NSR125

kiki.o

Well-known member
pozdrav svima...

Evo zanimaju me vasi savjeti i iskustva uz NSR 125.

Konkretno, zanima me ovaj motor -

http://www.auti.hr/motocikli/motocikli/showAdvert,268838,18,1.html

Prema onome sto vidim, cini mi se dobra cijena za taj motor i to godiste. U kakvom je stanju ne znam, ali i to sam mislio otic vidjet iduci tjedan. AKo tko imna iskustva pa zna, koliko bi kostala jedna generalka na masini? A gume...?

Cisto da znam na koliko se racun moze popeti na kraju. :)

Hvala svima unaprijed na svakom savjetu.

Kristijan

 
ja sam vozio 125-icu ne nsr-ku nego mito125 i moj savjet je za neki 4t 125 npr. cbr125 ak baš mora biti honda, jer te 2t 125-ce su rupe bez dna što se tiče održavanja pogotovo ak radiš puno km po sezoni, ja sam znao na mitu po dva polini kita promjeniti po sezoni, jest da je gušt vozit 2t ali troškovi odrzavanja za motor ta klase su preveliki, neznam mozda je s nsr-om drugačija priča i ne kvari se toliko ali mito je bio katastrofa :wink:
 
Po dvadeseti put ču reč da sam ima puuno 125-ica i nikad generalnu. 125 2t treba pametno vozit, ne derat na hladno, vodit računa o istrošenosti klipnih prstenova i to je to. Ima sam takvih motora sa po 45.000 km na satu, bez greške.A Hondi nsr sam ima 3 komada, doduše sve modeli prije ove sa zeta okvirom i mogu reč da su jedni od najkvalitetnijih. Ako je motor u dobrom stanju, ne klapa klipnjača, pali uredno i ima snage to je više nego fer cijena.Ako voliš 2t uzmi. Ne znam koliko Kiki imaš godina, ali mislim da svaki motorista mora doživit taj 2t osječaj (y).
 
dobar motor....puno trajniji od aprilije 125 rs ili cagive mito 125...Nesto je slabiji po perfomansama...ali zato vraca trajnoscu....Kvalitetan "alu-die cast " okvir...u kojega je masina jednostavno tako integrirana...da lici na jednu cijelinu...Kocnice su ok....zadnja je malo slabija...i losija...Estetika....solidna....plastike su kvalitetne i trajne. Uglavnom...ako naides na dobar motor...uzmi ga....i ako ne patis od nekog full racing look-a....onda je to motoric za tebe.... (y)
 
iskreno, estetski mi se motor ne sviđa, i vjerujem da je podosta slabiji od rs-a kojeg sam imao, ali ako nisi vozio prije ništa, ili tek nekog skutera od 50ccm, vjerujem da ćeš se zadovoljit sa ovim, za jednu, max. dvije sezone!ali je se na tome najlakše naučit! :mrgreen:
i moraš ga pazit ko oko u glavi, meni se na mom rsu malo malo neš sjebavalo, jer ga nisam uredno održavao...
 
Brutall said:
iskreno, estetski mi se motor ne sviđa, i vjerujem da je podosta slabiji od rs-a kojeg sam imao, ali ako nisi vozio prije ništa, ili tek nekog skutera od 50ccm, vjerujem da ćeš se zadovoljit sa ovim, za jednu, max. dvije sezone!ali je se na tome najlakše naučit! :mrgreen:
i moraš ga pazit ko oko u glavi, meni se na mom rsu malo malo neš sjebavalo, jer ga nisam uredno održavao...
nije toliko slabiji od rs-a....ali je zato trajniji....Aprilija je delikatna...honda to  nije....puno vise kilometara napravi nego rs....a i krajnja brzina od skoro 170 km/h...je sasvim u redu....
 
bmw m 5 said:
nije toliko slabiji od rs-a....ali je zato trajniji....Aprilija je delikatna...honda to  nije....puno vise kilometara napravi nego rs....a i krajnja brzina od skoro 170 km/h...je sasvim u redu....


170?nema teorije....pa moj rs je bio otvoren pa sam ga natero 163, i to je blokada blokadi, samo sam gledo kad će me klip opalit u bradu koliko sam ga utero u obrtaje...
 
Brutall said:
170?nema teorije....pa moj rs je bio otvoren pa sam ga natero 163, i to je blokada blokadi, samo sam gledo kad će me klip opalit u bradu koliko sam ga utero u obrtaje...
onda je tvoj rs bio jaaako los... :mrgreen:
 
pa i prijatelj(ajmo to tak nazvat) mi još sada ima rsa(isto novoga ko ja i isto otvoren), i kaže da ga je natero 167, al kao mala nizbrdica je bila!jedva primjetna ali ipak pomaže!tako da je po tome onda svaki rs loš! :?
 
Brutall said:
pa i prijatelj(ajmo to tak nazvat) mi još sada ima rsa(isto novoga ko ja i isto otvoren), i kaže da ga je natero 167, al kao mala nizbrdica je bila!jedva primjetna ali ipak pomaže!tako da je po tome onda svaki rs loš! :?
ja ti govorim za full otvorenu nsr 125 r 1994 godiste.....a te vase aprilije....neznam sta su...i zasto samo 160 idu...??
 
bmw m 5 said:
ja ti govorim za full otvorenu nsr 125 r 1994 godiste.....a te vase aprilije....neznam sta su...i zasto samo 160 idu...??


loša svjećica il gadno gorivo kod nas u pž, neznam! :mrgreen:
uglavnom, ošli smo offtopic, pa čmo prestat s razgovorom, barem u vezi rs-a!
 
Na onon oglasu ne piše koja je kilometraža, ali za one pare motor je i više nego odličan, koliko mi se čini - izgleda original boja i super očuvan. Generalnu ne tribaš radit ako je mašina zdrava, samo kontrolirat karike.

Brzinu od 170 nemoj očekivat, ako bude pokaziva 150 možeš bit sritan.
 
Imao sam takvu prije 10 godina i bio prezadovoljan s njom, nikad nije bilo nikakvih problema s tim motorom za razliku od frendovih cagiva i aprilia. Krajnja brzina je po satu bila 160km/h
 
Nekad sam i ja vozila 125 pa kasnije i 250 nsr i nikad nikakvih problema
a vozila sam i kawasakija 125 isto nikad ništa
zna se da to valja
 
VypeRS said:
Na onon oglasu ne piše koja je kilometraža, ali za one pare motor je i više nego odličan, koliko mi se čini - izgleda original boja i super očuvan. Generalnu ne tribaš radit ako je mašina zdrava, samo kontrolirat karike.

Brzinu od 170 nemoj očekivat, ako bude pokaziva 150 možeš bit sritan.


i meni se ovo čini nekak realnije, nevjerujem baš da je nsr-ka jača od rsa!možda sam u krivu ali nevidim logiku...
 
Nemo02 said:
Imao sam takvu prije 10 godina i bio prezadovoljan s njom, nikad nije bilo nikakvih problema s tim motorom za razliku od frendovih cagiva i aprilia. Krajnja brzina je po satu bila 160km/h
otprilike to je to.....vozio je i ja nekad davno...po satu preko 160.....Sad..koliko je to realno neznam...Ali 150 km/h....to je pak premalo.....za motor od 32 ks... :(
 
bmw m 5 said:
otprilike to je to.....vozio je i ja nekad davno...po satu preko 160.....Sad..koliko je to realno neznam...Ali 150 km/h....to je pak premalo.....za motor od 32 ks... :(

Serijski 32 ???
Pa koliko onda ima RS ako je jači, 35 ??? (iako nekima ima i po 37 :mrgreen:)
 
Hvala svima na savjetima...

Nisam osoba kojoj krajna brzina igra neku vecu ulogu ukoliko se radi o 20ak kmh razlike izmedju pojedinih modela.

Bitno mi je da motor moze imat neku pristojnu putnu brzinu(100-110kmh), a ako treba da se mogu i dvije osobe prevest.

Vidjet cu jos sam, samo su me zanimali vasi savjeti u pogledu tog motora, kao i postavljena cijena na oglasu.

Hvala svima, Kristijan.
 
Imat ce on preko 110, samo moraš zapantit da ga nesmiš turirat na ladno i da livaš full sintetičko ulje u njega. U dvoje ce bit ok za sportski motor, ali u dvoje ćeš morat punit svaku brzinu jer inace nece ic, to mu je dodatno opterecenje, a ti motori i ovako i onako rade u visokim okretajima...
 
Šta se tiće nsr-a odličan je to motor za početnike prijatelj mi ima jednu takvu nsr-ku i prodaje ju ako nekog zanima nek se javi na PP.