nsu pretis 175

trop

New member
Slažem taj motor već jako dugo i uspio je zapaliti nakon dosta godina. Problemi sa strujom je klasika i oko nje vodim borbu, ali imam i drugi problem.
Kad radi, diže nivo ulja u posudi skroz do vrha i onda ga moram ugasiti da se nivo smanji, pa me zanima zbog čega ako netko zna?     :misli:

Ako ima netko servisni manual za njega bio bi zahvalan.
 
daj si provjeri kak si spojio lajtunge kaj idu i z spremnika ulja u blok, i u kakvom su stanju lajtunzi,

u slucaju pucanja lanca isti je cesto znao stisnuti lajtung pa ti smnji protok i zazo ti moze dizati nivo ulja,

jesi li montirao kariku na radilicu u onom djelu gdje ulazi u kuciste uljne pumpe ?

izvadi struju iz bloka i premjesti regler i bobinu na desnu stranu rame, pasu ti dijelovi sa vw Bube 6 voltna struja
 
  imas i na dnu rezervara ulja filter, metalnu mrezicu 
  koja moze biti zastopana
  skini crijevo, ocisti pa probaj opet
 
Karikica je montirana, to sam ponovo provjeravao.
Da li može biti problem u kompresiji, iako na kurbli se osjeti da ju ima.
Karike su nove ali su stavljene pred 5-6 godina ali nije paljeno sve do lani.
 
neznam, nisam nikad imao takav problem s Pretisom  :misli:
 
Rasturio sam mašinu i ništa pametno nisam našao.
Sad bi ju složio malo ljepše nego prvi put kad sam samo karike stavio nove, pa me zanima gdje ima za nabaviti dijelova (brtve, semerinzi, gumice ventila i još hrpa sitnica).
Tražio sam po internetu, nešto sam našao ali neznam jeli to to, pa ako netko zna gdje ima dijelova za sarajevske pretise.
 
Rogina, Masediht na staroj Samoborskoj, svojevremeno je drzal dihtunge glava, imal je i set za reparaturu frgica, ne sjecam se mozda i gumice ventila,
ostale dihtunge sam izrezes, kod njega smo kupovali klingerit i delali doma dihtunge, egh da, bitan ti je i dihtung ventil dekla, onaj pluteni da ti klackalice ili most ne lupaju po deklu.

Ak se dobro sjecam bitna ti je bila udaljenost mosta u kojem je bregasta od ruba glave (ruba na koji sjeda ventil dekl, i ona je iznosila 7mm (nisam 100% provjeri negdje ta svaki slucaj)

Mozda ti jos Horvat na Crnomercu ima kaj djelova, sad ima servi za Piagio i slicno.
 
Evo ti broj od Rogine 01 3390410 Nazoves i provjeris
 
Nabavio pravu knigu za popravak "made in JNA", sve lijepo objašnjeno riječima i slikom, jedino se treba prisjetiti mladih dana i prevesti sa srpskog na hrvatski.
Složeno skoro sve, samo je ostalo još nabaviti gumice ventila, i tu je problem neznam gdje?
Gdje god sam pitao nigdje nema, pa pomagajte - gumice ventila NSU pretis 175.
 
bila su 2 lika u bivsoj Koncarevoj, izmedju Savske i Tresnjevackog placa, kaj su delali proizvode od gume, semeringe gumice ventila i slicno, si pital Masediht ?
 
trop said:
Nabavio pravu knigu za popravak "made in JNA", sve lijepo objašnjeno riječima i slikom, jedino se treba prisjetiti mladih dana i prevesti sa srpskog na hrvatski.
Složeno skoro sve, samo je ostalo još nabaviti gumice ventila, i tu je problem neznam gdje?
Gdje god sam pitao nigdje nema, pa pomagajte - gumice ventila NSU pretis 175.
pa izmjeri promjer(vanjski) vodilice ventila....gdje gumica nalijeze...debljinu samog ventila...pa ti mozda netko bude i nasao nesto slicno.... :wink:
 
bmw m 5 said:
pa izmjeri promjer(vanjski) vodilice ventila....gdje gumica nalijeze...debljinu samog ventila...pa ti mozda netko bude i nasao nesto slicno.... :wink:

Ma nije kao normalna gumica ventila, nego ima šeširić preko kojeg ga nekom čudnom šajbicom pritišče opruga ventila, ne nabija se na vodilicu nego sjedi na njoj.    :misli:

Masediht - njih nisam pitao, s čim se bave? Idem malo poguglat.
 
Još uvijek potražnja za gumicama (plastikama) ventila. Probao ih istokariti iz plastike ali nije to to, nigdje nisam našao za kupiti, pomagajte da nešto iskemijam.
 
vozi bez njih, ionako prdnu nakon 1.000 2 kilometara,

radje daj napraviti bolje vodilice ventila,

osim toga, frend koji je prije 6-7 godina slagao 250 je nasao u Njem. neku firmu kaj dela dijelove za NSU (kupio covjek felge auspuh i jos brdo gluposti)
pa probaj malo proguglati, mozda ti otvori kakav link
 
   a probaj otici kod susjeda na forum     http://forum.bjbikers.com/

   nadam se da moderatori nece zamjeriti sto stavljam linkove
   drugog foruma ali    
   kontam da oni sigurno imaju nekog tko radi dijelove za pretisa
   ili ce ti reci kako da si pomognes
 
Forumasi trebam pomoc vezano za ovaj NSU motor. Pomazem prijatelju prilikom restauracije. Dosli smo do stadija da nam trebaju nove karike a neznamo gdje ih nabaviti? Ako netko zna molim vas pomozite. Unaprijed zahvaljujem...
 
Koliko se sjećam, bilo je još za stare države, da je starija ekipa onda stavljala karke od fiće, odnosno zastave 750 i da su potpuno odgovarale..