ocajnicki trebam pomoc

Malossi

New member
zasto mi se mini ugasi kad mu ugasim cok :misli: :misli: :misli: :misli: :misli: :misli: :misli: :molim vas pomagajte :shock: :shock: :shock: :shock:hvala unaprijed
 
jesi siguran da ugasiš čok, a ne da ga upališ ... ;)

kod običnog kineza zračnjaka je čok uključen ako je prema gore ... a ako je prema dole onda nije pod čokom ... ;)
 
prema dole je pod cokom zato sto je glasniji i znam da je pod cokom ali cim ja ugasim cok nestignem se ni okrenit ni dat gas on vec crkne........
 
prema dole NIJE pod čokom ... ;)

(ako pričamo o zračnom kinezu)
 
jeeeeeeeeee cujem pa nisam glup.......valjda.....mozda i jesam ali nisam sad ler mu je jaci jedno 100 puta kad je dole a jedino moze upalit kad je dole i sta ti to govori
 
jel imaš ovakav karburator .... ? (siguran sam da imaš, ako pričamo o zračnom kinezu)

carb1.jpg


e pa ajde MOLIM TE budi "glup" i poslušaj me šta ti govorim ... a zatim pogledaj i slike koje ću ti staviti .... a zatim pročitaj i text ispod slika.... a i na slikama...

carb2.jpg

carb3.jpg


e sad, kad smo i ovo apsolvirali, imaš na karcuratoru mali mesinkani (žuti) vijak sa oprugicom sa lijeve strane... taj vijak ti je za štelanje ler gasa.... odvrni ga malo ako ti je prejak ler gas kad UGASIŠ čok, odnosno kad spustiš polugicu prema dole... ako ti je pojačan ler gas, NEMA ŠANSE da ti upali kad je UKLJUČEN čok, odnosno kad ti je polugica gore ...
 
ok ali strasilo .ma zns sta ja u  danas kad skinit tocak i gljivu i vidit ali ja mislim da je obrnuto i zato on onda samo upali kad jecok dole
 
ja ima isto pitanje, zašto mi se mini ugasi kad ugasim čok? :LOL:

preko zime ga uopće nisam palio pa sad imam problema sa paljenjem. očistio sam fergazer i kad sam ga palio neće raditi bez čoka, kad podignem polugicu hoće se razletit kak radi, čim ju spustim ugasi se?? doduše nisam montirao filtar zraka gore ali sumnjam da bi to mogao biti razlog, ili je?
 
meni je obrnuto ja kad spostim dole radi a kad dignem gore crkne.....
 
pa tak bi otprilike i trebalo biti :misli:
kad je motor zagrijan ne može raditi sa prebogatom smjesom pa kad podigneš ručicu čoka dobi više benzina, tj. manje zraka i motor se ugasi.
 
Provjeri ler dizu da nije smet došel...  :misli:
 
STRASILOoo ljubim te takvog pametnog sve mi je doslo na mjesto skinio sam gljivu i vidio da je onako kako ti kazes dolje ugasen a gore upaljen cok.................... i zasto mi se ugasio zato sto nije dobio zrak i nije mogo radit sa cokoom ...i sad je sve ok hvala puno.....strasilo imas pivo u zeljezari.....................XD
 
zar niej bilo jednostavnije da me poslušaš odmah nakon drugog posta ...  :jesus:

:piva:
 
Strašan lik taj strašilo...  :LOL:
 
z-1000mk said:
Strašan lik taj strašilo...
:LOL: :LOL:
Sreća da čovjek ima toliko živaca i snage da sve i slika i dokazuje da bi nekome pomogao.

@Malossi
Jače ti se čuje kada je čok 'dignut' jer ti ga čok prigušuje


kruns said:
ja ima isto pitanje, zašto mi se mini ugasi kad ugasim čok? :LOL:

preko zime ga uopće nisam palio pa sad imam problema sa paljenjem. očistio sam fergazer i kad sam ga palio neće raditi bez čoka, kad podignem polugicu hoće se razletit kak radi, čim ju spustim ugasi se?? doduše nisam montirao filtar zraka gore ali sumnjam da bi to mogao biti razlog, ili je?

