Odšteta za prometnu

y-fz6n

New member
Molim Vas za Vaša iskustva. Imao sam prometnu u kojoj sam zadobio teške povrede-dvostruki prijelom bedrene kosti sa međuulomcima-ulomci dislocirani,potres mozga,višestruke površinske ozljede glave,kontuzija prsnog koša i višestruke otvorene rane-nespecificirane. Za nesreću je kriv vozač auta koji je sa sporedne ceste izletio na glavnu i meni oduzeo prednost. Zabio sam se u njega ,preletio auto i sletio 30m dalje. Motor pukao na dva dijela,slomljena vilica...ukratko totalka. Nosio sam kacigu i nisam imao alkola u krvi. Operiran-ugrađena šipka u nogu,u bolnici dobio dekubitus na peti i parezu peroneusa(tzv.padajuće stopalo). Otišao u toplice gdje me nakon 7 dana vraćaju doma jer se otvorila rana i gnoji se. Nakon višekratnog čišćenja(čitaj rezanja) rane-zašiveno. Opet bio u toplicama-25dana. Evo prošlo punih 7 mjeseci a ja još sa štakama i bez pokreta u stopalu. Zbog te nesreće ne radim a troškovi lječenja su vjerujte ogromni pa sam čak morao posuđivat lovu za lječenje. Kako sad stvari stoje morat ću posuditi još love za lječenje pa me zanima koliko mogu očekivati od odštete(da znam dal ću moći vratiti posuđeno) Molim Vas ako netko zna i ima iskustva u tome da mi kaže kakva su Vaša iskustva. Zahvaljujem!
 
Po pravilu bi bez problema trebao vratiti sve ulozeno u ljecenje + propustene dnevnice + nadoknadu za invalidnost + jos dosta toga (zavisi od sposobnosti odvjetnika) u svakom slucaju nakupit ce se jako ljepa cifra
U tvom slucaju koji se cini dosta cist najpametnije bi bilo angazirati odvjetnika specijaliziranog za takve slucajeve, i dogovoriti s njim da radi na postotak
Pokusaj se dobro raspitati da nades nekog sto iskusnijeg i dokazanijeg u takvim predmetima jer razlika izmedu osrednjeg i odlicnog odvjetnika u ovom slucaju moze znaciti vise desetaka tisuca kuna
Jedini problem je sto odstetni zahtjev kao takav moze uci u proceduru tek po zavrsetku ljecenja, sto ce nazalost potrajati jos neko vrijeme
Dakle prvi korak naci sto prepredenijeg i iskusnijeg odvjetnika za odstetne zahtjeve
 
dobro jozi govori,tek kad ličenje završi,al bi bilo dobro več nać nekog odvjetnika,da se pozabavi malo.oni ti uzmu 10-15% od onog šta ti dobiješ,tako da je i njima u interesu da bude šta više. moj slučaj je vodija Palinič
 
jozy said:
Po pravilu bi bez problema trebao vratiti sve ulozeno u ljecenje + propustene dnevnice + nadoknadu za invalidnost + jos dosta toga (zavisi od sposobnosti odvjetnika) u svakom slucaju nakupit ce se jako ljepa cifra
U tvom slucaju koji se cini dosta cist najpametnije bi bilo angazirati odvjetnika specijaliziranog za takve slucajeve, i dogovoriti s njim da radi na postotak
Pokusaj se dobro raspitati da nades nekog sto iskusnijeg i dokazanijeg u takvim predmetima jer razlika izmedu osrednjeg i odlicnog odvjetnika u ovom slucaju moze znaciti vise desetaka tisuca kuna

Jedini problem je sto odstetni zahtjev kao takav moze uci u proceduru tek po zavrsetku ljecenja, sto ce nazalost potrajati jos neko vrijeme
Dakle prvi korak naci sto prepredenijeg i iskusnijeg odvjetnika za odstetne zahtjeve
Dobar savjet ali s tim da to što žurnije napravi - vrijeme čini svoje  (y)

Pokretaču teme želim što brži oporavak i nadam se dobru nadoknadu izgubljenih živaca,zdravlja i povratak na posao i motor.
 
Jesi li već dobio od osiguranja naknadu za materijalnu štetu? Priznali su ti stopostotni iznos ili imaš podijeljenu odgovornost?
 
Jeli utvđena tvoja brzina kretanja u trenutku nesreće?!  Jeli prošao sudski postupak prometne nesreće (jeli bilo vještačenje)!? Jeli vozač osobnog vozila priznao krivnju ili je negira!?
 
