ogrebotina na kacigi

boro

New member
Ogrebana mi je kaciga sa gornje strane(pad sa retrovizora) pa dali neko zna kako sanirat ogrebotinu sa što manje vidljivih crta.  (y)
 
ako je sjajni lak na kacigi i ako nije dubok friz moga bi ga ispolirat polir pastom. ako je mat kaciga onda ne znam. imam i ja taj problem :(
 
wheelsurfer said:
ako je sjajni lak na kacigi i ako nije dubok friz moga bi ga ispolirat polir pastom. ako je mat kaciga onda ne znam. imam i ja taj problem :(
sjajni lak i došlo do bjele podloge  (y)
 
air brush 8)
 
boro said:
sjajni lak i došlo do bjele podloge  (y)

jesi li siguran da je doslo bas do podloge :misli: ne vjerujem da je uspjelo zagrebati tako duboko. pokusaj lagano sa polir pastom pa ces vidjeti kako ide. samo ne upiri ko konj, lagano trljaj, mislim da bi trebalo otici.

ps. bilo bi lakse da si stavio slike...
 
došlo do bjelog ali sutra idu slike pa se nadam da če bit nekog rješenja.  :misli:
 
minoa said:
ova je bila malo ogrebana. Nije farbana cela vec samo ogrebana mesta.
Slike stavljam samo kao primer da je popravka moguca, daleko sam da bih popravio i tvoju.

jel se moze i ovo sanirat??
 
bauhaus (možda ima i drugdje, nisam provjeravala) - QUIXX, cijena oko 70-tak kuna, ne vjeruj mi na riječ. njemački proizvod.


sastoji se od dvije tubice - polish i finish, posao odrađuje dobro čak i na metalic lakovima, naravno rezuatat ovisi o stupnju ogrebotine.

ja isprobala na shoei xr1000 - jednobojna crna -  (y)
 
minoa said:
moze, tj mogu, ali zivim u sremskoj mitrovici. Vazno je da fiber/kevlar/karbon nije ostecen. Na kompozitu se lako uoci ostecenje. Ako ima naprslinu bice dobra za laganicu po gradu. Sa naprslom kacigom je glupo davati glupe gasove.

Izi said:
malo airbrusha i bude ko nova  :mrgreen:

ajde strucnjaci

kolko sigurna bude ta "sanirana" kaciga kod sljedeceg pada? :misli:

za krasit regal u garazi mi netreba airbrush za 150€ :jesus:

 
ogrebana kaciga je cvrsta koliko i nova.Tu dolazi do pucanja gornjeg sloja gel coata koji ne daje cvrstinu. Kompozitni materijali izdrze udarac do jedne granice, nakon toga dolazi do pucanja. Prvo se osteti vezivni materijal epoxy smola,a kod jaceg udarca puca karbon/kevlar platno. Izvadi stiropor i pogledaj da li sa unutrasnje strane kacige na mestu udara ima promena. Na laminatu se pojave bele fleke ako je doslo do ostecenaj. Ako je sve u redu slobodno farbaj kacigu. Zagovornici teorije da nakon svakog pada treba kupiti novu kacigu su proizvodjaci kaciga. Da je po njima menjali bi ih svake sezone. Popravka takovog ostecena je red velicina 50 e, a ne 150.
 
minoa said:
ogrebana kaciga je cvrsta koliko i nova.Tu dolazi do pucanja gornjeg sloja gel coata koji ne daje cvrstinu. Kompozitni materijali izdrze udarac do jedne granice, nakon toga dolazi do pucanja. Prvo se osteti vezivni materijal epoxy smola,a kod jaceg udarca puca karbon/kevlar platno. Izvadi stiropor i pogledaj da li sa unutrasnje strane kacige na mestu udara ima promena. Na laminatu se pojave bele fleke ako je doslo do ostecenaj. Ako je sve u redu slobodno farbaj kacigu. Zagovornici teorije da nakon svakog pada treba kupiti novu kacigu su proizvodjaci kaciga. Da je po njima menjali bi ih svake sezone. Popravka takovog ostecena je red velicina 50 e, a ne 150.

pretpostavlajm da je ovo mene islo

pa bih se zato nadovezao i samo rekao da mi je ovakva kakva je super metro za garazu
a u njoj past jos jednom ne zelim
jer di je bubnulo 135kg na glavu, i napravilo rupu u rijeckom :mrgreen: tu je i kaciga sjebana i nema spasa :jesus: