Odšteta od Hrvatskih cesta nakon pada

Sve je to ok samo mora sve to sam dokazati.
Odvjetnik se ne može pozvati na presedan.
Cijela ljepota našeg pravnog sustava je ako sudac prihvati da je 1+1=2 drugog ništa ne obavezuje da to prihvati i ne dosudi da je 1+1=3 🙃🙂

ne postoje presedani, postoji ujednačavanje sudske prakse, i presude/revizije vrhovnog suda koje ipak jesu obvezujuće za niže sudove tako da se itekako može pozivat na ranije presude koje mu idu u korist, pogotovo ako su prošle VS... što naravno lokalnog šerifa na općinskom sudu ne obvezuje da ne zaključi da je 1+1=3...
 
  • Like
Reactions: koss
Stvarno dobro se održavaju ceste...koliko neravnina samo na našim auto-cestama ima...gdje popuca, uliju onaj katran, di vise popuca, narežu par 100 metara cestu...kad krpaju rupe, ta zakrpa nikad ne može biti u livelu, ili je iznad pola cm ili ispod pola cm...,a kad naprave novi sloj...onda sljedeći koji mjesec to prekopaju 4-5 puta, jer su nešto zaboravili i opet pokrpaju sa zakrpama... i onda još svako malo postave one policajce ležeće..., glavno da oni dobro nabiru naknade...
 
  • Like
Reactions: tegla
Kažem, nije.
To je duboko korumpurina organizacija koja izvlašćuje ljude s djedovine maozedong metodama, a o trgovanju s uvjetima za građevinske dozvole da ne govorim. Uz sve ostale probleme koje mi na motorima svaki dan gledamo.
Kao i svaka firma ovdje koja u nazivu ima pridjev "hrvatsko".
 
  • Like
Reactions: prpa and Shepa
Mhm, dooobro, pišem komunjare;

gvo, balky1, prpa i Shepa (obojica odprije poznati kao mrzitelji svega šta je hrvatsko)

Screenshot_20231012-164659_Opera Touch.jpg
 
Stvarno dobro se održavaju ceste...koliko neravnina samo na našim auto-cestama ima...gdje popuca, uliju onaj katran, di vise popuca, narežu par 100 metara cestu...kad krpaju rupe, ta zakrpa nikad ne može biti u livelu, ili je iznad pola cm ili ispod pola cm...,a kad naprave novi sloj...onda sljedeći koji mjesec to prekopaju 4-5 puta, jer su nešto zaboravili i opet pokrpaju sa zakrpama... i onda još svako malo postave one policajce ležeće..., glavno da oni dobro nabiru naknade...
Ma xt gazi to ko plitak potok. Jednom sam prosao kroz crveno u zoni radova a ono auto kontra stize skocio na 20-30cm nizu razinu makadam di su iskopali cijelu traku s 40km/h. i onda po zatvorenoj tracim dalje. Kad je bio y u izgradnji naletio na staroj cesti na 2km kanal prekopanu cijelu cestu zatvoreno i ocu se pm vraćat 5km pa na y. Ljepo kroz sumu i po nasipu se spustio na poluatocestu i poslje opet izasao van na divlje jer nisam uzeo tiket...

Nabijem na k i čekanje i semafor i vječite radove od 10 mjeseci plus pa završe radovi pa krenu drugi od 12 mjeseci
 
  • Haha
Reactions: Paf
Pripazite se sutra malo Fredya... Petak 13.,je...
 
Bas da pitam za moju situaciju od nedavno.
Naletio sam motorom na izfrezanu i djelomicno raskopanu cestu, pripremljenu za navlacenje novog sloja asfalta.
To je bilo u nedjelju popodne, nije bilo privremenih semafora i sl. ,van radnog vremena uglavnom, i pocetak tih radova je bio bas u pola zavoja, tako da sam posteno flisnuo.
Imao sam u sebi i par piva,te isao brze od ogranicenja.
Zapisnik policije navodi sve to, alkohol, nisam prilagodio brznu uvjetima itd..., ali i to da su radovi bili oznaceni privremenim znakovima,30kmh maksimalna brzina, i valjda znak za radove na cesti.
Uglavnom,kriv sam si sam svakako, ali, dali bi ipak moje osiguranje,tj. polica motora, priznalo sta po pitanju ozljeda?
🤔😁
 
Dobio izvid štete relativno brzo, ponudu servisa brzo, policijski zapisnik na jedvite jade (zvao par dana nakon nesreće, rekli mi da pošaljem mail, poslao, nitko ništa, zvao jednom tjedno, svaki put identična priča, poslao mail opet sa napomenom da mi se jave povratno, javili se, drugi dan dobio zapisnik) i jučer sam to poslao na Hrvatske ceste.
Odvjetnica kaže da nema razloga da ne dobijem odštetu jer su ceste u zapisniku navedene kao da su uzrokovale saobraćajku i piše da se pokreće prijava protiv njih radi izazivanja nesreće (znači krivi 100%).
Hrvatske ceste nisu odgovorile. Ako ne bude odgovora do ponedjeljka, zovem i šaljem opet.
Ako opet u roku 7 dana ne odgovore, tužba sa svjedokom.

