Oduzimanje vozacke dozvole

sail

Member
Pozdrav svima!

Dobio sam rjesenje o oduzimanju vozacke na 12 mjeseci za vozila A2 kategorije.
Kako ja imam vozacku za A kategoriju zanima me jel to isto?
Takodjer, kako je oduzimanje popraceno i prilicnom novcanom kaznom zanima me kako smanjiti to sve skupa.
Najveci je problem sto nisam stao policiji kad su me zaustavljali (navodno) jer ih nisam vidio, bila je noc, a oni su bili negdje zavuceni. Pa su poslali presretaca zamnom.
Vozio sam 51 kmh vise od dupustenog u nenaseljenom mjestu.
Ovo mi je prvi prekrsaj takve prirode.
 
Zakon je zamišljen ovako...
Motocikli se dijele na A1, A2 i A kategorije... Zabrana upravljanja A kategorijom podrazumijeva samo motocikle iz A kategorije...
Zabrana upravljanja A2 kategorijom podrazumijeva sve motocikle iz A2 i A kategorije...
I zabrana upravljanja A1 kategorijom sve motocikle iz A1, A2 i A kategorije...
Što je dosta logično...
Ali kako je to sve zbrljano i na brzinu napravljeno druga ideja je da se zabrana u bilo kojoj kategoriji odnosi na sve 3...
U konačnici se provodi tako da ne smiješ upravljat samo kategorijom koja je navedena u rješenju...
Tako je bilo do prije godinu i nešto kad sam se natezao sa gubljenjem vozačke...

Što se tiče novčane kazne... Piši žalbu... Smanjit će je sigurno...
I ovaj period zabrane od 12 mjeseci se da smanjit žalbom...
 
Hvala lijepo.
Samo mi jedna stvar nije sad jasna. Naime, shvacam kako funkcionira (tako sam nekako i pretpostavljao), samo mi sad nije jasno sto znaci kad kazes da se zabrana provodi samo nad kategorijom nad kojom je izrecena?
 
a zavisi kako ce zalba proci na sudu,u vecini slucajeva sudac i smanji novcanu kaznu i slicno,ali isto tako moze i da ne bude nista i jos moras platiti troskove suda. ja sam vozio neregistriran motor,uhvatili me,pisao zalbu na obicnom komadu papira i to predao u policiju. tamo kao obecao da necu vise nikada,da mi je to prvi put i slicno i od kazne nista a bila je 2000kunica,i kao godinu dana opomene neke i to je to. e sad kako su ti ostali rekli,navedi da ih nisi vidio,da nisu bili jasno vidljivi,da nije imao onaj prsluk na sebi i slicno,imas neke sanse u tome
 
Kako je već napisano - žalba. Ja sam vozio 87 preko ograničenja i dobio prilično umanjenje kazne i vozačku sam igubio na 3 mjeseca. Navedi u žalbi da imaš kredit, da se za još nekog brineš sa svojim primanjima i slično.
 
Bitno je da priznajes ucinjeni prekrsaj, da se kajes sto si to napravio i da to neces vise ponoviti.
 
cudno jbt... Skino me onaj stacionarni tronozac sa 142 kmh na 90 ogranicenju, dobio opomenu ...

Usput,prijatelj mi je izgubio dozvolu na vxr-u 125, iso iz kafica i napuho...Iako je to A1 jeli,ne smije vozit A


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemaš šta razmišljati, piši žalbu. Ako trebaš pomoć, samo reci. Nisam pravnik, ali stalno se žalim, pa znam kako to ide. Mogu ti je ja napisati.
Pazi čije savjete slušaš. Netko je gore rekao da priznaješ krivicu i te neke fore. Ako mene pitaš, NISI KRIV. Ne zato jer ih nisi vidio, već jednostavno nisi kriv. To je polazna osnova.
Kažem, ako trebaš pomoć, javi se. Imaš fore, ne brzaj sa žalbom. Sretno.
 
chasingdog said:
Nemaš šta razmišljati, piši žalbu. Ako trebaš pomoć, samo reci. Nisam pravnik, ali stalno se žalim, pa znam kako to ide. Mogu ti je ja napisati.
Pazi čije savjete slušaš. Netko je gore rekao da priznaješ krivicu i te neke fore. Ako mene pitaš, NISI KRIV. Ne zato jer ih nisi vidio, već jednostavno nisi kriv. To je polazna osnova.
Kažem, ako trebaš pomoć, javi se. Imaš fore, ne brzaj sa žalbom. Sretno.