Imala sam skoro pa identičan slučaj prije 2,5 godine. Izletio mi auto iz sporedne ulice, ja se zabila u njega, teške tjelesne ozljede, itd. Liječenje i rehabilitacija trajali 7 mjeseci, pa nakon godinu dana opet išla na vađenje šarafa i pločica. E tek kad je sve to završilo sam mogla prikupiti sve papire i predati odvjetniku. To je bilo krajem 2. mjeseca, u 7. mjesecu sam dobila lovu, pa si računaj i na taj period između pokretanja postupka i dobivanja odštete koji nije baš mali kad se nakupe svi troškovi liječenja. Uglavnom, dobro se naoružaj živcima, ali zasad najvažnije da ozdraviš.  (y)
 
kliker-vk said:
Jeli utvđena tvoja brzina kretanja u trenutku nesreće?!  Jeli prošao sudski postupak prometne nesreće (jeli bilo vještačenje)!? Jeli vozač osobnog vozila priznao krivnju ili je negira!?


i mene zanima ....
 
y-fz6n said:
Molim Vas za Vaša iskustva. Imao sam prometnu u kojoj sam zadobio teške povrede-dvostruki prijelom bedrene kosti sa međuulomcima-ulomci dislocirani,potres mozga,višestruke površinske ozljede glave,kontuzija prsnog koša i višestruke otvorene rane-nespecificirane. Za nesreću je kriv vozač auta koji je sa sporedne ceste izletio na glavnu i meni oduzeo prednost. Zabio sam se u njega ,preletio auto i sletio 30m dalje. Motor pukao na dva dijela,slomljena vilica...ukratko totalka. Nosio sam kacigu i nisam imao alkola u krvi. Operiran-ugrađena šipka u nogu,u bolnici dobio dekubitus na peti i parezu peroneusa(tzv.padajuće stopalo). Otišao u toplice gdje me nakon 7 dana vraćaju doma jer se otvorila rana i gnoji se. Nakon višekratnog čišćenja(čitaj rezanja) rane-zašiveno. Opet bio u toplicama-25dana. Evo prošlo punih 7 mjeseci a ja još sa štakama i bez pokreta u stopalu. Zbog te nesreće ne radim a troškovi lječenja su vjerujte ogromni pa sam čak morao posuđivat lovu za lječenje. Kako sad stvari stoje morat ću posuditi još love za lječenje pa me zanima koliko mogu očekivati od odštete(da znam dal ću moći vratiti posuđeno) Molim Vas ako netko zna i ima iskustva u tome da mi kaže kakva su Vaša iskustva. Zahvaljujem!

skoro identicne ozlijede(nisam imao otvorene rane)..potres mozga nemoras racunat jer to nije dijagnoza...
na bolovanju bio 10+ mjeseci ,naravno toplice i fizikalna rehabilitacija..nikad razgibano do kraja,pokret od 90-100st u koljenu(zavisi od 'dobroj volji' svevisnjeg)  :mrgreen:... prije mjesec i pol nova operacija tj tzv vadjenje,znaci ponovo rehabilitacija
neznam ti godine al ako si mladji vadit ces sipku i sarafe,tako da sud ili ponudu od osiguranja nemoras ocekivat dok to nekompletiras(za tjelesne ozlijede),ako nisi kriv za prometnu ostetu za motor si vec trebao dobit...

meni je proslo od prometne vise od godine i pol..

inace 2009 jedna prometna,2010 druga ... pa tak oda sam upucen u sve  :LOL:





 
Hvala na savjetima. U međuvremenu sam doznao da je stari dobio 2 mjeseca zatvora,godinu dana uvjetno ali čujem da će se žalit na presudu. Uzeo je odvjetnika i traže vještačenje pa me malo frka šta će vještak reći. A iskreno nemam pojma koliko sam brzo vozio-ne sjećam se ničega. Šta ako vještak kaže da sam vozio preko ograničenja? I šta znači podjeljena odgovornost? Dali to automatski znači da sam popušio? Kad se nesreća desila stari je u izjavi danoj policiji rekao da nije pogledao na moju stranu kad se uključivao na glavnu cestu-dal to nešto znači ili nema veze ako sam vozio preko ograničenja? Ograničenje je 50 a ja sam obično na toj dionici vozio oko 65-70 tako da sam vjerovatno i tada išao tom brzinom-ali kažem ne sjećam se.
 
