o pakiranju

tomee

New member
molim znalce da podijele s nama tajne pakiranja na put

za početak da li to izgleda ovako?
post1110930385568gj.jpg
 
e to i mene interesira.šta ponit na put od par dana :misli: :neznam:
 
ja obično uzmem ono kaj mi stane u kofer a za put na sebi imam opremu.eventualno na sicu se nađe i vreća za spavanje ili onaj mali šator.do sad mi nije niš sfalilo :wink:
e da zaboravila sam i ribički štap :mrgreen:
 
Na našoj stranici ima link na odličnu stranicu jednog američkog putnika koji opisuje sve aspekte putovanja motorom. Samo da nađem.... evo:
http://www.visi.com/~dalebor/#contents
a i Nikola je napisao odličan članak u MotoPulsu br. 50,
a generelni savjet koji sam zapamtio je : količinu stvari koje namjeravate nositi podjelite sa dva, a količinu novca pomnožite sa dva.
Najvažniji savjet je da motor mora biti pripremljen za putovanje, dakle ispravan i pouzdan.
 
tomee said:
molim znalce da podijele s nama tajne pakiranja na put

za početak da li to izgleda ovako?
post1110930385568gj.jpg

a onda do odredista mozes na zadnjem :mrgreen:
 
tomee,sve ovisi o duljini i daljini puta ili misliš kako ovo:
ator3fc.jpg
 
Pa bez torbe nikam,pa vidiš da ju nisam skroz ni rastegnul,stane tu još štošta.

Bili smo na putu koji je trajao mjesec dana,a prešli smo cca 10 000 km!

Jednostavno je za objasniti gdje je šta:


1.TANK TORBA:kamera,fotić,moby i punjači za iste,rukavice(po potrebi,ovisno o temperaturi),nožić(kombinirani),kazete,karte(za slučaj,ak bu dosadno),karte(zemljopisne)i hrpa raznoraznih prospekata i vodiča koje čovjek putem skupi),podloška za parkirnu nožicu(ak je premekani parking ili ak se očekuje kiša noću u kampu),štrik za veš(sa kvačicama),pljuge(i rezervne,naravno)

2.TORBA NA TOP CASE-u:karimati(iliti prostirke na kojima spavaš u šatoru,mi imamo one samonapuhavajuće tvrtke TERM-A-REST),unutar njih su srolana 2 tronošca,te mali roštilj(sklopivi za 2 šnicla-sve po 12 kn)Na torbi (ovisno o vremenu)srolam još i jakne!

3.TOP CASE:šator(raspakiran),vreće za spavanje(one male iz Louisa,idealne za tople krajeve),svi mogući spray-evi(guma,lanac,WD-40),natikače, šatorsko krilo,dio stvari za kuhanje!

4.BOČNI KOFERI:sve ostalo,a nenavedeno!Dakle;obleka(max 6 majica),ostatak opreme za kuhanje(to u tople krajeve nije ni potrebno nositi jer nam klopa uglavnom odgovara),stvari za održavanje higijene,kišnjaci,lockovi i lanac(protiv krađe,a ujedno i za zvezati kacige)!Pošto koferi imaju i mogućnost dvostrukog otvaranja,uvijek još ostane mjesta(za cugu,klopu,suvnir...)!

I to je mislim sve.Ako se još nečega sjetim,dopuniti ću!
 
E nemoj sad tako. Sad si fino zapoceo, sad ocekujem jedan kompletan clanak vezan uz pakiranje da ga mogu objavit na stranicu. Slike su ove dvije dovoljno.
 
Još kad bi svi imali takve ili slične motore bilo bi to super, ali nije tako....
R-ovi nemaju baš toliko mogućnosti, tank torba i zadnji sic su jedine opcije, iako je to sasvim dovoljno za cca do 15-tak dana (nećemo o ekstremima) i ako se prakticira smještaj u sobama, apartmanima i sl.
Ali ako ima više motora i još k tomu i različitih, prtljaga se može i podijelit, ima tu puno varijanti i mogućnosti.....
Jedna od važnijih stvari je pogledat vremensku prognozu, pod pretpostavkom da znaš na koliko dana ideš, pa prema tome odrediš i optimiziraš količinu i broj stvari....
Ja sam npr. za put od 4 dana u Brno imao samo tank torbu, naravno bili smo u sobama....
 
Ma sad mi je dosta. JA DA NOSIM TVOJU PRTLJAGU??????
Oces mi ti ves prati kad dodjemo u kamp???
:evil: :evil: :evil:

Sasa, mislim da bi dobro trebalo razmisliti koga smijemo "pustiti" s nama. Jako je opasno da "biker" koji nije vidio otvorenu cestu i prosle godine je bio cak u Samoboru ide sa nekim za DU. Ja ne mislim biti baby siter. Ako sam u krivo dobro. Onda predlazem da organizator puta uzme "pod ruku" takve i za dva dana, normalno bez preticanja, dodje u Dubrovnik.

Jos nesto. Uvjek, uvjek i uvjek bez obzira na godisnje doba nosi se sve. Pogotovo KISNJAK. Iza brda baba mrda ilitiga mikro klima se promjeni i pocnes se pothladjivati i to svi znaju da je izuzetno opasno.
 
Moju prtljagu netreba nitko nosit, a najmanje ti.
Na osnovu čega ti procjenjuješ koliko sam ja vidio otvorene ceste?
Hoćemo se kladit 'ko je napravio više km prošlu godinu ili općenito na motoru? A ta se kilometraža ne radi doSamobora....
Kišni nosim uvijek, al postoje ljudi koji nisu umjereni u količini stvari koje nose, pa pretjeraju s nepotreebnim.
Ja sam samo iznio neka ograničenja koje postoje zato što ljudi voze različite motore, a ak nemaš kaj pametno za reći, nemoj vrijeđat.
 
Mrki da ti se ispricam. Tebe je islo samo ovo sa prtljagom. Ono ostalo se odnosilo na XY clanove. Sad cu popravit.
 
Nije bad, al ne volim atak na sebe bez razloga, ja se dugo vozim na motorima, organizirao sam puno vožnji i napravio puno kilometara i sam i u grupnoj vožnji, uostalom pitaj Juru, zadnje dve godine smo išli zajedno u Brno, al to je samo manji dio.
Sve je stvar dobre organizacije, samo ima različitih ljudi, neki, recimo, nevole i ne žele ići u kamp, pa spavaju u nekom smještaju i automatski trebaju manje stvari, neko nosi šator koji je za dvoje ili troje, tako da nemoraju svi itd. ima tu puno tih sitnica i sve se to može dobro uskladit, samo treba volje i vremena, a tog je danas sve manje...