Mislim da ''ili je?''.
Sa čokom prima manje zraka i radi a kada čok digneš, ugušiš motor...previše zraka - kriva smjesa (mislim da se kaže presiromašna  :misli: - ajde ispravite me tko zna ali se nemojte svađati i ponovo otići u teški off  :LOL: )
 
kruns said:
ja ima isto pitanje, zašto mi se mini ugasi kad ugasim čok? :LOL:

preko zime ga uopće nisam palio pa sad imam problema sa paljenjem. očistio sam fergazer i kad sam ga palio neće raditi bez čoka, kad podignem polugicu hoće se razletit kak radi, čim ju spustim ugasi se?? doduše nisam montirao filtar zraka gore ali sumnjam da bi to mogao biti razlog, ili je?

Ako ti je iglica na šiberu previše spuštena, onda dobija premalo goriva i još kad mu otvoriš zrak, jednostavno ne može raditi ... ili si pri sastavljanju nešto krivo napravio ...

ali probaj ga jednostavno malo isturirati i pustiti da se ugrije.... pa onda tek spusti čok ... i naravno da sve to radiš sa friškim gorivom, odnosno friškom mješaninom ... NIKAKO sa gorivom koje je stajalo u rezervaru ..  (y)
 
motor je do zimus radio najnormalnije, onda sam ga stavio u garažu i zaboravio sve do sad.
iglica na karburatoru je dignuta do kraja i to sam napravio čim sam ga kupio, gorivo sipam uvijek friško napravljeno sa stihl uljem i 2% mješavinom. ustvari uspio sam ga upaliti samo jedan put ili dva put i to sam sa špricom ulio malo benzina ditrektno u usis pa je upalio, inače neće koliko god ga kurblam a svjećica je nakon toga suha. iz nekog razloga neće povući gorivo u cilindar a očistio sam fergazer i stavio novi filtar goriva. pipica na fergazeru radi, plovak također. pogledao sam i diznu i nije bila začepljena ali je ona rupica skroz mala (cca 0,2 mm) pa mislim da je možda čak korodirala i praktički zatvorila dotok goriva. osim toga ništ drugo mi ne pada na pamet zbog čega neće raditi. jel znate koliko bi trebao biti promjer dizne i da li se može proširiti i na koji promjer da motor još malo živne?
 
kruns said:
motor je do zimus radio najnormalnije, onda sam ga stavio u garažu i zaboravio sve do sad.
iglica na karburatoru je dignuta do kraja i to sam napravio čim sam ga kupio, gorivo sipam uvijek friško napravljeno sa stihl uljem i 2% mješavinom. ustvari uspio sam ga upaliti samo jedan put ili dva put i to sam sa špricom ulio malo benzina ditrektno u usis pa je upalio, inače neće koliko god ga kurblam a svjećica je nakon toga suha. iz nekog razloga neće povući gorivo u cilindar a očistio sam fergazer i stavio novi filtar goriva. pipica na fergazeru radi, plovak također. pogledao sam i diznu i nije bila začepljena ali je ona rupica skroz mala (cca 0,2 mm) pa mislim da je možda čak korodirala i praktički zatvorila dotok goriva. osim toga ništ drugo mi ne pada na pamet zbog čega neće raditi. jel znate koliko bi trebao biti promjer dizne i da li se može proširiti i na koji promjer da motor još malo živne?

znači skinuo si pipu i sam se uvjerio da gorivo curi, da pušta?

fergazer si rastavio kompletno i očistio?

kad kažem kompletno, mislim i na one dijelove unutra šta se šarafcigerom daju skinut....

 
strasilo posto si jako pametan (,,,,,,,,,,nesprdam se mislim ozbiljno pametan je,,,,,,,,,,,)zasto mi se motor gasi kad ga vozim gusi mi se i crkne kad ga ja ponovo upalim pređem 50 m i opet zasto pomozi.......molim te
 
postoje dvije mogućnosti ...

1) treba podesiti nivo goriva u karburatoru ... odnosno, sad je nivo pre nizak i potroši gorivo prije nego nacuri ...

2) prosvirali semerinzi na radilici i treba ih zamijeniti  ..