podjeljena odgovornost znači da če svak odgovarat za svoje posljedice.reci da se sječaš i da si vozio 50,sta oni znaju!i daj sve odvjetniku obavezno
 
y-fz6n said:
Šta ako vještak kaže da sam vozio preko ograničenja?
Onda ćeš imati podjeljenu odgovornost
y-fz6n said:
I šta znači podjeljena odgovornost? Dali to automatski znači da sam popušio?
Jedan dio za nastalu štetu snosiš sam a osiguravajuće kuća će ti za taj dio proporcionalno smanjiti iznos štete. Recimo; 30% pa umjesto 10.000,00 kn isplatiti će ti 7.000,00 kn
y-fz6n said:
Kad se nesreća desila stari je u izjavi danoj policiji rekao da nije pogledao na moju stranu kad se uključivao na glavnu cestu-dal to nešto znači ili nema veze ako sam vozio preko ograničenja? Ograničenje je 50 a ja sam obično na toj dionici vozio oko 65-70 tako da sam vjerovatno i tada išao tom brzinom-ali kažem ne sjećam se.
To što je stari rekao nema veze. Ako si vozio preko ograničenja to ima veze. Na žalost
 
y-fz6n said:
Hvala na savjetima. U međuvremenu sam doznao da je stari dobio 2 mjeseca zatvora,godinu dana uvjetno ali čujem da će se žalit na presudu. Uzeo je odvjetnika i traže vještačenje pa me malo frka šta će vještak reći. A iskreno nemam pojma koliko sam brzo vozio-ne sjećam se ničega. Šta ako vještak kaže da sam vozio preko ograničenja? I šta znači podjeljena odgovornost? Dali to automatski znači da sam popušio? Kad se nesreća desila stari je u izjavi danoj policiji rekao da nije pogledao na moju stranu kad se uključivao na glavnu cestu-dal to nešto znači ili nema veze ako sam vozio preko ograničenja? Ograničenje je 50 a ja sam obično na toj dionici vozio oko 65-70 tako da sam vjerovatno i tada išao tom brzinom-ali kažem ne sjećam se.
A gle njega terete za prometnu s teskim tjelesnim ozlijedama,nepostivanje pr.znakova,tebe za brzu voznju.. Svakako to neumanjuje to da je on 'kriv'.. E sad to o podjeljenoj odgovornosti moze biti 50-50,70-30,90-10 sve zavisi o vjestaku ..on je dobio presudu znaci njegova je krivica u startu..

Al sve preko ODVJETNIKA... Sam ce popusit debelo..
 

prvo dobar odvjetnik
u medjuvremenu skupljaj svu medicinsku dokumentaciju
onda bilo bi dobro imat sve racune za opremu koja je stradala
misljenje vjestaka ( brzinu) mozes osporavat misljenjem drugog vjestaka kojeg ces ti angazirat
kljucni je igrac dobar odvjetnik, on zna igru
sretno i strpljivo
 
U mom slučaju nije bilo tragova kocenja(mojih) direkt frontalka sa 120km/h i budući nema poginulih nije bilo vještačenja brzine,ja sam dao iskaz da sam vozio 40-50 i to je proslo! Uzmi odvjetnika skupljaj pažljivo dokumentaciju i nemoj zajebati ili odbiti ikakvo liječenje(ja sam odbio gips i sancov ovratnik) i popusio karu zbog toga!!


Sented from my iBok juzing Tapatok
 
21.4. će biti 8 godina kako sam na sudu sa osiguranjem zbog teških ozljeda.
ponudjeno mi bilo 17 tkn. odjebala ih i nakon toga 6 godina vec traje naguravanje i osporavanje invalidnosti koja mi je dodijeljena.
sjebala sam se jer nisam htjela ni psihijatru i prekinula sam lijecenje jer mi ja bilo bitnije da maturiram.

tako da... sve skupa jos kad se sjetim :povraca:
 
*lady_750* said:
21.4. će biti 8 godina kako sam na sudu sa osiguranjem zbog teških ozljeda.
ponudjeno mi bilo 17 tkn. odjebala ih i nakon toga 6 godina vec traje naguravanje i osporavanje invalidnosti koja mi je dodijeljena.
sjebala sam se jer nisam htjela ni psihijatru i prekinula sam lijecenje jer mi ja bilo bitnije da maturiram.

tako da... sve skupa jos kad se sjetim :povraca:
uskoro će ti se javit sa ponudom od 200.000kn  :mrgreen:
 
*lady_750* said:
21.4. će biti 8 godina kako sam na sudu sa osiguranjem zbog teških ozljeda.
ponudjeno mi bilo 17 tkn. odjebala ih i nakon toga 6 godina vec traje naguravanje i osporavanje invalidnosti koja mi je dodijeljena.
sjebala sam se jer nisam htjela ni psihijatru i prekinula sam lijecenje jer mi ja bilo bitnije da maturiram.

tako da... sve skupa jos kad se sjetim :povraca:
Greska psihijatru sto nisi htjela..

A i odvjetnik ti je nesposoban..