Klasika hrv. birokracija, kombinacija uhljeba i ignoriranja u nadi da će se odustati. Odustati neću, ništa me ne košta zivkati.
 
Ako mislite izvuci nešto od Hrvatskih cesta, li države., i kad niste krivi, bi-ćete krivi, i još će te vi platiti njima...,
 
Bas da pitam za moju situaciju od nedavno.
Naletio sam motorom na izfrezanu i djelomicno raskopanu cestu, pripremljenu za navlacenje novog sloja asfalta.
To je bilo u nedjelju popodne, nije bilo privremenih semafora i sl. ,van radnog vremena uglavnom, i pocetak tih radova je bio bas u pola zavoja, tako da sam posteno flisnuo.
Imao sam u sebi i par piva,te isao brze od ogranicenja.
Zapisnik policije navodi sve to, alkohol, nisam prilagodio brznu uvjetima itd..., ali i to da su radovi bili oznaceni privremenim znakovima,30kmh maksimalna brzina, i valjda znak za radove na cesti.
Uglavnom,kriv sam si sam svakako, ali, dali bi ipak moje osiguranje,tj. polica motora, priznalo sta po pitanju ozljeda?
🤔😁
Pazi da ti ne priznaju ozljede izrovane ceste i dusevne boli sastruganog asfalta.😄
 
Klasika hrv. birokracija, kombinacija uhljeba i ignoriranja u nadi da će se odustati. Odustati neću, ništa me ne košta zivkati.
Trebao si odmah odvjetnika uzeti da im on posalje. To je teze ignorirati, a kosta te simbolicno.


Ako mislite izvuci nešto od Hrvatskih cesta, li države., i kad niste krivi, bi-ćete krivi, i još će te vi platiti njima...,
Pusti, moze se to razvikati medijski bez problema. Samo neka ih goni dokle ide.
 
Trebao si odmah odvjetnika uzeti da im on posalje. To je teze ignorirati, a kosta te simbolicno.



Pusti, moze se to razvikati medijski bez problema. Samo neka ih goni dokle ide.
Ha jbg, uvijek stignem sa odvjetnicom.
Za medije se slažem, 24 sata i index se vjerojatno raduju takvim pričama. Pogotovo jer imam dokaz da je 24hr kasnije ulje bilo tamo i dalje.
 
  • Like
Reactions: tegla
Ha jbg, uvijek stignem sa odvjetnicom.
Ne moras ih tuziti da bi angazirao odvjetnika, to sam htio reci. To sto si im ti slao mailove je mozda bolje da odvjetnik posalje, puno drugacije na to gledaju i brze reagiraju.
Svakako updejtaj kada se sto promijeni, pratimo sa zanimanjem. I sretno!
 
Bas da pitam za moju situaciju od nedavno.
Naletio sam motorom na izfrezanu i djelomicno raskopanu cestu, pripremljenu za navlacenje novog sloja asfalta.
To je bilo u nedjelju popodne, nije bilo privremenih semafora i sl. ,van radnog vremena uglavnom, i pocetak tih radova je bio bas u pola zavoja, tako da sam posteno flisnuo.
Imao sam u sebi i par piva,te isao brze od ogranicenja.
Zapisnik policije navodi sve to, alkohol, nisam prilagodio brznu uvjetima itd..., ali i to da su radovi bili oznaceni privremenim znakovima,30kmh maksimalna brzina, i valjda znak za radove na cesti.
Uglavnom,kriv sam si sam svakako, ali, dali bi ipak moje osiguranje,tj. polica motora, priznalo sta po pitanju ozljeda?
🤔😁
Ništa od toga, plati pa cugaj dalje.
 
Ne moras ih tuziti da bi angazirao odvjetnika, to sam htio reci. To sto si im ti slao mailove je mozda bolje da odvjetnik posalje, puno drugacije na to gledaju i brze reagiraju.
Svakako updejtaj kada se sto promijeni, pratimo sa zanimanjem. I sretno!
Hvala!

Ma razumijem, ali ne da mi se jebati sa odvjetnikom ako nema potrebe. Budem u idućem mailu priprijetio odvjetnikom i dokazima da i dan poslije nije bilo očišćeno.