Ako misli da mu sudac smanji kaznu onda je najbolje da prizna krivicu ( izmjerena je brzina kretanja vozila). Nije najpametnije osporavati dokazane cinjenice (prebrza voznja) ako misli da mu sudac smanji izrecenu novcanu kaznu i mjeru oduzimanja vozacke dozvole.
 
Eni said:
Zakon je zamišljen ovako...
Motocikli se dijele na A1, A2 i A kategorije... Zabrana upravljanja A kategorijom podrazumijeva samo motocikle iz A kategorije...
Zabrana upravljanja A2 kategorijom podrazumijeva sve motocikle iz A2 i A kategorije...
I zabrana upravljanja A1 kategorijom sve motocikle iz A1, A2 i A kategorije...
Što je dosta logično...
Ali kako je to sve zbrljano i na brzinu napravljeno druga ideja je da se zabrana u bilo kojoj kategoriji odnosi na sve 3...
U konačnici se provodi tako da ne smiješ upravljat samo kategorijom koja je navedena u rješenju...
Tako je bilo do prije godinu i nešto kad sam se natezao sa gubljenjem vozačke...

Što se tiče novčane kazne... Piši žalbu... Smanjit će je sigurno...
I ovaj period zabrane od 12 mjeseci se da smanjit žalbom...

da nisi ti ponešto pomiješao?
 
enduro said:
Ako misli da mu sudac smanji kaznu onda je najbolje da prizna krivicu ( izmjerena je brzina kretanja vozila). Nije najpametnije osporavati dokazane cinjenice (prebrza voznja) ako misli da mu sudac smanji izrecenu novcanu kaznu i mjeru oduzimanja vozacke dozvole.

Tako me je i buraz pitao, kako nije kriv, a na dregeru je napirio. I eno ga, nisu mu uzeli dozvolu, nema bodova i platio je umanjenu kaznu.
Od pustih tisuća kuna kazne, bodova i oduzimanja vozačke što mi je bilo na grbači, zadnjih 10ak godina platio sam tisuću kuna, nemam bodova i nikad mi nisu uzeli dozvolu. Svaka situacija je specifična, kao i suci.  :D
 
chasingdog said:
Nemaš šta razmišljati, piši žalbu. Ako trebaš pomoć, samo reci. Nisam pravnik, ali stalno se žalim, pa znam kako to ide. Mogu ti je ja napisati.
Pazi čije savjete slušaš. Netko je gore rekao da priznaješ krivicu i te neke fore. Ako mene pitaš, NISI KRIV. Ne zato jer ih nisi vidio, već jednostavno nisi kriv. To je polazna osnova.
Kažem, ako trebaš pomoć, javi se. Imaš fore, ne brzaj sa žalbom. Sretno.

Hvala. Pokusat cu sam sastaviti u zalbu pa,cu vidit kako ce ispast. Ima nekih okolnosti okolnosti koje cu navesti i svakako namjeravam priznati krivnju (sve  je evidentno) uz prigovor na visinu kazne zbog okolnosti koje su dovele do svega.
Vidim da gore nisam naveo jos jedan detalj koji je jako vazan a to je i da sam napuhao nesto alkohola u drager (to me isto kostalo).
Uglavnom dobro sam zajeba, sad se triba izvlacit. Iako sam kriv 100 posto, mislim da su sankcije pretjerane
 
Nadam se da u zadnje dvije godine nisi kaznjavan u prometu. Zalbom ne gubis nista, sve sto umanjis od kazne je dobitak.
 
Znaci vozio si brze i to pod utjecajem alkohola.. :LOL: :palacdolje:

Ovo za brzinu ajd svi mi vozimo brze ali alkohol jbg. Za mene nisu sankcije pretjerane samo zbog alkohola. Pisi zalbe mozda ti umanje nesto.
 
Jel ima slika od tog prekršaja? Ako nema piši žalbu i to nisi bio ti nego onaj sto je tebe prestigao i projurio pokraj tebe ko metak. Meni je upalilo
 
mario x said:
Jel ima slika od tog prekršaja? Ako nema piši žalbu i to nisi bio ti nego onaj sto je tebe prestigao i projurio pokraj tebe ko metak. Meni je upalilo
a bit ce da je taj "metak" napuva.. :mrgreen: