Održavanje lanca - ajmo definirati!!!!(prvi dio)

Kojim sredstvom čistite lanac?

  • Kupovno sredstvo (sprej)

    Votes: 17 34.0%
  • Nafta

    Votes: 15 30.0%
  • Benzin

    Votes: 4 8.0%
  • Petrolej

    Votes: 2 4.0%
  • WD

    Votes: 12 24.0%
  • Motorno ulje

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    50
  • Poll closed .

Z500

New member
S obzirom da na forumu ima dosta različitih mišljenja ajmo zaokružiti ovu temu u sljedećih 7 dana - jednom zauvijek.
 
kako zaključiti ?  :misli:

pa i nakon sedam dana će ljudi čistiti lanac sa istim sredstvima kao i danas...
 
Je, slažem se. Al se nadam da će pomoći novim "bajkerima" kod održavanja. Vidiš da je mnogo takvih tema i pitanja na forumu. Zato pokušajte glasati!
 
NAFTA i samo NAFTA
zašto?
zato što:
1.kupovna stedstva su skupa,trebao bih 2- 3 spreja za čišćenje jer kad perem lanac onda ga volim temeljito oprati pa potrošim i do 1 litru nafte.

2.benzin je agresivan za O ringove pa njega što dalje od lanca

3.petrolej??....nisam probao ali što bih isprobavao kad je nafta OK :)

4.WD sam nekad prije koristio ali sam odustao jer WD ima karakteristiku da na 
  lancu ostavlja fini zaštitni sloj i na taj način sprečava prijanjanje mazivnog 
  sredstva na lanac

5.motorno ulje??......ma tko još pere motornim uljem?? :misli:

 
sssss said:
nafta ili benzin za čišćenje, a onda sprej za lanac....


...tko te nagovorio na benzin.OTROV za lanac.Nafta ili neki spray za čišćenje,a na to spray za podmazivanje.Koji?Koji voliš,važno da maže :mrgreen: .Bok.
 
Ako cemo tako onda i nafta nagriza gumice..... jest masna al isto nagriza koliko-toliko.
Znaci cim onda ocistit lanac? I svako koliko cistit?
 
KAWA-Z-750 said:
Ako cemo tako onda i nafta nagriza gumice..... jest masna al isto nagriza koliko-toliko.
Znaci cim onda ocistit lanac? I svako koliko cistit?


Kupovnim sredstvom (sprej) :mrgreen: :mrgreen:
 
otkad znam za sebe i motore ( a tata me napravio na moto-susretu  :mrgreen: ) prali smo lanac benzinom, nakon toga prinudno sušenje kompresorom i podmazivanje spray-om ... i nikad nam se lanac nije žalio za kvalitetu usluge...  :mrgreen:
 
nafta

ivasol mi se isto čini ok izbor al mi se ne sviđa što se mora ispirati vodom tak da poslije ostaje sve totalno suho, poslije nafte bude kolko tolko malo masno
 
sssss said:
nafta ili benzin za čišćenje, a onda sprej za lanac....

(y) (y) (y)
 
Ma kako se uspije potrošit litra benzine na oprat lanac, ne mogu virovat. Malo na krpu, pa skineš ovo okolo, pa onda još da ga uglancaš. Nakon toga možeš pinelom (kistom), izvuć sve između. Ispereš, pričekaš da se osuši, pa  napraviš đir oko kuće i onda posprejaš lanac ili ga napinelaš (kistom).
Dosta ljudi ima svoje metode. Meni je daleko najlakše kistom uvući zaštitu na lanac. Ako ga sprejam, zaserem sve okolo. E, da, perem petrolejem i skroz je ok.
 
wd-om nasprejam i lanac i sve okolo. 8)
onda pranje s woshem mali đir i onda motulov sprej za podmazivanje.
sve pet,kako na hondi tako i na kawi
 
Naftom cistim lanac.
-Jeftinije je
-Ne zamaze cijelu felgu kao sprej
-Nakon pranja lanac nije suh vec malo mastan sto je povoljno kod prve voznje nakon pranja, brze se o-ringovi zastite
-Jesam li rekao da je jeftinije? :D
 
VEKI said:
wd-om nasprejam i lanac i sve okolo. 8)
onda pranje s woshem mali đir i onda motulov sprej za podmazivanje.
sve pet,kako na hondi tako i na kawi
Mislis na miniwash?
Osobno ga izbjegavam, cak i prati motor sa tim. Voda se pod pritiskom lako zavuce u lezajeve felgi, vilice, pogotovo u lanac, moze saviti krilca radiatora, uci u elektricne sisteme, razne sklopke...Miniwash je dobar samo za krossere kad su puni blata. Primjena na lagano prljavim motorima (cestovna voznja) nema smisla jer ne skida prljavstinu. Prljavstina se skida spuzvom i deterdjentom. Tu je dovoljan i obican tus sa normalnim pritiskom.

Wd unistava o-ringove, osim ako ga na brzinu peres a to opet nije kvalitetno
 
  • Like
Reactions: tomo21
mazite lanac ovim http://www.louis.de/?topic=artnr_gr&artnr_gr=10004198  i nece vam se lovit sve i svasta za njega i nemas potrebe prat ga 6 puta godisnje. samo svakih 300-400 sprrrriiiiiccc ii dalje gas (y)
 
evo cudne informacije ali tocne!! Uzeo sam Manual od mog motora i trazi sve u vezi lanca i ljepo nadjem da pise ovako:  Ako je pogonski lanac prljav za ciscenje koristiti Diesel ili kerozin (y) eto to sam procirao, e sad meni je serviser rekao ne sa naftom jer gumice nabubre nego da perem sa benzinom 98 tj da trazim sto jaci benzin jer da sto pre ispari, e sad ko je tu lud :misli: