Odakle je Akrapovicj???

Oggi

New member
Verovatno vama zvuci glupo pitanje ali ja ne znam, jel to zaista najbolji auspuh na svetu i ajde please napisite jos nesto o toj firmi, POZDRAV!!!
 
Slovenija ja mislim... :shock:
a mene opet zanima odakle je Šakal onda? :shock:
 
a jes jes..Šakal je iz Hrvatske.... :D i to jedino mi kreteni Bubamo stranu riječ! :shock: a imamo naše lijepo slovo Š! :mrgreen:
 
Kao što su rekle kolege gore Akrapović je iz Slovenije.

Ukratko:

To je tvrtka koja je započela svoje poslovanje 1990. g. sa samo 6 zaposlenika. Proizvodi ispuhe za 4-T motocikle i u tome je specijalizirana. Danas ima 170 zaposlenika i jako dobru (zasluženu) reputaciju.
 
Sa Akrapovićem dobiješ sigurno a i pogleda na njihovoj stranici koliko.
Isto tako sa svakim otvorenim topom ćeš dobiti nešto na snazi ali ne puno.
 
za razliku od drugih proizvodaca motor sigurno ne gubi snagu, ako dobijes onda je to skoro neprimjetivo, osim sto se tice zvuka.
druga je stavar ako ugradis kompletni sustav sa granama... i nakon toga nastimas motor, stavis drugi filter zraka... al opet neces dobiti tko zna koliko + snage.
 
A da li je Akrapovic najbolji izduv ili ne??? koji je bolji, npr YOSHIMURA, FORCE???
 
Pa zar je to toliko bitno! :bonk:
Svi topovi renomiranih proizvođača su ti tu negdje!
 
Al Bogte ja nikad čuo za taj spuh :oops:
a valjda bude zanimljivo....

e jedno pitanje....koliko se to otprilike dobije na 4T mašinama kad se spuh stavi??? znam na dvotaktašima da se dobije onooo..do jaja! ja sam na skuteru dobio 15krajnje....što je tada za 50kjubika stvarno puno....
ali sada kad sam ga proširio na 70 sad mi je i potreban otvoreniji auspuh....e pa što želim pitat? želim pitat dal se na motociklima nakon ugradnje spulje mora nešto drkeljit po mašini??? mijenjat ili ga sam grunete i to je to la stoRia e finita...TO mene zanima...
 
Mislim da bi malo trebalo karburatore uštimat da daju malo više goriva ali to samo mislim - nemam pojma.
A ja dok sam na svoj motor stavio otvoreni auspuh tip mi je rekao da ne treba ništa štelati budući da mi motor ima ubrizgavanje tj pun k.... senzora i da on sebi sam radi smjesu.
Pa iskreno i mene zanima odgovor na ovo pitanje. :misli:
A što se snage tiče to si pogledaj na Akrapovićevoj stranici. Npr moj motor sa Akrapom dobije 1.8 ks što je ništa.
A bilo je u Moto Pulsu dok su na XJR stavili komplet sustav sa granama da je dobio oko 10ks dok je CBR954 samo sa Akrapović topom dobio oko 4ks.
 
auspuh kod 2t mašina je jako bitan, dok kod 4t i nije u tolikoj mjeri. uglavnom dobije se 5-10% više snage na 4t sa otvorenim auspusima
 
jolly the roger said:
auspuh kod 2t mašina je jako bitan, dok kod 4t i nije u tolikoj mjeri. uglavnom dobije se 5-10% više snage na 4t sa otvorenim auspusima
slažem se kolega :D
 
Veli Akrapovič (ja čito razgovor s njim):u normalnoj upotrebi možeš nešto dobit samo s topom ako voziš 1000ccm,ali za 600 bi ttrebo bit komplet spuh.To je otprilike kak se sjećam.Ako misliš stvarno dat jako puno love,dođeš tamo stričeku,onda on tebe pita kak se voziš,kolko okretaja,kakve ceste,bla,bla,onda nudi jednu od tri početne verzije,pa proba,pa štelanje itd....Dobiš jako puno i daš jako,jako puno.Koliko sam ja pratio,spuhovi su naj na svijetu.Firma se u početku zvala Scorpion (još ima taj logo),a kad je stvorio renome,stavio je svoje prezime.Mislim da je inače iz Grosuplja(30 km prije Ljubljane od ZG).Vrhunski mehaničar,mislim da je radio i za Ducati za SBK,ali doma.Među prvima radio stvari od karbona. Osobno iskustvo:za 2T je spuh jaaaako važan za snagu(to je cijela znanost),a za 4T za snagu i još više za okretni moment.Vozim chopera i frend mi je napravil spuh od inoxa:zvuk ludilo,pucanje na svakoj promjeni gasa,ali sam imal samo ler i puni gas.U sredini ništa.Mrtav.
 
Mislim da su ime promjenili jer se na tržištu počelo pojavljivati puno kopija te su promjenili ime i onda ga zaštitili tak da se više nisu mogle kopije legalno prodavati. Mislim!
 
Medo said:
Mislim da su ime promjenili jer se na tržištu počelo pojavljivati puno kopija te su promjenili ime i onda ga zaštitili tak da se više nisu mogle kopije legalno prodavati. Mislim!
tako nesta sam i ja cuo.