio preslab 2 sezone, a stekao sam dosta iskustva. Inaće, uvijek se slažem s tvrdnjom da je bolje kupiti jeftiniji motor, pa malo više uložiti u opremu, nego kupiti novi pa radit 3000km godišnje zbog nedostatka novci za benzin/servis/kaj god.
 
Evo kako za ovu sezonu planiram kupiti motor tako malo i pratim cijene po oglasniku, a kako nebi htio kupito nesto staro trazim bas nesto staro do cca 3 god. i tu je velika razlika naspram recimo auti. Večina takvih motora ima dosta visoku cijenu i po meni ispada da je bolje uzeto novi nedo recimo 2004.god.
 
Kako kome.
Netko gleda ovak: 2004. godište, 15000km, ko zna kak je vožen, a za 2000Eur imam novi, rađe ću novi.
A netko gleda ovak: 2004., super izgleda, ima i servisnu, valjda je ok, a za 2000Eur si kupim svu opremu i još mi ostane za benzin.
Sve ovisi o onom tko kupuje i za koju namjeru kupuje- prvi motor, motor za jednu-dvije sezone, motor koji gledam već 5 godina a vozit ću ga još bar toliko... pa se po tome i donose odluke o kupnji.
 
i da se razumjemo način plaćanja uvelike pridonosi odluci.
npr. ako motor ide na kredu vrlo je vjerovatno da ćeš uzet novi(stari otplaćivat ?),dok ako kupuješ za keš možeš kalkulirati novi,polovovni-oprema ............ :misli:
 
Npr.:novi fazer 600 ili malo rabljeni V-Strom.Šta uzeti?
Znam da nisu iste kategorije ali su slične cijene.Oba su super motora.Ista konjaža.
 
Pozdrav
Nov sam ovdje ali ako je kredit u pitanju, kamata ti je skoro upola manja za novi nego za rabljeni motor. Kad tome pridodamo da na starom treba napravit servis, promjenit gume i plocice,  pridodamo i koje ostecenje od kamencica, ogrebotinice na laku od opreme i...., a za novi se da dogovorit i koji servis gratis i oprema se da utopit u cijenu motora tako da i nju mozes otplatit kroz kredit i onda podvuci crtu i vidi koliko te sve kosta i kaj mozes platiti. Oprema mozda ispadne skuplja no tako ces ju moci kupiti jer ce se razvodniti u cijeni motora.
Sretno! (y)
 
Ako češ kupovat novi z750 u karlovcu ti je najpovoljniji i moči češ se dogovorit da nešto od opreme dobiš gratis ili sa velkim popustom!ja ti savijetujem da ipak kupiš novo jer rabljen motor kolko god je uščuvan je daleko od novoga!
 
bikerboy said:
...ja ti savijetujem da ipak kupiš novo jer rabljen motor kolko god je uščuvan je daleko od novoga!
Jeste svi zapeli za novo!
Evo jedan primjer, motor star godinu dana, ima oko 3000km, kao nov, znam vlasnika i prodaje ga za 2000€ manje nego dođe novi. Pa sada ti to ne kupi! A za 2000€ razlike u cijeni opremiš motor kako želiš i još ti ostane love.
 
Medo said:
Jeste svi zapeli za novo!
Evo jedan primjer, motor star godinu dana, ima oko 3000km, kao nov, znam vlasnika i prodaje ga za 2000€ manje nego dođe novi. Pa sada ti to ne kupi! A za 2000€ razlike u cijeni opremiš motor kako želiš i još ti ostane love.

ako se kupuje motor od osobe koju poznas i znas o motoru apsolutno sve, onda moze proci rabljeno .. inace sam za novo
 
Kredit je posebna priča. Novo je novo, ali vi ste to malo previše uzdignuli. Kada se kupuje rabljeno, treba malo više vremena da naiđe dobra prilika, ali naiđe. Nije istina da su svi motori razvaljeni, pogotovo ne oni stari 2-3 godine.
 
bikerboy said:
Ako češ kupovat novi z750 u karlovcu ti je najpovoljniji i moči češ se dogovorit da nešto od opreme dobiš gratis ili sa velkim popustom!ja ti savijetujem da ipak kupiš novo jer rabljen motor kolko god je uščuvan je daleko od novoga!

:misli: Ne mogu si pomoći.

Btw. Ja sam sa KMS-om jako zadovoljan, ali nisam dobio nikakav popust iako sam platio u komadu u kešu.
 
nino said:
Npr.:novi fazer 600 ili malo rabljeni V-Strom.Šta uzeti?
Znam da nisu iste kategorije ali su slične cijene.Oba su super motora.Ista konjaža.

Fazer 600 ima 98KS, V-Strom ima 66KS. Da ne bi bilo zabune.
 
Novo je novo al ima i dobrih polovnih motora-pogotovo ako kupujes od nekog koga znas. Ustvari to i jest jedina kupnje polovnog motora koja je koliko toliko sigurna. Problem sa novim motorom je sto prvo treba brdo novaca,a drugo sto u prve 2-3 godine izgubis na vrijednosti opet brdo novaca.Eto npr. ja bi dao FJR sad za 7500$ al valja doc po nju u Kuwait :mrgreen:
 
kad jednom kupiš bajk i provozaš se...onda ćeš skužit da sve što ti je itko ikad rekao o motorima zapravo uopće nema smisla  :wink:
za prvi veći motor ti preporučam da bude neki polovni sa više od 50 ks i što jeftiniji...
na taj ćeš način naučit što ti zapravo treba kod motora...kakvu vožnju voliš...što ti je manje bitno na motoru i slično...
i onda taj polovni opet prodaš...skupiš još neku lovu...i kupiš novu pilu svojih snova  (y)
 
Goran zzz said:
u Njemačkoj takav motor nađeš za cca 2000eura
samo malo pogledaš po internet stranicama nađeš
nekog prjevoznika koji ti bude uzel za prjevoz 300-350eura
račun možeš dobiti na kojih 700eura (radi manje carine)
tak da ti se rabljeno iz Švabije ne isplati.  :misli:

ak ti Medo garantira za taj motor i ak se odlučiš za rabljeno rađe uzmi
iz hrvatske tu ipak možeš kontaktirati vlasnika u vidu nekih nejasnoća.

al ipak novo je novo :mrgreen:

:cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: