Oko kuce (Köflach-Liezen-i nazaj)

33

Active member
Subota 22.9.07 svice prelijepo vrijeme.Vec sam htel u petak suknut za CK pa onda prema Hvaru.No,nejde uvijek sve kako bi ja zelio_Ostajem doma i pripremam se za subotnji jednodnevni djir.(Kaj su to putovanja,vise niti neznam jer mi sve teme idu sim  :misli:).
Cilj je Liezen. Do tam se ide preko tzv. zelene rute do Judenburga (Gaberl) a onda opet zelenom do Tribena i zelenom do Liezena.Tam sam pojel klobase (mukte) i spil kavu (mukte) na godisnjoj izlozbi kamp prikolica.Nakon toga prema Admontu i Eisenerzu (Erzbergu) - sve zelena cesta do Leobena. Tu se more ili na Graz ili kak ja prema Zeltwegu i natrag preko Gaberla za Köflach.
Vozil sam puno polakse neg inace i puno fotkal tak da mi je na pol puta nestalo energije za fotic.
Ono kaj je uspjelo Vam ve sim dam s napomenom da je u jutro pri polasku u 10 sati bila temp. 10 st. a najvisa posle oko 12 svega 18 st.
Dan je bil prekrasan i sve je bilo puno motorista i po cestama i gostilnama sa strane de su bile lijepe terase na suncu.


Gaberl - oko 1500 mnv




Pogled s Gaberla na prodjenu cestu




Druga strana prema Judenburgu.Bijelo (gore) je snijeg.






Evo 10 sati i 40 min i samo 10 stupnjeva.










Vrucina


Pejzazi


Krajobrazi


Tu se rafta - nac. park Gesäuse i ime rijecice.

(Powered by frubar.net)

Fotkama je kraj radi zaboravljivosti. Ukupno 320 km lijepih cesta.
Preporucam.
Upal sam i u krdo sa kravicama,koje su svecano tjerali,po obicaju,sa planinske ispase i bil sretan kaj mi je nist ne bilo.Zakaj? Prvo dojuris do zausrtavljenih auti pa ih odma prejdes i onda skuzis da si medju kravama.Neke su lepo dolazile do zaustavljenih auti i miroljubivo se o njih cohale iliti cesale.Ak to meni napravi sigurno me prehiti.Lagano sam pocel gmizat u rikverc (dobro da je bila ravnica) dok nisam dosel iza prvog auta.
Posle sam tak stal u moru ovaca,koje su samo blejile i prolazile pored mene kao pored turskog groblja.To sam fotkal sa mobilnim telefonom al do danas nebrem najt kabla za upload na komp (transfer).
Evo tak.
 
Prekrasan dan za djiravanje, samo kaj se blaga uvijek mora paziti  :konjic: . Malnar je to lijepo iskusio u Albaniji ako se ne varam  :mrgreen:
 
Stari, uvik praviš lipe đireve! Svaka čast!  (y)
A priroda prekrasna i asfalt također!
Pozdrav!
 
Fino, fino, onaj dvorac na vrh brega mi se opako zdopada  (y)
 
Easy Riders MC said:
Stvarno ljepo, BRAVO  (y)

Treniram za Makedonija.  (y)
(... tamo gdje vjecno sunce sja, tamo je zemlja ....    i kad si sam i tuzan ti se sjeti nje ....)
 
brum said:
Fino, fino, onaj dvorac na vrh brega mi se opako zdopada  (y)

I nutra je ne lose. Tu je najveca kloster biblioteka. Stift Admont.